ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Kurs SITN – Folgaria ferie

0

MIEJSCE: Folgaria, Włochy
HOTEL: Nevada***

TERMIN:

  • 11 – 18 lutego 2023

Specyfikacja wyjazdu:

  • możliwość wzięcia udziału w szkoleniach SITN na Pomocnika Instruktora oraz Demonstratora PZN,
  • podczas trwania kursu zajęcia praktyczne na stoku i teoretyczne w hotelu.
  • zakwaterowanie w sportowym hotelu z własną siłownią, strefą Wellness&SPA, 600 m od stoku!

Region

Folgaria to ciekawy i niezatłoczony włoski ośrodek narciarski. Czeka na nas 76 km zróżnicowanych tras o szerokim wyborze trudności, od taśm dla maluchów aż do niezwykle atrakcyjnej Agonistica – znanej ściance, na której odbywa się szereg zawodów w randze europejskiej a nawet Pucharu Świata FIS. Trasy są świetnie przygotowane i ponad 95% stoków jest objęta dodatkowym, sztucznym systemem naśnieżania. Można zatrzymać się na kawę lub poczęstunek w jednej z ponad 20 chat górskich, gdzie czeka nas włoska gościnność, fascynujące widoki na Alpy oraz ciekawe lokalne przysmaki.

Mapa regionu

 

Hotel

Hotel Nevada położony jest 600 m od stoku, tuż przy głównej ulicy Folgaria – Costa, czekają liczne sklepiki, pizzeria i kafejki. Hotel z dużym basenem, strefą mini basenu dla maluchów jest przyjazny dla rodzin z dziećmi i został zrzeszony w elitarnej sieci Italy Family Hotels. Przestronna sala zabaw, sala video oraz bar to miejsca, w których organizujemy wieczorny program przygodowo – twórczych zajęć oraz integrację. Komfortowe pokoje, dla rodzin 4-osobowych z łóżkami piętrowymi, są przestronne i wygodne. Możecie oczekiwać świetnej kuchni włoskiej. Świetne śniadania zapełnią brzuchy dużych i małych. Smaczne ciasta i czekolada pitna na podwieczorek serwowana jest w formie bufetu po nartach. Kolacje charakteryzują się obfitym bufetem warzywnym, super daniami kuchni włoskiej, przepysznymi deserami i domowymi ciastami. Bardzo miłym akcentem ze strony hotelu jest poczęstunek dla rodziców w formie bezpłatnej karafki wina do każdej kolacji. Fantastycznym uzupełnieniem treningu narciarskiego może być wieczór spędzony w hotelowej, profesjonalnej siłowni. Znajdziecie tu masę maszyn i pomocy, by sprawić sobie porządny trening funkcjonalny.

 

Program obozu na Demonstratora PZN

Program obozu przewiduje realizację założeń treningowych Sekcji na sezon 2022/2023. Rano dwugodzinna sesja GS lub SL. Po drugim śniadaniu szkolenie SITN na Demonstratora lub zadaniówka dla dzieci nie uczestniczących w szkoleniu na Demonstratora. Po nartach będą się odbywały zajęcia w terenie a wieczorem wykłady dla kursantów SITN a dla pozostałych sesje videocoaching oraz inne zajęcia.

Demonstrator PZN (roczniki 2009 i starsi). Celem kursu jest doskonalenie techniki jazdy, w tym jazdy sportowej oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami poruszania się po trasach, zachowaniem bezpieczeństwa w górach, przygotowaniem sprzętu i „osłuchanie” z fachowym słownictwem narciarskim. Absolwenci kursu mogą być wykorzystani jako demonstratorzy podczas lekcji w-f i zimowisk prowadzonych przez nauczycieli w-f. Uzyskany stopień ma być zachęta dla młodzieży do dalszego podnoszenia kwalifikacji narciarskich i popularyzacji tego sportu. Demonstratorzy PZN mają prawo podejść do kursu na Pomocnika PZN bez kursu kwalifikacyjnego oraz zaliczenia zawodów regionalnych. Więcej na stronach SITN PZN…

Program obozu na Pomocnika Instruktora PZN

Pomocnik Instruktora PZN jest etapem w uzyskiwaniu pełnych uprawnień instruktorskich.

Warunkiem dopuszczenia do kursu jest wiek (od 16 roku życia – część I i od 17 roku życia cześć II kursu) oraz konieczność zaliczenia zawodów regionalnych SITN przed kursem (spis zawodów regionalnych SITN…), chyba, ze kandydat ma kwalifikacje DEMONTRATOR. Należy przedłożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawnia sportu lub podpisane oświadczenie o możliwości uprawiania narciarstwa. Osoby niepełnoloteni składają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w kursie.Kurs dzieli się na 2 etapy:

  • 6 dni z podziałem na dwie sesje praktyczne dziennie na lodowcu (łącznie z jazdą sportową) oraz cześć teoretyczną, która będzie odbywała się od około godz. 17.00
  • 6 dni kurs teoretyczny – który staramy się przeprowadzić podczas wyjazdu z uzupełnieniem po powrocie, jeśli zajdzie konieczność

Łączny czas trwania kursu wynosi 12 dni.
PRAKTYKA: doskonalenie techniki jazdy, w tym jazda terenowa, doskonalenie pokazu ewolucji, jazda sportowa, praca z grupą (instruowanie).
TEORIA: analiza techniki, historia narciarstwa w Polsce i na świecie, organizacja narciarstwa (Polska i świat), zagadnienia bezpieczeństwa w górach, metodyka, Narciarski Regulamin Sportowy(część zjazdowa), seminarium: sprzęt i ekwipunek.

Celem kursu jest opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej dla przyszłych nauczycieli narciarstwa. Należy wykazać się poprawną techniką jazdy na nartach, opanowaniem podstaw metodyki (praca z grupą) oraz umiejętnością jazdy sportowej.

W klubie posiadamy i udostępniamy do wglądu wszystkie materiały, wytyczne i kryteria oraz konspekty wykładów, które mogą służyć naszym kursantom w drodze rozwoju zawodowego. Szef Wyszkolenia Szkoły Narciarstwa Sporteum Pan Ludwik Żukowski jest niezwykle doświadczonym szkoleniowcem i charyzmatycznym wykładowcą, który wiedzę przekazuje w sposób łatwy do zrozumienia. Podczas wykładów i zajęć praktycznych omówicie szereg przykładów, historii z życia wziętych i z pewnością nie raz zrobi się wesoło. Szef Wyszkolenia jest nie tylko wykładowcą, ale też uznanym w Polsce i Europie specjalistą w zakresie pełnego spektrum problemów i tematyki narciarskiej, co ważne jest Prezesem Warszawskiego Okręgowego Związku Narciarskiego oraz Członkiem Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Korzystajcie z tej fantastycznej okazji!
Więcej na stronach SITN PZN…

REZERWACJE

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL 04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

CENNIK

 Dorośli 460
dzieci do lat 2,9 z dwójką rodziców w pokoju bez szkolenia narciarskiego70
 dzieci do lat 5,99 z dwójką rodziców w pokoju ze szkoleniem narciarskim 530
dzieci do lat 11,99 z dwójką rodziców w pokoju ze szkoleniem narciarskim 560
dzieci powyżej 12 lat z dwójką rodziców w pokoju ze szkoleniem narciarskim620

W cenie:7 noclegów, 7 śniadań i obiadokolacji, 7 podwieczorków dla dzieci w hotelu, szkolenie narciarskie RACE, butelka wina na stolik do kolacji, dla maluchów przedszkole narciarskie, polska niania na stoku i w hotelu po nartach, klubowe zawody narciarskie, wejście na baseny oraz do strefy saun, program wieczorny, spotkania integracyjne, treningi ogólnorozwojowe, zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat w godz. 18.00 – 19.00, ubezpieczenie NW/KL PZU Wojażer, ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Pomocowego, opieka pilota. Cena nie zawiera:dojazdu autokarem, szkolenia narciarskiego dla dorosłych, skipassu, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dodatkowe informacje:  rezerwacje@sporteum.pl
GWARANCJA PEŁNEGO ZWROTU KOSZTÓW. W sezonie 2022/2023 wszystkie obozy i wyjazdy Klubu Sporteum objęte są gwarancją pełnego zwrotu zadatku oraz wpłat za wyjazd w przypadku wystąpienia przeszkód w realizacji wyjazdu związanych z Covid19, typu: zamknięcie granic, wprowadzenie kwarantanny w kraju docelowym lub w Polsce, zamknięcie ośrodka narciarskiego.

DODATKOWE KOSZTY

Szkolenie narciarskie dla dorosłych w grupie min. 6 osobowej 2,5 h dziennie przez 6 dni170 € 
Dopłata do szkolenia dla dorosłych w grupach 4 i 5 osobowych
40 €
Podatek turystyczny dla osób powyżej 14 roku życia płatny w recepcji hotelowej2 EUR za dzień pobytu
Skipass 6-dniowy dorośli230 euro
Skipass 6-dniowy młodzież urodzona po 30.04.2006165 euro
Skipass 6-dniowy dzieci urodzone po 30.04.2014 do skipassu rodzicaGRATIS
Nowość! skipass 6-dniowy dla dwóch osób dorosłych, z możliwością korzystania na zmianęwkrótce €
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
4 – 5 % kosztu pakietu (zależne od ubezpieczyciela)

KOSZTY DOJAZDU

Dojazd własny, samochodem około 15h0 €
Dojazd autokarem150 €
Przelot samolotem: Warszawa – Mediolan – Warszawa z bagażem do 20 kg oraz z transferem do hotelu. Dodatkowo płatny przewóz sprzętu narciarskiego 60 EUR.310 €
Przewóz sprzętu narciarskiego samolotem
Na zapytanie
Przewóz sprzętu narciarskiego klubowym transportem w dwie strony (jedna para nart, buty narciarskie i kask)60 €
Przewóz walizki do 23 kg klubowym transportem w dwie strony50 €

Comments are closed.

Call Now Button