ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Ferie w Carezza Val di Fassa – Boutique Hotel na stoku z basenem

0

Rodzinny wyjazd narciarski, przedszkole narciarskie, hotel na stoku!

TERMIN:
29 stycznia – 5 lutego 2022 (zostały ostatnie miejsca)
MIEJSCE: Carezza, Dolomity
HOTEL: SAVOY***S

Specyfika wyjazdu narciarskiego

• rodzinny wyjazd narciarski do Włoch,
• dla rodzin z dziećmi, dla pasjonatów narciarstwa oczekujących wysokich standardów,
• komfortowy hotel na stoku z basenem,
• możliwość wyboru apartamentu o podwyższonym standardzie,
• włoska kuchnia w najlepszym wydaniu: bufety śniadaniowe i obiadowe uginają się pod ciężarem różnorodnych specjałów, pachnących ziołami i alpejską świeżością,
• przedszkole narciarskie Sportusie przy hotelu, w ogródku narciarskim z zabawkami,
• wycieczki narciarskie w ramach skipassu Val di Fassa – ponad 180 km tras w regionie,

Region

Carezza to malownicza przełęcz pomiędzy doliną Val di Fassa a Oberregental, objęta ochroną w ramach Światowego Dziedzictwa Przyrody UNESCO. Z racji epickiego usytuowania pomiędzy masywami skalnymi Rosengarten i Catinaccio, Carezza stała się nie tylko elitarną destynacją narciarską, ale też kolebką legend, bajek i baśni o krasnoludach, nimfach, królewnach i niespełnionych miłościach. Do dyspozycji narciarzy w ramach karnetu ponad 180 km tras, z czego 40 km tras bezpośrednio dostępna z wyjścia z hotelu. Warto pochwalić porządną infrastrukturę z nowoczesnymi gondolkami oraz ciekawe stoki, o zróżnicowanym charakterze. Mamy tu wybór stoków – od płaskich szerokich niebieskich, poprzez 8 km nartostradę wijącą się w sosnowym lesie aż po ostre, strome, czarne ścianki u podnóży masywu skalnego. Panują tu doskonałe warunki śniegowe przez cały sezon (wysokość ponad 2000 m n.p.m) oraz duże nasłonecznienie (południowe stoki). Dla narciarzy ekspertów przewidziano szereg wymagających stoków, idealnych do treningów na tyczkach. Doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa rodzinnego na każdym poziomie zaawansowania. Dla najmłodszych kilka świetnych tras, wyciąg typu mata oraz gondolki. Bliskość narciarskiej karuzeli w dolinie Val di Fassa (180 km tras) sprawia, że łatwo odwiedzimy najlepsze regiony Dolomitów, sławną Sella Rondę, urocze Canazei, majestatyczne Passo Pordoi. Wszędzie w okolicach czekają urocze górskie chaty z wyśmienitym włoskim jedzeniem i spektakularnymi widokami. Carezza oraz „tęczowe jezioro” położone na wysokości 1500 m zostało turystycznie odkryte już w XIX w., odpoczywali tu Zygmunt Freud a później Winston Churchil.

Mapa regionu 1 Mapa regionu 2

Hotel

Z basenem, na stoku, zlokalizowany niczym wisienka na torcie. Połączenie wysokiego standardu, tyrolskiej gościnności i wygody – na nartach dojeżdżamy pod samo wejście hotelu! Codziennie prześwietne wyżywienie i szeroki wybór dań, przystawek, sałat i owoców. Zarówno podczas śniadań, jak i przy długich kolacyjnych bufetach, możemy oczekiwać rozkoszy podniebienia. To nasza absolutnie ulubiona kuchnia w całych Alpach. Dania są przygotowywane ze szczególną troską o smak, zapach i prezencję. Wszystkich ucieszy po narciarski posiłek w postaci podwieczorku – kanapki, pizza, sałatki, ciasta, owoce i ciepłe napoje.  Kameralne centrum odnowy biologicznej z 2 saunami, jacuzzi i krytym basenem pozwala przyjemnie odpocząć po aktywnym dniu narciarskim. Dzieci ucieszy nowa, wielka i pełna niespodzianek sala zabaw. Dorośli znajdą ciekawy wybór win w typowo alpejskim barze. Pokoje urządzone w tyrolskim stylu. Bezpłatny internet Wi-Fi. Tuż przy hotelu znajduje się wyciąg typu taśma, na której najmłodsi stają wygodnie i wjeżdżają na łagodny stok. Nieopodal: wypożyczalnia sprzętu, sklep, dwie restauracje i pizzeria. W hotelu oprócz pokoi STANDARD dostępne są również pokoje typu SUITE. Pokój typy FAMILY składa się z oddzielnej strefy sypialnianej i oddzielnej strefy living, jest większy niż pokój standardowy. Pokój typu SUITE składa się z dwóch pomieszczeń i jest najczęściej dwupiętrowy. W pokoju typu Family Suite może mieszkać nawet 6 osób i składa się z oddzielnego pokoju głównego, pokoju dziecięcego, oddzielnej łazienki z prysznicem oraz osobnej toalety z bidetem, ponad to suszarka do włosów, telewizor z płaskim ekranem satelitarnym, biurko, część wypoczynkową oraz balkon z panoramicznym widokiem.

Plan Dnia – Rodzinny wyjazd narciarski

Dzień narciarskiRegiony i plan dnia
      sobota

11Wieczorne spotkanie w Hotelu: omówienie programu obozu i szkolenia, przedstawienie kadry, podział na grupy, sprawdzenie sprzętu .

 niedziela

vigoRozjeżdżenie w grupach z instruktorami w regionie Carezza. Maluchy z przedszkola szkolą się w przedszkolu śniegowym przy hotelu wyposażonym w magic carpet oraz mnóstwo zabawek. Wieczorem animacje dla dzieci w sali zabaw.

poniedziałek

val di fassaKontynuacja szkolenia w regionie Carezza. Maluchy z przedszkola próbują pierwszych kroków na prawdziwej trasie narciarskiej. Trasa jest łagodna „zielona” poprowadzona przez piękny świerkowy las. Jeździmy wygodną 8-osobową gondolką, której stacja znajduje się o 100 m od naszego hotelu. Dla chętnych szkolenie sportowe na tyczkach. Wieczorem zajęcia dla dzieci na basenie.

 wtorek

Sportusie_92x50Dla chętnych ze szkoleniem zwiedzanie pięknie położonego regionu Catinaccio w Vigo di Fassa oddalonego o 20 min od naszego hotelu. Szkolenie w grupach z instruktorami. Maluchy z przedszkola szkolą się w przedszkolu śniegowym super wyposażonym w magic carpet oraz mnóstwo zabawek, zjeżdżalni i karuzel. Wieczorem zajęcia twórczo-animacyjne.

 środa

partner-dolomiti_02mWycieczka dla chętnych do regionu Campitello – Passo Sella – Passo Pardoi – Canazei. Dzieci pozostają w regionie Carezza pod opieką kadry, również na lunch. Dla chętnych grup szkolenie sportowe na tyczkach. Wieczorem nocne narty w Pozza di Fassa!

 czwartek

11Kontynuacja szkolenia w regionie Carezza dla wszystkich grup, w tym również maluchy z przedszkola śmigają już po trasach niebieskich. Dla chętnych szkolenie sportowe na tyczkach. Wieczorem zajęcia twórczo- przygodowe w hotelu.

 piątek

dsc_8412-2_17253291116_oZawody narciarskie dla dzieci i dorosłych na stoku przy hotelu. Wzajemnie zagrzewamy się do walki :). wieczorem dyskoteka dla dzieci w sali zabaw.

piątek wieczór

Nasz rodzinny obóz narciarski zakończony jest uroczystym ogłoszenie wyników zawodów dla dorosłych oraz dzieci. Rozdanie pucharów oraz nagród. Narciarska impreza podsumowująca szkolenie.

SZKOLENIE NARCIARSKIE DZIECI NA OBOZIE ZGODNIE Z PROGRAMEM SITN

Jak szkolimy dzieci na obozie?

zgodnie z wytycznymi PZN oraz SITN,
na podstawie metodyki „SITNusiowy program szkolenia dzieci”,
z uśmiechem, doświadczeniem i odpowiedzialnością,
mając na uwadze przede wszystkim przyjemność i bezpieczeństwo dziecka,
efekty szkoleniowe są pochodną radości z nauki naszych podopiecznych.

Co to jest program SITNusiowy?

specjalistyczny Program Nauczania Narciarstwa Dzieci opracowany przez Stowarzyszenie Instruktorów i Trenerów Narciarstwa PZN,
standaryzuje naukę oraz podnoszenie umiejętności jazdy na nartach dzieci i młodzieży,
składa się z 8 poziomów uszeregowanych zgodnie z zasadą narastającej trudności – od wprowadzenia w świat narciarstwa do jazdy sportowej,
każdy z poziomów składa się z 1 głównej umiejętności, do opanowania której dążymy oraz innych, które naturalnie ją uzupełniają.

Cele wdrożenia programu SITNusiowego do Klubu?

nasz dotychczasowy sposób nauki dzieci i młodzieży jazdy na nartach jest zbieżny z metodologią programu SITNusiowego,
standaryzując etapy zdobywania umiejętności narciarskich do 8 poziomów doskonalimy narciarską drogę rozwoju od SITNusia do Racing Teamu,
podnoszenie kwalifikacji narciarskich odbywa się w spójny sposób podczas treningów w Warszawie, na obozach w polskich górach, jak również podczas wyjazdów alpejskich,
każdy uczestnik naszych zajęć zdobycie umiejętności danego poziomu SITNusiowego potwierdza zaliczeniem standaryzowanego testu,
kontynuacja podnoszenia umiejętności narciarskich uczestnika następuje w zaplanowany sposób, uwzględniający obecny poziom jego zaawansowania,
standaryzowany system 8 poziomów stanowi dla rodzica jasny system szkolenia ich pociech, umożliwia efektywne dołączenie do prowadzonych przez nas zajęć na odpowiednim poziomie zaawansowania oraz daje klarowną możliwość obserwacji rozwoju umiejętności młodego narciarza.

PRZEDSZKOLE NARCIARSKIE SPORTUSIE dla dzieci od 3 d 6 lat

• zajęcia prowadzone są w specjalnym ogródku śniegowym na wyznaczonym stoku
• od 4 do 5h zajęć dziennie z przerwą na lunch lub na życzenie opieka podczas lunchu,
• grupy max 6 osobowe, które bawią się i szkolą pod opieką instruktorów oraz niani,
• kadra przedszkola to wyselekcjonowani, doświadczeni instruktorzy o specjalnych predyspozycjach,
• nauka odbywa się poprzez zabawę i spokojną adaptację narciarską,
• wykorzystujemy akcesoria i zabawki śniegowe typu grzybki, ramki, specjalne miękkie tyczki,
• na koniec obozu – zawody na wydzielonym stoku,
• każdy Sportuś otrzyma medal i upominek a na najlepszych narciarzy czekają puchary.

Pomocnikiem instruktora jest niania, która wspiera zmęczone lub potrzebujące pocieszenia maluszki. W przypadku zmarznięcia lub spadku sił niania organizuje zabawy w pobliskiej restauracji.

SZKOLENIE NARCIARSKIE dla dzieci od 7 do 15 lat

• szkolimy dzieci na każdym poziomie zaawansowania – od początkujących po zawodników,
• zapewniamy całodzienne szkolenie, 4-5h dziennie z przerwą na lunch,
• dzieci dobieramy w grupy max. 7 osobowe, biorąc pod uwagę wiek dziecka oraz umiejętności,
• dużą uwagę przywiązujemy do szkolenia sportowego i „wyławiamy” talenty narciarskie do Sekcji Sportowej,
• nasi instruktorzy to sympatyczni i radośni profesjonaliści,
• doświadczeni w pracy z dziećmi, szkolenie uatrakcyjniamy akcesoriami typu grzybki, kolorowe ramki, specjalne miękkie tyczki,
• na koniec obozu dla wszystkich dzieci organizujemy zawody na wydzielonym stoku,
• każde dziecko wyjedzie z obozu z medalem i upominkiem, a na najlepszych narciarzy czekają puchary

ZAJĘCIA PRZYGODOWO TWÓRCZE po nartach

• Nasz rodzinny wyjazd narciarski to również codziennie warsztaty twórcze, sportowe i animacje w hotelu lub na basenie,
• zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego zachowania na stoku – pokażemy zabawne filmiki instruktażowe, odegramy scenki ilustrujące niebezpieczne sytuacje na nartach, a na koniec sprawdzimy w quizie z wiedzy i nagrodzimy najaktywniejszych uczestników,
• sesja videocoaching, czyli obejrzymy filmy nagrane podczas zajęć narciarskich, a instruktorzy przeanalizują technikę oraz poradzą, jak skorygować błędy,
• wesołe konkurencje dla najmłodszych: skoki w workach, rzut do celu, zawijanie mumii i inne szalone rozgrywki,
• dla chętnych przygotowanie przedstawienia na koniec turnusu, w naszym talent show każdy może udowodnić, że jest gwiazdą,
• podczas zajęć plastycznych wykonamy śmieszne karykatury instruktorów, a wykonanymi pracami pochwalimy się na wystawie obozowej,
• na basenie rozegramy wesołe konkursy i zawody pływackie.

SZKOLENIE NARCIARSKIE DLA DOROSŁYCH

• Nasz rodzinny wyjazd narciarski to przede wszystkim szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania, od początkujących do ekspertów,
• wybór poziomu grupy odbywa się przed obozem na podstawie deklaracji – wyboru stopnia zaawansowania według zaproponowanych poziomów umiejętności,
• na koniec obozu zawody giganta, szkolenie dla początkujących dorosłych (poziom „to moje pierwsze kroki na nartach”) odbywa się po uprzednim ustaleniu i zebraniu grupy minimum 3 osób,
• dla średnio-zaawansowanych narciarzy proponujemy szkolenie techniki jazdy na krawędziach, śmigu oraz jazdy terenowej, dodatkowo wycieczki narciarskie i freeride w zależności od priorytetów grupy,
• dla zaawansowanych narciarzy i ekspertów prowadzimy szkolenie na tyczkach GS i SL z kadrą sportową,
• wieczorami w ramach szkolenia: omówienie technicznych aspektów sprzętu, videocoaching oraz konsultacje szkoleniowe z trenerami i pokazy filmów narciarskich.

BEZPIECZEŃSTWO na stoku

Każdy nasz rodzinny wyjazd narciarski jest dla nas ważny, w związku z tym bezpieczne narciarstwo jest dla nas priorytetem. Na początku każdego turnusu dzieci przechodzą szkolenia z zasad bezpieczeństwa oraz poznają Dekalog Narciarza w sposób zabawowy i z humorem, aczkolwiek z nastawieniem na dokładne wytłumaczenie powagi omawianych sytuacji. Najmłodsze dzieci dostają kolorowe kamizelki odróżniające grupę na stoku oraz naklejkę na kask z numerem telefonu do organizatora.

Rezerwacje

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

Ceny

Pokój 3-osobowy STANDARD*Pokój 4-osobowy STANDARD* Pokój 4-osobowy FAMILY**Pokój 4-osobowy SUITE***
Dorośli725 €725 € 795 €845 €
Dziecko z dwójką rodziców w  pokoju, ze szkoleniem narciarskim770 €725 €810 855 €
Maluchy do lat 2 z rodzicami w łóżku bez szkolenia narciarskiego65 €65 € 65 €65 €

W cenie: 7 noclegów, 7 śniadań i obiadokolacji, szkolenie dla dzieci 4,5 h dziennie, dla maluchów przedszkole narciarskie, polska niania na stoku i w hotelu po nartach, klubowe zawody narciarskie, wejście na baseny oraz do strefy saun, program wieczorny, spotkania integracyjne, zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat w godz. 18.00 – 19.30, ubezpieczenie NW/KL PZU Wojażer, ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Pomocowego, opieka pilota. Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, szkolenia narciarskiego dla dorosłych, skipassu, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, szkolenia narciarskiego dla dorosłych, skipassu, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dodatkowe informacje:  rezerwacje@sporteum.pl

* STANDARD w pokojach nie ma wykładzin, co może być atutem dla osób alergiami oraz nie we wszystkich są balkony.
** FAMILY - składa się z oddzielnej strefy sypialnianej i oddzielnej strefy living, jest większy niż pokój standardowy.
*** SUITE - składa się z dwóch pomieszczeń i jest najczęściej dwupiętrowy. W pokoju typu Family Suite może mieszkać nawet 6 osób i składa się z oddzielnego pokoju głównego, pokoju dziecięcego, oddzielnej łazienki z prysznicem oraz osobnej toalety z bidetem, ponad to suszarka do włosów, telewizor z płaskim ekranem satelitarnym, biurko, część wypoczynkową oraz balkon z panoramicznym widokiem.

GWARANCJA PEŁNEGO ZWROTU KOSZTÓW. W sezonie 2021/2022 wszystkie obozy i wyjazdy Klubu Sporteum objęte są gwarancją pełnego zwrotu zadatku oraz wpłat za wyjazd w przypadku wystąpienia przeszkód w realizacji wyjazdu związanych z Covid19, typu: zamknięcie granic, wprowadzenie kwarantanny w kraju docelowym lub w Polsce, zamknięcie ośrodka narciarskiego.

Dodatkowe koszty

Szkolenie narciarskie dla dorosłych w grupie min. 6 osobowej 2,5 h dziennie przez 6 dni150 EUR 
Dopłata do szkolenia dla dorosłych w grupach 4 i 5 osobowych
40 EUR 
Podatek turystyczny dla osób powyżej 14 roku życia płatny w recepcji hotelowej1,70 EUR za dzień pobytu
Skipass 6-dniowy dorośli (Val di Fassa)296 EUR
Skipass 6-dniowy młodzież urodzona po 27.11.2005207 EUR
Skipass 6-dniowy senior urodzony przed 27.11.1956266 EUR
Skipass 6-dniowy dzieci urodzone po 27.11.2013 do skipassu rodzicaGRATIS
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
4 - 5 % kosztu pakietu (zależne od ubezpieczyciela)

Koszty dojazdudojazd_własny

Dojazd własny, samochodem około 15h0 EUR
Dojazd autokarem135 EUR
Przelot samolotem LOT Warszawa - Wenecja,  Wenecja - Warszawa z bagażem do 23 kg oraz z transferem do hotelu (godziny wylotu z Warszawy sobota 9:20, godziny wylotu w drogę powrotną sobota 12:00)325 EUR
Przewóz sprzętu narciarskiego / snowboardowego samolotem.
Komplet sprzętu narciarskiego - jedna para nart, kijków, buty narciarskie i kask.
Komplet sprzętu snowboardowego - jedna deska, buty snowboardowe, kask.

Na zapytanie
Przewóz sprzętu narciarskiego klubowym transportem w dwie strony (jedna para nart, buty narciarskie i kask)50 EUR
Przewóz walizki do 23 kg klubowym transportem w dwie strony40 EUR

Comments are closed.

Call Now Button