ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Ferie I – Race Camp Fassa 2020

0

Race Camp – Obóz Treningowy Sekcji Sportowej Val di Fassa

TERMIN: 8 – 15 lutego 2020vigologo_Carezza_FamilyResort_m val di fassa partner-dolomiti_02mPZN.svg sitn
MIEJSCE: Val di Fassa, Włochy
HOTEL: Hotel Crescencia, 700 m do stoku

zarezerwuj

Specyfikacja wyjazdu:

•  Race Camp dla dzieci wyjeżdżających samodzielnie oraz dla dzieci z rodzicami z wszystkich roczników 2013 – 2002 + przedszkole narciarskie,
•   program szkoleniowy będzie obejmował elementy włoskiego systemu szkolenia młodych zawodników,
•  codzienny videocoaching i wieczorne analizy techniki narciarskiej,
•  piękny regiony ze zróżnicowanymi trasami treningowymi,
• po treningach wycieczki narciarskie po Sella Rondzie!
•  zróżnicowane trasy: strome, zalesione, płaskie i szerokie.

Fassa Race Camp to obóz z treningami na stokach alpejskich kadr narodowych. W planach szkolenie GS i SL na zróżnicowanych stokach od tras niebieskich dla grup maluchów po długie czerwone i czarne trasy (trzydzieści i więcej bramek) dla starszych grup. Program szkoleniowy obejmuje elementy włoskiego systemu szkolenia młodych zawodników. Codziennie videocoaching i wieczorne analizy techniki narciarskiej oraz streaching i treningi motoryczne. Dla grupy młodszego rodzeństwa będzie zorganizowane Sportowe Przedszkole Narciarskie. Super zabawy na basenie w Canazei, nocne narty na słynnej trasie zawodów Aloch w Pozza di Fassa i niespodzianki!

Region Val di Fassa i Carezza, połączone miejscowości  Pozza di Fassa i Vigo di Fassa. Nasza miejscowość leży wysoko na 1320 m npm, u podnóży szczytów masywu Cantinaccio, w najszerszej części doliny. Przepiękne krajobrazy na wszechogarniające dolinę szczyty i bezpośredni kontakt z naturą. W naszym zasięgu treningowym słynne trasy zawodów i treningów alpejczyków z Pucharu Świata Aloch, Pra di Totrii i czarna Alberto Tomba. Nad doliną wznoszą się majestatycznie znane szczyty: Roda di Vael, Catinaccio, Sassolungo, Sella, Pordoi, Monzoni oraz najznamienitsza, niezwykła Marmolada. W Val di Fassa doskonale rozwija się 8 ośrodków narciarskich – Moena, Soraga, Vigo, Carezza, Pozza di Fassa, Mazzin, Campitello di Fassa oraz Canazei.. Po nartach mamy do dyspozycji lodowisko, wypożyczalnia skuterów śnieżnych i kilka basenów.

Mapa regionu

Hotel

Z oferty ponad 300 hoteli i 1300 miejsc w apartamentach wybraliśmy przepięknie zlokalizowany, przytulny i starannie wykończony hotel – perełkę. Do naszej dyspozycji wellness, sauna, sala odpoczynku, sala gier dla dzieci (bilard, piłkarzyki, videogames) oraz alpejska restauracja i „stube”, w którym będziemy degustować lokalne potrawy. Pokoje dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi. Do naszej dyspozycji są również apartamenty z aneksami kuchennymi oraz łazienkami z pralką. Nowy hotel, z eleganckim lobby usytuowany jest 200 m od niewielkiego centrum komercyjnego i oddalony o kilometr od centrum miasta Vigo. Na stoki dojeżdżamy klubowym autokarem. Dojazd do stoku około 5 min. W hotelu dostępne są również rodzinne apartamenty z opcją self-catering lub z wyżywieniem w hotelowej restauracji.

APARTAMENTY hotelowe

Apartamenty hotelowe: przestronne dwupokojowe apartamenty znajdują się w kompleksie hotelowym, wykończone w prostym alpejskim stylu. Apartamenty wyposażone są w: duży aneks kuchenny z pełnym wyposażeniem wraz z lodówką, zmywarką, oraz dwie lub jedną przestronne łazienki z prysznicem, wanną oraz pralką. Przytulne, czyste, wygodne i zapewniające samowystarczalność w kwestiach przygotowania posiłków.

Program obozu RACE CAMP

Program obozu przewiduje realizację założeń treningowych Sekcji na nadchodzący sezon opartych m. in. na współpracy z austriackimi i włoskimi szkoleniowcami. Szczególny nacisk  położony będzie na przygotowanie dzieci do startu w zawodach GS i SL. Po nartach będą się odbywały zajęcia i relax na basenie, sesje videocoaching’owe oraz projekcje filmów o tematyce narciarskiej. Na kończących obóz zawodach być może pościągamy się z włoskimi kolegami.

Dzień narciarski Regiony treningów i wypraw
        sobota

home05Wieczorne spotkanie w Hotelu: omówienie programu szkolenia, podział na grupy, sprawdzenie sprzętu, filmy instruktażowe i tematyczne.

 niedziela

val di fassaRozjeżdżenie w grupach z instruktorami. Trening GS. Popołudniowa ogólnorozwojówka, przygotowanie nart do następnego dnia.

poniedziałek

team_smallCarezza Trening Giganta, zadaniówki, videocoaching, wyprawa na Selle, basen w Canazei, przygotowywanie nart do następnego dnia.

 wtorek

team_smallCarezza Trening GS lub SL, zadaniówki, snowpark, videocoaching, lodowisko, przygotowywanie nart do następnego dnia.

 środateam_smallCarezza Trening GS lub SL, zadaniówki, freeridy na wyznaczonych trasach, videocoaching, piłka na śniegu, przygotowywanie nart do następnego dnia.
 czwartekteam_smallZawody narciarskie. Freeride na lodowcu. Omówienie zawodów.
 piątek

val di fassaCarezza Trening SL, pomiary prędkości, snowpark.

piątek wieczór

home05Uroczyste ogłoszenie wyników zawodów, rozdanie nagród i niespodzianek. Rozdanie pucharów oraz nagród. Impreza podsumowująca obóz.

PRZEDSZKOLE NARCIARSKIE SPORTUSIE

• zajęcia prowadzone są w specjalnym ogródku śniegowym na wyznaczonym stoku
• od 4 do 5h zajęć dziennie z przerwą na lunch lub na życzenie opieka podczas lunchu,
• grupy max 6 osobowe, które bawią się i szkolą pod opieką instruktorów oraz niani,
• kadra przedszkola to wyselekcjonowani, doświadczeni instruktorzy o specjalnych predyspozycjach,
• nauka odbywa się poprzez zabawę i spokojną adaptację narciarską,
• wykorzystujemy akcesoria i zabawki śniegowe typu grzybki, ramki, specjalne miękkie tyczki,
• na koniec obozu – zawody na wydzielonym stoku,
• każdy Sportuś otrzyma medal i upominek a na najlepszych narciarzy czekają puchary.

Pomocnikiem instruktora jest niania, która wspiera zmęczone lub potrzebujące pocieszenia maluszki. W przypadku zmarznięcia lub spadku sił niania organizuje zabawy w pobliskiej restauracji.

Plan trenerski

Race Camp Fassa to kontynuacja szkolenia przed pierwszą serią starów w Pucharze Polski oraz Ligach 2020. Nacisk postawimy na podtrzymanie wzrostu umiejętności sportowych oraz szybkość na stromych stokach. Zarówno maluchy racingowe jak i grupy ligowe i pucharowe będą miały okazje wziąć udział w treningach na długich i stromych stokach jak i dużo zabawy na snowparkach. Zrównoważony plan treningowy GS i SL.

Szkolenie narciarskie dla dorosłych

Na obozie przewidujemy szkolenie sportowe na tyczkach dla osób od średnio-zaawansowanych po ekspertów. Program szkoleniowy obejmuje zarówno codzienny trening na tyczkach, zadaniówkę jak i sesje videocoachingowe w hotelu lub podczas lunchy. Celem szkolenia jest podniesienie naszych umiejętności jazdy po slalomach oraz jazdy wolnej. A co najważniejsze duch rywalizacji oraz zabawa w doborowym towarzystwie.

szkolenie_dorosli

Rezerwacje

zarezerwujW recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

Ceny zakwaterowanie w hotelu lub apartamentach

młodzież i dzieci z sekcji sportowej bez rodziców na obozie (do ceny należy doliczyć dojazd i skipass) 520 EUR
dorośli bez szkolenia narciarskiego460 EUR
dzieci do lat 7,99 ze szkoleniem sportowym z dwójką rodziców w pokoju495 EUR
dzieci do lat 13,99 ze szkoleniem sportowym z dwójką rodziców w pokoju525 EUR
dzieci powyżej lat 13,99 ze szkoleniem sportowym z dwójką rodziców w pokoju595 EUR
w przypadku zakwaterowania rodziny w dwóch dwuosobowych pokojach dopłata do drugiego pokoju140 EUR
Apartamenty przy hotelu – osoba dorosła bez wyżywienia przy 5 osobach w apartamencie280 EUR
Apartamenty przy hotelu – osoba dorosła bez wyżywienia przy 4 osobach w apartamencie310 EUR
Apartamenty przy hotelu – dziecko bez wyżywienia przy 5 osobach w apartamencie ze szkoleniem sportowym440 EUR
Apartamenty przy hotelu – dziecko bez wyżywienia przy 4 osobach w apartamencie ze szkoleniem sportowym475 EUR

W cenie: 7 noclegów , 7 śniadań, 7 obiadokolacji, sportowe szkolenie narciarskie dla dzieci, zawody narciarskie, opieka pilota, ubezpieczenie NW i KL PZU Wojażer, ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego. Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, szkolenia narciarskiego dla dorosłych, skipassu, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dodatkowe informacje: Patrycja Zaborowska racing@sporteum.pl lub 729 041 479.

Dodatkowe koszty

Szkolenie narciarskie dla dorosłych175 € 
Podatek turystyczny dla osób powyżej 14 roku życia płatny w recepcji hotelowej1,50 EUR za dzień pobytu
Skipass 6-dniowy dorośli273 €
Skipass 6-dniowy młodzież urodzona po 30.11.2003191 €
Skipass 6-dniowy dzieci urodzone po 30.11.2011 do skipassu rodzicaGRATIS
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
4 % kosztu pakietu

Koszty dojazdudojazd_własny

Dojazd własny, samochodem około 15h0 €
Dojazd autokarem130 €
Przelot samolotem Ryanair Warszawa – Mediolan Bergamo – Warszawa z bagażem do 20 kg oraz z transferem do hotelu (godziny wylotu z Warszawy sobota 19.15, powrót sobota 21.40) 

325 €

 

Przewóz sprzęt narciarskiego klubowym transportem w dwie strony (jedna para nart, buty narciarskie i kask)50 €
Przewóz walizki do 23 kg klubowym transportem w dwie strony40 €

zarezerwuj

 

Comments are closed.