ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Kurs SITN – Folgaria – Ferie

0

MIEJSCE: Folgaria, Włochy
HOTEL: Hotel*** Nevada

TERMIN:

  • 11-18 lutego 2023

Specyfikacja wyjazdu narciarskiego:

• hotel w centrum regionu Val di Fassa,
• dla osób oczekujących autentycznej alpejskiej atmosfery miasteczka, regionu i hotelu w rozsądnej cenie,
• 600 m od dolnej stacji gondoli
• możliwość wzięcia udziału w szkoleniach SITN na Pomocnika Instruktora oraz Demonstratora PZN,
• podczas trwania kursu zajęcia praktyczne na stoku i teoretyczne w hotelu.

Region

Folgaria niezwykle ciekawy i niezatłoczony włoski ośrodek narciarski. Czeka na nas 76 km zróżnicowanych tras
oraz wspólne treningi z grupami sportowymi z całej Europy na FIS GS Agonistica. Maluchy race’erzy będą trenować na niebieskich i czerwonych trasach. Na dorosłych narciarzy czeka wiele czarnych i czerwonych tras, na których trenują zawodnicy kadry narodowej Włoch. Dla narciarzy początkujących i średniozaawansowanych czekają mniej wymagające ale świetnie przygotowane niebieskie trasy.

Mapa regionu

Hotel

Hotel Nevada położony jest 600 m od stoku, tuż przy głównej ulicy Folgaria – Costa, czekają liczne sklepiki, pizzeria i kafejki. Hotel z dużym basenem, strefą mini basenu dla maluchów jest przyjazny dla rodzin z dziećmi i został zrzeszony w elitarnej sieci Italy Family Hotels. Przestronna sala zabaw, sala video oraz bar to miejsca, w których organizujemy wieczorny program przygodowo – twórczych zajęć oraz integrację. Komfortowe pokoje, dla rodzin 4-osobowych z łóżkami piętrowymi, są przestronne i wygodne. Możecie oczekiwać świetnej kuchni włoskiej. Świetne śniadania zapełnią brzuchy dużych i małych. Smaczne ciasta i czekolada pitna na podwieczorek serwowana jest w formie bufetu po nartach. Kolacje charakteryzują się obfitym bufetem warzywnym, super daniami kuchni włoskiej, przepysznymi deserami i domowymi ciastami. Bardzo miłym akcentem ze strony hotelu jest poczęstunek dla rodziców w formie bezpłatnej karafki wina do każdej kolacji. Fantastycznym uzupełnieniem treningu narciarskiego może być wieczór spędzony w hotelowej, profesjonalnej siłowni. Znajdziecie tu masę maszyn i pomocy, by sprawić sobie porządny trening funkcjonalny.

Program obozu na Demonstratora PZN

Program obozu przewiduje realizację założeń treningowych Sekcji na sezon 2022/2023. Rano dwugodzinna sesja GS lub SL. Po drugim śniadaniu szkolenie SITN na Demonstratora lub zadaniówka dla dzieci nie uczestniczących w szkoleniu na Demonstratora. Po nartach będą się odbywały zajęcia w terenie a wieczorem wykłady dla kursantów SITN a dla pozostałych sesje videocoaching oraz inne zajęcia.

Demonstrator PZN (roczniki 2009 i starsi). Celem kursu jest doskonalenie techniki jazdy, w tym jazdy sportowej oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami poruszania się po trasach, zachowaniem bezpieczeństwa w górach, przygotowaniem sprzętu i „osłuchanie” z fachowym słownictwem narciarskim. Absolwenci kursu mogą być wykorzystani jako demonstratorzy podczas lekcji w-f i zimowisk prowadzonych przez nauczycieli w-f. Uzyskany stopień ma być zachęta dla młodzieży do dalszego podnoszenia kwalifikacji narciarskich i popularyzacji tego sportu. Demonstratorzy PZN mają prawo podejść do kursu na Pomocnika PZN bez kursu kwalifikacyjnego oraz zaliczenia zawodów regionalnych. Więcej na stronach SITN PZN…

Program obozu na Pomocnika Instruktora PZN

Pomocnik Instruktora PZN jest etapem w uzyskiwaniu pełnych uprawnień instruktorskich.

Warunkiem dopuszczenia do kursu jest wiek (od 16 roku życia – część I i od 17 roku życia cześć II kursu) oraz konieczność zaliczenia zawodów regionalnych SITN przed kursem (spis zawodów regionalnych SITN…). Należy przedłożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawnia sportu lub podpisane oświadczenie o możliwości uprawiania narciarstwa. Osoby niepełnoletnie składają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w kursie. Kurs dzieli się na 2 etapy przeprowadzane na dwóch obozach:

  • CZĘŚĆ I – TECHNICZNA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: doskonalenie techniki jazdy, w tym jazda terenowa, doskonalenie pokazu ewolucji. Teoria: analiza techniki, historia narciarstwa w Polsce i na świecie, organizacja narciarstwa (Polska i świat), zagadnienia bezpieczeństwa.
  • CZĘŚĆ II – METODYCZNO-SPORTOWA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: jazda sportowa, doskonalenie pokazu ewolucji, praca z grupą (instruowanie). Teoria: metodyka, NRS (część zjazdowa), seminarium: sprzęt i ekwipunek.

Łączny czas trwania kursu wynosi 12 dni i przewidujemy podział kursu na dwa obozy.

Celem kursu jest opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej dla przyszłych nauczycieli narciarstwa. Należy wykazać się poprawną techniką jazdy na nartach, opanowaniem podstaw metodyki (praca z grupą) oraz umiejętnością jazdy sportowej.

W klubie posiadamy i udostępniamy do wglądu wszystkie materiały, wytyczne i kryteria oraz konspekty wykładów, które mogą służyć naszym kursantom w drodze rozwoju zawodowego. Szef Wyszkolenia Szkoły Narciarstwa Sporteum Pan Ludwik Żukowski jest niezwykle doświadczonym szkoleniowcem i charyzmatycznym wykładowcą, który wiedzę przekazuje w sposób łatwy do zrozumienia. Podczas wykładów i zajęć praktycznych omówicie szereg przykładów, historii z życia wziętych i z pewnością nie raz zrobi się wesoło. Szef Wyszkolenia jest nie tylko wykładowcą, ale też uznanym w Polsce i Europie specjalistą w zakresie pełnego spektrum problemów i tematyki narciarskiej, co ważne jest Prezesem Warszawskiego Okręgowego Związku Narciarskiego oraz Członkiem Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Korzystajcie z tej fantastycznej okazji!
Więcej na stronach SITN PZN…

REZERWACJE

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL 04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

CENNIK

 Obóz z kursem na Pomocnika Instruktora SITN PZN (z pierwszą lub drugą częścią kursu) lub z kursem na Demonstratora SITN PZN 640

W cenie: 7 noclegów, 7 śniadań i obiadokolacji, szkolenie kadrowe SITN PZN, ubezpieczenie NNW i KL, ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym, ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Pomocowym. Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, skipassu, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dodatkowe informacje: igor@sporteum.pl lub Igor +48 605 165 501.
GWARANCJA PEŁNEGO ZWROTU KOSZTÓW. W sezonie 2022/2023 wszystkie obozy i wyjazdy Klubu Sporteum objęte są gwarancją pełnego zwrotu zadatku oraz wpłat za wyjazd w przypadku wystąpienia przeszkód w realizacji wyjazdu związanych z Covid19, typu: zamknięcie granic, wprowadzenie kwarantanny w kraju docelowym lub w Polsce, zamknięcie ośrodka narciarskiego.

DODATKOWE KOSZTY

Podatek turystyczny dla osób powyżej 14 roku życia płatny w recepcji hotelowej2 EUR za dzień pobytu
Skipass 6-dniowy dorośli230 euro
Skipass 6-dniowy młodzież urodzona po 30.04.2006165 euro
Skipass 6-dniowy dzieci urodzone po 30.04.2014 do skipassu rodzicaGRATIS
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
4 – 5 % kosztu pakietu (zależne od ubezpieczyciela)

KOSZTY DOJAZDU

Dojazd własny, samochodem około 15h0 €
Dojazd autokarem150 €
Przelot samolotem: Warszawa – Mediolan – Warszawa z bagażem do 20 kg oraz z transferem do hotelu. Dodatkowo płatny przewóz sprzętu narciarskiego 60 EUR.310 €
Przewóz sprzętu narciarskiego samolotem
Na zapytanie
Przewóz sprzętu narciarskiego klubowym transportem w dwie strony (jedna para nart, buty narciarskie i kask)60 €
Przewóz walizki do 23 kg klubowym transportem w dwie strony50 €

Comments are closed.

Call Now Button