ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Cafe tenisówka

Restauracja klubowa stała się sercem klubu. To tutaj strudzeni treningami i meczami tenisiści odpoczywają, debatują lub posilają się, by wesprzeć swe taktyczne moce. Co więcej jest wielu takich, którzy nie dochodzą na korty, bowiem komfortowe sofy, trzask drew w kominku oraz zapach świeżo parzonej kawy nie pozwala im wyjść poza granice tej spokojnej oazy.

Historia Cafe Tenisówki

Zaczęło się w 2013 roku, w maju… Pokochaliśmy to miejsce! I nam się zamarzyło tu jeść, gotować dla tych wspaniałych ludzi, po prostu spędzać tu czas razem. A że lubimy jeść i lubimy gotować to doskonale się to złożyło i oto jesteśmy już tyle lat.
Według nas w kuchni szczególnie ważna jest radość z gotowania i uśmiech naszych gości. My to po prostu lubimy!  Nasze specjały przygotowujemy ze świeżych produktów, więc jeśli czasem musisz poczekać chwilę na ulubiony makaron to dlatego, że dopiero go gotujemy. Chcemy, by nasi goście jedli nie tylko smacznie, ale też zdrowo.

Nasze dania przyrządzamy na bieżąco, ze świeżych produktów najwyższej jakości. Zapraszamy do skosztowania naszych specjałów a w szczególności:

> domowe ciasta, bo pieczemy codziennie swieżutkie
> coctajle, bo blendujemy z najlepszych warzyw i owoców w różnych kombinacjach smakowych
> kawa, bo mielimy w ekspresie i piąta jest gratis 🙂
> naleśniki, bo podobno najlepsze!
> gofry, bo chrupiące i wcale nie takie tuczące
> lemoniada, bo w naszej jest cała cytryna.

Mamy też małą spiżarnię a w niej przetwory, które można kupić na miejscu:

> ogórki z chilli
> dynia marynowana
> konfitury i marmolady
> grzybki (niestety tylko jesienią, bo  znikają z półek jak tylko tam zawitają) 

Nasze przetwory są unikalne, ponieważ robimy je z naszych działkowych produktów.

Jesienią- jeździmy na grzyby klubową gromadą-miejscówki znamy najlepsze! Zrywamy aronie z naszych działkowych krzewów na syropy do zimowych herbatek. Wiosną – przerabiamy dziką różę, by osłodzić Wam zimę. Latem – przygotowujemy wasze ukochane ogóreczki z chilli… smakują podobno najlepiej w sobotnie wieczory. Ale może raczej to nie o dzień tygodnia chodzi a o towarzystwo. Zrywamy maliny z działkowej krainy. Z naszym zdrowym, pełnym witamin syropem malinowym pijecie jesienią nasze herbaty. Oraz śliwki a z nich nasza kultowa marmolada.  Dodajemy też prawdziwe kakao i mamy najzdrowszą nuttellę świata! Do naleśników najlepsza. Zimą – warto do nas zajrzeć i rozkoszować się wszystkimi smakami lata i jesieni, przy ciepłym ogniu kominka i imbirowej herbacie z goździkami.

Dla najmłodszych Cafe Tenisówka proponuje:

> Naleśniki przede wszystkim! To nasza specjalność! Smakują jak u babci i to takiej mojej babci, która robiła najlepsze na świecie. Staramy się jej dorównać.
> Lemoniada  słodko-kwaśna, a raczej kwaśno-słodka, bo wcale nie ma dużo cukru a smakuje lepiej niż lody! (to opinia naszych klubowych dzieci)
> Zielony Coctajl szpinakowy… i to wcale nie jest żart! Dzieci go uwielbiają, bo wcale nie smakuje szpinakiem, choć jest nim naszpikowany. I kolor ma taki bajkowy…
> Lody też mamy oraz ciasta i ciasteczka – wszystkie robione u nas na miejscu.

Organizujemy przyjęcia i imprezy. Proponujemy różne rozwiązania ustawień stołów w zależności od Waszych gustów i preferencji:

> ustawienie standardowe – max 50 osób
> przyjęcie przy stołach okrągłych – max 40 osób
> ustawienie w podkowę – max 40 osób
> standing buffet – do 100 osób
> catering & dancing party – do 100 osób

Klub udostępnia do użytku następujące przestrzenie zaaranżowane:

> Restauracja klubowa, z barem, kominkiem, wygodnymi sofami, przepięknym widokiem na korty i klubowy park dębowo-brzozowy, gdzie można urządzić zasiadane przyjęcie do 80 osób. Wystrój restauracji w stylu English Country Club daje nieopisane możliwości aranżacji imprez.

> Chata Grillowa, otwarta, zadaszona, z ceglanym kominkiem oraz kamiennym paleniskiem, z  dostępem do prądu i wszelkich ułatwień socjalnych, z widokiem na las i korty, gdzie można przyjąć do 100 osób.

> Park leśny z kamiennym paleniskiem pod ognisko i murowanym grilowiskiem przy oczku wodnym, wśród lasu brzozowo-dębowego, oddalony od kortów około 300 m, gdzie można przyjąć do 1000 osób a kameralne ognisko dla grona przyjaciół również będzie przyjemnym wydarzeniem