ENG                          

Kurs SITN – Stubai 2024

0

MIEJSCE: Stubai, Austria
HOTEL: Apartamenty Stubai

TERMIN:

  • 9 – 16 listopada 2024

Specyfikacja wyjazdu:

  • możliwość wzięcia udziału w szkoleniach SITN na Pomocnika Instruktora oraz Demonstratora PZN,
  • podczas trwania kursu zajęcia praktyczne na lodowcu i teoretyczne w rezydencji,
  • zakwaterowanie w fajnej rezydencji z salami zabaw, barem i saunami 30 min od lodowca,

Region

Stubai to największy spośród austriackich ośrodków narciarskich położonych na lodowcu. Trasy są doskonale przygotowane, charakteryzują się zróżnicowaniem, co świetnie wzbogaca proces szkoleniowy grup od najmłodszych ligowych do juniorów. Do dyspozycji narciarzy stacja oddaje 26 kolei linowych i wyciągów, 35 tras od łatwych po wymagające oraz naturalną pokrywę śnieżną wzbogaconą siecią armatek (98% pokrycia). Dzieci poniżej 10 r. ż. do skipassu rodzica dostają skipass gratis. Gwarancja śniegu od października do czerwca.

Mapa regionu

Rezydencja

Rezydencja Apartamentów Stubai blisko centrum miejscowości Fulpmes zlokalizowana jest 30 min. od lodowca. Rezydencja leży wśród urokliwych zabudowań turystycznej wioski alpejskiej ze sklepami, restauracjami, nieopodal Aquaparku i Air Parku. Każdy apartament ma w pełni wyposażoną kuchnię, gdzie można przygotowywać wszelkie posiłki. Apartamenty mają balkony, są przytulnie urządzone, są duże, wygodne i wyposażone we wszelkie udogodnienia typu między innymi zmywarka, suszarka, ręczniki. W rezydencji mamy do dyspozycji fantastyczną siłownię, tutaj kadra będzie trenować w ramach zajęć popołudniowych. Ponad to w rezydencji do dyspozycji naszej grupy mamy dwie dodatkowe, duże kuchnie, gdzie będziemy mieć posiłki dla zawodników biorących udział w campie bez rodziców. Fajnym miejscem wieczornym spotkań jest super urządzona stube – czyli świetlica, tutaj odbywają się videocoachingi i wieczorne odprawy. W rezydencji mamy piękną strefę saun: dwa rodzaje saun oraz pokój relaksu i nowoczesne prysznice będą doskonałym miejscem odprężenia po dniu na lodowcu. Miłym udogodnieniem dla najmłodszych uczestników camp’u jest sala zabaw z dywanem i mnóstwem fajnych zabawek.

Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w restauracji w Fulpmes. Dla dzieci będących samodzielnie na obozie śniadanie, lunchpakiety oraz obiadokolacje przygotowuje kadra wraz z zawodnikami. Osoby z dojazdem autokarem będą codziennie dowożone klubowym autokarem bezpośrednio pod gondolkę na lodowiec.

Program obozu na Demonstratora PZN

Program obozu przewiduje realizację założeń treningowych Sekcji na sezon 2022/2023. Rano dwugodzinna sesja GS lub SL. Po drugim śniadaniu szkolenie SITN na Demonstratora lub zadaniówka dla dzieci nie uczestniczących w szkoleniu na Demonstratora. Po nartach będą się odbywały zajęcia w terenie a wieczorem wykłady dla kursantów SITN a dla pozostałych sesje videocoaching oraz inne zajęcia.

Demonstrator PZN (roczniki 2009 i starsi). Celem kursu jest doskonalenie techniki jazdy, w tym jazdy sportowej oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami poruszania się po trasach, zachowaniem bezpieczeństwa w górach, przygotowaniem sprzętu i „osłuchanie” z fachowym słownictwem narciarskim. Absolwenci kursu mogą być wykorzystani jako demonstratorzy podczas lekcji w-f i zimowisk prowadzonych przez nauczycieli w-f. Uzyskany stopień ma być zachęta dla młodzieży do dalszego podnoszenia kwalifikacji narciarskich i popularyzacji tego sportu. Demonstratorzy PZN mają prawo podejść do kursu na Pomocnika PZN bez kursu kwalifikacyjnego oraz zaliczenia zawodów regionalnych. Więcej na stronach SITN PZN…

Program obozu na Pomocnika Instruktora PZN

Pomocnik Instruktora PZN jest etapem w uzyskiwaniu pełnych uprawnień instruktorskich.

Warunkiem dopuszczenia do kursu jest wiek (od 16 roku życia – część I i od 17 roku życia cześć II kursu) oraz konieczność zaliczenia zawodów regionalnych SITN przed kursem (spis zawodów regionalnych SITN…). Należy przedłożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawnia sportu lub podpisane oświadczenie o możliwości uprawiania narciarstwa. Osoby niepełnoletnie składają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w kursie. Kurs dzieli się na 2 etapy przeprowadzane na dwóch obozach:

  • CZĘŚĆ I – TECHNICZNA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: doskonalenie techniki jazdy, w tym jazda terenowa, doskonalenie pokazu ewolucji. Teoria: analiza techniki, historia narciarstwa w Polsce i na świecie, organizacja narciarstwa (Polska i świat), zagadnienia bezpieczeństwa.
  • CZĘŚĆ II – METODYCZNO-SPORTOWA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: jazda sportowa, doskonalenie pokazu ewolucji, praca z grupą (instruowanie). Teoria: metodyka, NRS (część zjazdowa), seminarium: sprzęt i ekwipunek.

Łączny czas trwania kursu wynosi 12 dni i przewidujemy podział kursu na dwa obozy.

Celem kursu jest opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej dla przyszłych nauczycieli narciarstwa. Należy wykazać się poprawną techniką jazdy na nartach, opanowaniem podstaw metodyki (praca z grupą) oraz umiejętnością jazdy sportowej.

W klubie posiadamy i udostępniamy do wglądu wszystkie materiały, wytyczne i kryteria oraz konspekty wykładów, które mogą służyć naszym kursantom w drodze rozwoju zawodowego. Szef Wyszkolenia Szkoły Narciarstwa Sporteum Pan Ludwik Żukowski jest niezwykle doświadczonym szkoleniowcem i charyzmatycznym wykładowcą, który wiedzę przekazuje w sposób łatwy do zrozumienia. Podczas wykładów i zajęć praktycznych omówicie szereg przykładów, historii z życia wziętych i z pewnością nie raz zrobi się wesoło. Szef Wyszkolenia jest nie tylko wykładowcą, ale też uznanym w Polsce i Europie specjalistą w zakresie pełnego spektrum problemów i tematyki narciarskiej, co ważne jest Prezesem Warszawskiego Okręgowego Związku Narciarskiego oraz Członkiem Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Korzystajcie z tej fantastycznej okazji!
Więcej na stronach SITN PZN…

Rezerwacje

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL 04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

Cena w Apartamentach 2, 3 i 4 – osobowych

Obóz z kursem na Pomocnika Instruktora SITN PZN (z pierwszą lub drugą częścią kursu) lub z kursem na Demonstratora SITN PZN 645
W cenie: 7 noclegów, szkolenie kadrowe SITN PZN, pościel, ręczniki, ubezpieczenie NNW i KL, ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym, ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Pomocowym.
Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, wyżywienia, skipassu, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dodatkowe informacje: igor@sporteum.pl lub Igor +48 605 165 501.
*Powyższa informacja jest zaproszeniem do zawarcia umowy turystycznej i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Szczegółowa oferta zostanie przedstawiona po dokonaniu wstępnej rezerwacji w przesłanej do Państwa propozycji umowy turystycznej oraz ogólnych warunków wyjazdu turystycznego.

Dodatkowe koszty

Dojazd autokarem z Polski i do Polski oraz przejazdy na miejscu180 €
Skipass 6-dniowy dorośliwkrótce €
Skipass 6-dniowy młodzież urodzona 2005-2007 wkrótce €
Skipass 6-dniowy dzieci urodzone 2008-2017wkrótce €
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
5 % kosztu pakietu 
Pakiet szkoleniowy ( indeks + Podręcznik rocznik 2018) 125 zł
Obowiązkowa opłata rejestracyjna SITN (dla KK, KPI, KP2) – demonstrator nie ponosi opłaty administracyjnej
60 zł

Comments are closed.

Call Now Button