ENG                          

Obóz Sportowy | Surf | Wind | Tenis | Rolki | Jastarnia

0


TURNUSY
: 6-13 lipca i 13-20 lipca 2024

MIEJSCE: Jastarnia na Półwyspie Helskim

MIEJSCE

Jastarnia – to piękne miejsce nad polskim morzem, idealne na organizację obozów dla dzieci i młodzieży. Znajduje się tam wiele atrakcji, zarówno dla osób lubiących sporty wodne, jak i tych, którzy wolą spędzać czas na lądzie. Na terenie obozowiska znajduje się baza wodna, w której dzieci mogą uczyć się pływać na desce windsurfingowej, czy na desce SUP, korty tenisowe oraz boisko do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki. Obozy dla dzieci i młodzieży organizowane w Jastarni to gwarancja niezapomnianych wakacji pełnych wrażeń i przygód.

OŚRODEK

Ośrodek położony nad brzegiem Zatoki Puckiej to esencja wakacyjnej zabawy, sportu i surferskich klimatów! Na spocie króluje pasja do sportów wodnych, kreatywnych pomysłów i znakomitej zabawy, infrastruktura, zaprojektowana jest dla zapewnienia najwyższego komfortu wypoczynku i szerokiego wyboru aktywności sportowo-rekreacyjnych. Otwarty w 2015 roku Camping Molo Surf SPOT Jastarnia to kontynuacja projektu bazy sportowo-rekreacyjnej MOLO SURF, działającej na Półwyspie Helskim od 2011 roku. Przepięknie położony Molo Surf to camp zlokalizowany bezpośrednio na plażach Jastarni z nowoczesnym zapleczem sanitarnym i bogatą infrastrukturą sportową, uzupełnioną o restaurację, CHiLLiBar, stylowy plac zabaw, freestyle’owe huśtawki oraz boiska sportowe a nawet sklepik spożywczy. Centrum wind & kite Molo Surf to przede wszystkim doskonały poziom szkolenia windsurfingu, kitesurfingu i wake’a, szkolenia na katamaranach i optymistkach. Do dyspozycji obozu również wszelkie sprzęty wodniackie takie jak miedzy innymi kajaki, pontony, sup’y i pianki. Zakwaterowanie w ośrodku Czarna Perła znajdującym się w sąsiedztwie Molo Surf, w pokojach 3-4 osobowych, w każdym pokoju jest prywatna łazienka.

ZAKWATEROWANIE

Dzieci mieszkają w nowych, czystych pokojach w ośrodku Czarna Perła. Pokoje są skromnie urządzone, aczkolwiek są łatwe w utrzymaniu porządku, mają nowoczesny wystrój. Wszystkie pokoje są położone obok siebie w ośrodku. Ponadto w każdym pokoju znajduje się prywatna łazienka, natomiast posiłki są podawane w stołówce na parterze. Obozowisko, w którym zakwaterowani są uczestnicy jest wydzielone, bezpieczne i przeznaczone tylko dla uczestników obozu SPORTEUM.

ZAJĘCIA ORGANIZOWANE W TRAKCIE TRWANIA OBOZU

SURFING NA FALACH

Surfing to sport, który przyciąga wiele osób z całego świata, nie tylko z powodu adrenaliny, jaką dostarcza, ale także za sprawą bliskiego kontaktu z naturą. Dzieci i młodzież biorące udział w obozie będą miały okazję, aby spróbować swoich sił w tej ekscytującej dyscyplinie, pod okiem doświadczonych instruktorów.
Dwugodzinne sesje na morzu to czas, w którym uczestnicy obozu będą mieli możliwość poznania technik surfingu. Instruktorzy będą na bieżąco pomagać w wyborze odpowiedniej deski i wiosłowania na falach, aby każdy uczestnik miał maksymalną frajdę i poczuł się bezpiecznie.
Uczestnicy będą też ćwiczyć swoją równowagę, koordynację i kondycję podczas przemierzania fal, jakie napotkają podczas surfingu na wodach Zatoki Puckiej.
Sesja surfingu odbywać się będzie na morzu, w pięknej scenerii Helu i Jastarni, dzięki czemu dzieci będą mogły cieszyć się pięknymi krajobrazami i spokojnymi falami. Niepowtarzalna atmosfera i adrenalina będą stanowić niezapomniane wrażenia.

TENIS

Zajęcia tenisowe podczas obozu to nie tylko nauka podstawowych uderzeń i zasad gry w tenisa, ale również rozwijanie umiejętności taktycznych, pracy w drużynie oraz poprawy koordynacji ruchowej. Dzieci podczas zajęć mają możliwość poznania nowych technik, doskonalenia już znanych oraz nauki strategii gry.
Treningi prowadzone są przez doświadczonych trenerów, którzy stosują różne metody nauczania, aby każde dziecko mogło znaleźć dla siebie najlepszy sposób na naukę. Oprócz nauki samej gry, podczas zajęć dzieci uczą się również zasad fair play, zdrowego stylu życia oraz pracy w grupie.
Zajęcia tenisowe odbywają się na kortach tenisowych, które są doskonale utrzymane i wyposażone w niezbędny sprzęt. Dzieci dzięki temu mają możliwość treningu w idealnych warunkach, co z pewnością przekłada się na efektywność nauki.

MOTORÓWKA

Motorówka to wspaniałe zajęcia, które dostarczą niezapomnianej zabawy i adrenaliny na wodzie dla uczestników obozu.
Podczas zajęć dzieci będą jeździć na kółku lub bananie, ciągniętym przez motorówkę, po zatoce. To świetna zabawa, która wymaga od uczestników dobrego przygotowania fizycznego oraz umiejętności zachowania równowagi i koordynacji ruchowej.
Instruktorzy zawsze będą obecni, aby zapewnić bezpieczeństwo uczestników i pomóc im w przypadku potrzeby. Będą również uczyć, jak prawidłowo korzystać z wyposażenia, aby uczestnicy mieli jak największą frajdę podczas śmigania w ślizgu.
Cała zabawa będzie podzielona na krótkie sesje, aby każdy uczestnik miał okazję na jazdę, ale też odpoczynek między sesjami, aby uniknąć zbytniego zmęczenia. Instruktorzy będą również kontrolować czas jazdy i dbać o to, aby każdy uczestnik miał swoją kolej, a nikt nie czuł się pominięty.

SPORT CHAMPIONSHIP

„Sport Championship” to niepowtarzalna okazja dla młodych sportowców, aby rozwijać swoje umiejętności i zdobyć nowe doświadczenia w różnych dyscyplinach sportowych. Nasz obóz oferuje wiele ciekawych i wymagających zajęć, które pozwolą na wyciśnięcie z siebie maksimum i osiągnięcie postępów w swoich ulubionych dziedzinach sportu.
Podczas obozu każdego dnia uczestnicy będą mieli okazję do udziału w testach, które pomogą zbadać ich umiejętności i monitorować postęp, jaki uczynili. Wyniki będą zapisywane, a codzienny ranking pozwoli na zobaczenie, jak każdy uczestnik radzi sobie w porównaniu z innymi.
Uczestnicy będą mieli możliwość trenować: podciąganie, heksagon, skoki przez skrzynię oraz wiele innych ćwiczeń, które pozwolą na wzmocnienie ich kondycji i ogólnej sprawności fizycznej.
Trenerzy będą prowadzić treningi i kontrolować postęp uczestników, a także motywować ich do ciężkiej pracy i dążenia do swoich celów.
Na zakończenie obozu, każdy uczestnik otrzyma nagrody za swoje osiągnięcia i postępy, które udało mu się osiągnąć. To motywujące doświadczenie dla młodych sportowców, którzy będą mogli cieszyć się z efektów swojej ciężkiej pracy i poświęcenia.

ROLKI

Uczestnikom obozu proponujemy niesamowitą przygodę z jazdą na rolkach. Zajęcia te są wspaniałym sposobem na rozwijanie koordynacji i równowagi.
Dla początkujących uczestników, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z jazdą na rolkach, przygotowaliśmy specjalne ćwiczenia, które pomogą im nauczyć się jeździć od zera. Kadra trenerska będzie udzielać wsparcia i doradzać w kwestii techniki i bezpieczeństwa.
Dla bardziej zaawansowanych uczestników, którzy już potrafią jeździć na rolkach, przygotowaliśmy specjalne ćwiczenia, które pomogą w doskonaleniu techniki jazdy. Zajęcia te skupiają się na rozwijaniu równowagi, szybkości i precyzji ruchów.
Poza treningami, proponujemy również wiele ciekawych zajęć, w tym turniej hokeja na rolkach. Podczas zajęć drużyny będą rywalizować ze sobą w różnych grach i zabawach na rolkach, a także uczyć się podstaw hokeja na rolkach.
Dzięki tym zajęciom, dzieci będą miały okazję nauczyć się nowych umiejętności, rozwijać swoją sprawność fizyczną i spędzać czas aktywnie i wspaniale się bawiąc.

GRY TERENOWE

Na terenie naszego obozu, przeprowadzimy kilka różnorodnych gier terenowych, w których uczestnicy będą musieli wykazać się sprytem, zręcznością i szybkością. Podczas każdej z gier drużyny będą zbierać punkty, które na koniec obozu zostaną zsumowane i przeliczone.
W trakcie Gry Terenowej uczestnicy będą mieli okazję rozegrać wiele emocjonujących spotkań, takich jak np. wyścigi na orientację, łamigłówki, szukanie skarbów, czy też zabawy w chowanego. Każda z gier będzie inna i wymagać będzie od uczestników zupełnie odmiennych umiejętności.
Podczas Gry Terenowej dzieci i młodzież będą mogli także poznać lepiej swoich rówieśników i nawiązać nowe przyjaźnie. Ta forma zabawy na świeżym powietrzu to doskonała okazja do integracji i wspólnego spędzania czasu.
Zapewniamy profesjonalne prowadzenie Gry Terenowej oraz bezpieczeństwo i opiekę na najwyższym poziomie. To gwarantuje, że uczestnicy będą mieli nie tylko świetną zabawę, ale także będą czuli się bezpiecznie i komfortowo.

SUP’y

Czyli Stand Up Paddle, to niezwykle popularna forma rekreacji na wodzie. Na obozie, dzieci będą miały okazję wziąć udział w profesjonalnym szkoleniu z SUPowania oraz w emocjonujących wyścigach osad supów, które będą dostępne na miejscu. Nauczyciele, posiadający odpowiednie licencje, przeprowadzą zajęcia z zakresu podstaw SUPowania oraz technik pływania i kierowania supem. W trakcie szkolenia uczestnicy nauczą się między innymi, jak poprawnie utrzymywać równowagę na desce, jak wiosłować i jak kierować supem. Następnie, zgrane drużyny będą mogły wziąć udział w emocjonujących wyścigach osad supów, rywalizując o puchary i tytuł najlepszej drużyny. To wspaniała okazja, aby poznać nie tylko tajniki SUPowania, ale również spędzić czas na świeżym powietrzu, ciesząc się pięknymi widokami nadmorskiej Jastarni.

WINDSURFING (opcjonalnie)

Windsurfing to sport, który zapewnia niesamowite emocje i daje możliwość kontaktu z wodą i wiatrem w jednym. Dzieci i młodzież, mają niepowtarzalną szansę na rozpoczęcie nauki windsurfingu pod okiem licencjonowanych instruktorów.
Podczas dwugodzinnych sesji, uczestnicy będą mieli okazję poznać podstawy tej ekscytującej dyscypliny. Wszyscy zaczynają od nauki obsługi sprzętu, co obejmuje umiejętność montażu i demontażu żagla, przystosowanie deski do własnych potrzeb i wybór odpowiedniego sprzętu do warunków atmosferycznych.
Poza tym, dzieci i młodzież będą ćwiczyć równowagę, koordynację i siłę poprzez kontrolowanie deski i żagla w różnych warunkach wiatrowych. Będą też uczyć się podstawowych manewrów i trików, takich jak skręty i manewry.
Wszystkie zajęcia będą prowadzone w bezpieczny sposób, a instruktorzy będą cały czas pomagać w rozwijaniu ich umiejętności uczestników.

REZERWACJE

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 500 PLN za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu lub przelewem na konto Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

CENA

Cena obozu za osobę2.590 PLN
Kurs windsurfingu 6 x 2h660 PLN
Dojazd PKP Warszawa – Jastarniawkrótce
ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
5 % ceny pakietu

Cena zawiera: zakwaterowanie w pokojach 3-4 osobowych, 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, porządny podwieczorek i kolacja; w tym obiad w dniu przyjazdu oraz obiad w dniu wyjazdu), 5 sesji x 1,5 h treningu tenisowego, 2 sesje 2h treningu SURFING’owego na morzu lub zatoce, 4 sesje x 1,5 h zabaw wodnych na płytkich wodach zatoki, szkolnie na deskach SUP, 4 sesje x 1,5 h gier zespołowych na boisku ze sztuczną nawierzchnią,  codziennie po 15.00 plażowanie na sportowo – czyli siatkówka plażowa, dwa ognie i bieganie po plaży, integracyjne wieczory na piaszczystym brzegu zatoki: aloha party, grill, puszczanie lampionów, ognisko, disco oraz wieczorne manewry po Jastarni, wyprawa na bunkry poniemieckie.
Cena nie zawiera dojazdu, kursu windsurfingowego, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dojazd planujemy pociągiem bezpośrednim relacji Warszawa – Jastarnia, zgodnie z rozkładem i cennikiem PKP.

DOJAZD

Rodzaj dojazduPociąg lub dojazd własny

Zachęcamy, zajrzyj do naszych kultowych relacji obozowych na FB. Zobaczysz, poczujesz, pojedziesz!

 

Jastarnia – zdjęcia z obozów 2019          Jastarnia – zdjęcia z obozów 2021

Comments are closed.

Call Now Button