ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

kurs SITN – Sölden 2023

0

MIEJSCE: Sölden, Austria
HOTEL: Rezydencja Top Tirol

TERMIN:

  • 21 – 28 października 2023

Specyfikacja wyjazdu:

  • możliwość wzięcia udziału w szkoleniach SITN na Pomocnika Instruktora oraz Demonstratora PZN,
  • podczas trwania kursu zajęcia praktyczne na lodowcu i teoretyczne w rezydencji,
  • podczas kursu na lodowcach w Sölden będą trenowali zawodnicy przygotowujący się do otwarcia Pucharu Świata GS,
  • na zakończenie będziemy kibicowali na World Cup openning GS 2023!
  • zakwaterowanie w komfortowej rezydencji z basenami, strefą saun i SPA,

Region

Sӧlden to kultowa miejscowość z dostępem do dwóch lodowców Rettenbach i Tiffenbach.  Mamy już zarezerwowane trasy szkolemniowe zarówno dla szkolenia GS jak i SL.

trasy3

Rezydencja

Rezydencja Apartamentów z basenem położona w miejscowości Huben nieopodal Sӧlden oraz Längenfeld gdzie znajduje się jeden z największych w Austrii termalnych parków wodnych Aquadome. Do dyspozycji mamy basen, saunę suchą oraz parową, tepidarium oraz salę odpoczynku z wodnymi łóżkami, salę do ćwiczeń i zabaw. Codziennie gospodarze dostarczają na śniadanie świeże pieczywo nieodpłatnie w ramach Tyrolskiej gościnności. Każdy apartament ma w pełni wyposażoną kuchnię gdzie można przygotowywać śniadania i obiadokolacje. Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w hotelu obok rezydencji. Dla dzieci będących samodzielnie na obozie śniadanie, lunchpakiety oraz obiadokolacje przygotowuje kadra wraz z zawodnikami. Wszystkie apartamenty są starannie wykończone w tradycyjny austriackim stylu i posiadają stylizowany piec! 30 metrów od rezydencji znajduje się przystanek skibusów. Osoby z dojazdem autokarem będą codziennie dowożone klubowym autokarem bezpośrednio na lodowiec.

 

Program obozu na Demonstratora PZN

Program obozu przewiduje realizację założeń treningowych Sekcji na sezon 2022/2023. Rano dwugodzinna sesja GS lub SL. Po drugim śniadaniu szkolenie SITN na Demonstratora lub zadaniówka dla dzieci nie uczestniczących w szkoleniu na Demonstratora. Po nartach będą się odbywały zajęcia w terenie a wieczorem wykłady dla kursantów SITN a dla pozostałych sesje videocoaching oraz inne zajęcia.

Demonstrator PZN (roczniki 2009 i starsi). Celem kursu jest doskonalenie techniki jazdy, w tym jazdy sportowej oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami poruszania się po trasach, zachowaniem bezpieczeństwa w górach, przygotowaniem sprzętu i „osłuchanie” z fachowym słownictwem narciarskim. Absolwenci kursu mogą być wykorzystani jako demonstratorzy podczas lekcji w-f i zimowisk prowadzonych przez nauczycieli w-f. Uzyskany stopień ma być zachęta dla młodzieży do dalszego podnoszenia kwalifikacji narciarskich i popularyzacji tego sportu. Demonstratorzy PZN mają prawo podejść do kursu na Pomocnika PZN bez kursu kwalifikacyjnego oraz zaliczenia zawodów regionalnych. Więcej na stronach SITN PZN…

Program obozu na Pomocnika Instruktora PZN

Pomocnik Instruktora PZN jest etapem w uzyskiwaniu pełnych uprawnień instruktorskich.

Warunkiem dopuszczenia do kursu jest wiek (od 16 roku życia – część I i od 17 roku życia cześć II kursu) oraz konieczność zaliczenia zawodów regionalnych SITN przed kursem (spis zawodów regionalnych SITN…). Należy przedłożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawnia sportu lub podpisane oświadczenie o możliwości uprawiania narciarstwa. Osoby niepełnoletnie składają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w kursie. Kurs dzieli się na 2 etapy przeprowadzane na dwóch obozach:

  • CZĘŚĆ I – TECHNICZNA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: doskonalenie techniki jazdy, w tym jazda terenowa, doskonalenie pokazu ewolucji. Teoria: analiza techniki, historia narciarstwa w Polsce i na świecie, organizacja narciarstwa (Polska i świat), zagadnienia bezpieczeństwa.
  • CZĘŚĆ II – METODYCZNO-SPORTOWA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: jazda sportowa, doskonalenie pokazu ewolucji, praca z grupą (instruowanie). Teoria: metodyka, NRS (część zjazdowa), seminarium: sprzęt i ekwipunek.

Łączny czas trwania kursu wynosi 12 dni i przewidujemy podział kursu na dwa obozy.

Celem kursu jest opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej dla przyszłych nauczycieli narciarstwa. Należy wykazać się poprawną techniką jazdy na nartach, opanowaniem podstaw metodyki (praca z grupą) oraz umiejętnością jazdy sportowej.

W klubie posiadamy i udostępniamy do wglądu wszystkie materiały, wytyczne i kryteria oraz konspekty wykładów, które mogą służyć naszym kursantom w drodze rozwoju zawodowego. Szef Wyszkolenia Szkoły Narciarstwa Sporteum Pan Ludwik Żukowski jest niezwykle doświadczonym szkoleniowcem i charyzmatycznym wykładowcą, który wiedzę przekazuje w sposób łatwy do zrozumienia. Podczas wykładów i zajęć praktycznych omówicie szereg przykładów, historii z życia wziętych i z pewnością nie raz zrobi się wesoło. Szef Wyszkolenia jest nie tylko wykładowcą, ale też uznanym w Polsce i Europie specjalistą w zakresie pełnego spektrum problemów i tematyki narciarskiej, co ważne jest Prezesem Warszawskiego Okręgowego Związku Narciarskiego oraz Członkiem Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Korzystajcie z tej fantastycznej okazji!
Więcej na stronach SITN PZN…

Rezerwacje

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL 04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

Cena w Apartamentach 2, 3 i 4 – osobowych

Obóz z kursem na Pomocnika Instruktora SITN PZN (z pierwszą lub drugą częścią kursu) lub z kursem na Demonstratora SITN PZN 660
W cenie: 7 noclegów w apartamentach 2-, 4- lub 6-osobowych, szkolenie kadrowe SITN PZN, pościel, ręczniki, ubezpieczenie NNW i KL, ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym, ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Pomocowym.
Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, wyżywienia, skipassu, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dodatkowe informacje: igor@sporteum.pl lub Igor +48 605 165 501.
*Powyższa informacja jest zaproszeniem do zawarcia umowy turystycznej i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Szczegółowa oferta zostanie przedstawiona po dokonaniu wstępnej rezerwacji w przesłanej do Państwa propozycji umowy turystycznej oraz ogólnych warunków wyjazdu turystycznego.

Dodatkowe koszty

Dojazd autokarem z Polski i do Polski oraz przejazdy na miejscu170 €
Skipass 6-dniowy dorośliwkrótce
Skipass 6-dniowy młodzież urodzona po 30.04.2006wkrótce
Skipass 6-dniowy dzieci urodzone po 30.04.2015 do skipassu rodzicaGRATIS
Skipass 6-dniowy dla dwóch osób dorosłych, z możliwością korzystania na zmianęwkrótce
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
5 % kosztu pakietu 
Pakiet szkoleniowy ( indeks + Podręcznik rocznik 2018) 125 zł
Obowiązkowa opłata rejestracyjna SITN (dla KK, KPI, KP2) – demonstrator nie ponosi opłaty administracyjnej
60 zł

Comments are closed.

Call Now Button