ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Majówka Race Camp na lodowcu w Kaprun 2020

0

ski-fastsitnPZN.svg

racing2

TERMIN: 26 kwietnia – 2 maja 2020
MIEJSCE:
 Kaprun, Lodowiec Kitzsteinhorn, Austria
HOTEL: Apartamenty Golf&Ski Zell am See

Specyfikacja wyjazdu:

•  super stoki treningowe zarówno GS jak i SL,
•  możliwość wzięcia udziału w szkoleniach SITN na Pomocnika oraz Demonstratora PZN,
• zakwaterowanie w rezdencji położonej niedaleko od jeziora, przy ścieżkach rowerowych i trekkingowych, polu golfowym, lotnisku szybowców, …
•  ogólnorozwojówka narciarska,

Region Kitzsteinhorn – Kaprun – Zell am See

Kaprun oraz Kitzsteinhorn – to więcej niż zwykły lodowiec i doskonałe miejsce do trenowania sportowego niemalże przez cały rok. Szerokie, puste stoki lodowca z trasami z naturalnym śniegiem, zróżnicowane trasy dla freeriderów, trzy snowparki i największa w Austrii superpipe dla freestylerów – sportowa różnorodność na Kitzsteinhorn nie ma równych sobie. Dodatkowo dla wszytskich niezapomniane przeżycia w świecie 3000-tysięczniów, chwile w stylowym ICE CAMP jak i również mnóstwo rozmaitych wydarzeń. Dla rodziców niechcących jeździć w Majówkę na nartach, region daje super możliwości na rowerowe eskapady, trekking, bieganie czy SPA w jednym z największych kompleksów wodnych w Alpach Tauern SPA!

Rezydencja

Do dyspozycji mamy 27 miejsc w pokojach 2, 3 i 4 osobowych w Rezydencji położonej w miejscowości Zell am See około 10 min jazdy od lodowca. Wokół rezydencji znajdują się jezioro, pole golfowe, trawiaste lotnisko dla szybowców i awionetek oraz dziesiątki kilometrów utwardzonych ścieżek rowerowych, trekingowych oraz tras dla biegaczy. Nieopodal rezydencji jest kilka restauracji. Jest możliwość samodzielnego przygotowywania posiłków w apartamentach. Dzieci będące samodzielnie na obozie śniadanie, lunchpakiet, obiad i kolację przygotowują wspólnie ze swoimi trenerami.

Program obozu RACE CAMP oraz Demonstratora PZN

Program obozu przewiduje realizację założeń treningowych Sekcji na sezon 2017/2018. Rano dwugodzinna sesja GS lub SL. Po drugim śniadaniu szkolenie SITN na Demonstratora lub zadaniówka dla dzieci nie uczestniczących w szkoleniu na Demonstratora. Po nartach będą się odbywały zajęcia w terenie a wieczorem wykłady dla kursantów SITN a dla pozostałych sesje videocoaching oraz inne zajęcia.

Demonstrator PZN (roczniki 2007 i starsi). Celem kursu jest doskonalenie techniki jazdy, w tym jazdy sportowej oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami poruszania się po trasach, zachowaniem bezpieczeństwa w górach, przygotowaniem sprzętu i „osłuchanie” z fachowym słownictwem narciarskim. Absolwenci kursu mogą być wykorzystani jako demonstratorzy podczas lekcji w-f i zimowisk prowadzonych przez nauczycieli w-f. Uzyskany stopień ma być zachęta dla młodzieży do dalszego podnoszenia kwalifikacji narciarskich i popularyzacji tego sportu. Demonstratorzy PZN mają prawo podejść do kursu na Pomocnika PZN bez kursu kwalifikacyjnego oraz zaliczenia zawodów regionalnych. Więcej na stronach SITN PZN…

Program obozu na Pomocnika Instruktora PZN

Pomocnik Instruktora PZN jest etapem w uzyskiwaniu pełnych uprawnień instruktorskich. Warunkiem dopuszczenia do kursu jest wiek (roczniki 2002 i starsi) oraz konieczność zaliczenia zawodów regionalnych SITN przed kursem (spis zawodów regionalnych SITN…). Kurs będzie trwał 6 dni z podziałem na dwie sesje praktyczne dziennie na lodowcu (łącznie z jazdą sportową) oraz cześć teoretyczną, która będzie odbywała się od około godz. 17.00 przez 6 dni.
PRAKTYKA: doskonalenie techniki jazdy, w tym jazda terenowa, doskonalenie pokazu ewolucji, jazda sportowa, praca z grupą (instruowanie).
TEORIA: analiza techniki, historia narciarstwa w Polsce i na świecie, organizacja narciarstwa (Polska i świat), zagadnienia bezpieczeństwa w górach, metodyka, Narciarski Regulamin Sportowy(część zjazdowa), seminarium: sprzęt i ekwipunek.
Więcej na stronach SITN PZN…

Rezerwacje

W recepcji klubu, na email racing@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 30 dni przed wyjazdem.

Koszty obozu

Młodzież i dzieci z Sekcji Sportowej bez rodziców na obozie
W cenie: 7 noclegów w apartamentach, wyżywienie przygotowywane przez trenerów z pomocą zawodników w apartamencie (śniadania, lunch pakiety, obiady i kolacje), sportowe szkolenie narciarskie, końcowe sprzątanie, pościel, ręczniki, ubezpieczenie. 
 480 € + dla chętnych kurs Demonstratora PZN 600 zł
Młodzież (2002 i starsi) z Sekcji Sportowej z kursem na Pomocnika Instruktora PZN
W cenie:
7 noclegów w apartamentach, wyżywienie przygotowywane przez trenerów z pomocą zawodników w apartamencie (śniadania, lunch pakiety, obiady i kolacje), Kurs Pomocnika Instruktora PZN, końcowe sprzątanie, pościel, ręczniki, ubezpieczenie. 
 345 € + kurs Pomocnika PZN 1000 PLN
Dorośli
W cenie:
7 noclegów w apartamentach, końcowe sprzątanie, pościel, ręczniki, ubezpieczenia NW, KL i TFG.

 245 

Informacje: Patrycja racing@sporteum.pl lub 729 041 479.


dojazd_własny
klubowy_busDodatkowe koszty i dojazd

Dojazd autokarem lub klubowym busem120 €
Taksa klimatyczna płatna w recepcji dla dorosłych powyżej 16 roku życia1.10 €/dzień
Skipass 6-dniowy dla dzieci 2003 – 2012 111 €
Skipass 6-dniowy dla młodzieży 2000 – 2002 166 €
Skipass 6-dniowy dla dorosłych222 €Comments are closed.