ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

MINI TENIS- dla przedszkolaków

Mini-Tenis jest formą wprowadzenia najmłodszych dzieci w wieku od 4 roku życia w dyscyplinę sportu jaką jest tenis. W naszym klubie odbywa się to w grupach poprzez układanie treningów opartych na metodach najlepszych akademii mini-tenisa na świecie oraz metodyki promowanej przez Polski Związek Tenisowy. Zajęcia dla najmłodszych prowadzą instruktorzy, których przede wszystkim charakteryzuje umiejętność łatwego nawiązywania zabawowo-treningowej relacji z dziećmi. Na zajęciach trenerzy stwarzają atmosferę zabawy, zachowując przy tym zdrowe zasady sportowej rywalizacji. Dzieci uczą się gry i rywalizowania. Co za tym idzie dzieci konkurują w pozytywnie nastawionym, bezpiecznym otoczeniu.
Podstawą treningów naszych młodych zawodników na korcie jest też rozwój sprawności fizycznej oraz koordynacji ruchowo-wzrokowej, która jest jedną z najważniejszych umiejętności gry w tenisa. Zabawy animowane przez trenerów kładą główny nacisk na rozwój rzucania, łapania i odbijania specjalnie przystosowanych piłek oraz przyborów. Podczas wspaniałej zabawy mali tenisiści nabierają obycia z rakietką ,siatką oraz piłką tenisową. Wszystkie gry i zabawy mają charakter czysto zadaniowy, co pozwala na określenie jasnego celu oraz podjęcia szybkiej reakcji oraz decyzji działania. Ćwiczenia te wpływają również na rozwój psycho-motoryczny dziecka. Z czasem dodawane są również elementy techniczno-taktyczne podstawowych umiejętności tenisa ziemnego.

Oprócz w/w wymienionych korzyści w rozwoju małych dzieci, zajęcia z mini-tenisa zdecydowanie ułatwiają naukę gry w późniejszych etapach cyklu szkolenia tenisowego.
Mając na uwadze fakt dowiedziony naukowo, iż dzieci w wieku od 4 roku życia mają ogromne możliwości uczenia się poprzez powtarzanie, naśladowanie oraz przyzwyczajanie dobrych nawyków, zajęcia tenisowe są doskonałym dopełnieniem wychowania w sporcie – jakże ważnym elementem naszego życia!

Przedszkole tenisowe Klubu Sporteum:
– dla dzieci w wieku 3-6 lat
– zajecia w grupach 4-6 osobowych
– zajecia prowadzone w formie zabaw i gier ruchowych
– doskonalenie motoryczności i sprawności fizycznej
– zajecia prowadzone przez trenerów Sporteum z doświadczeniem pedagogicznym i trenerskim
– wykorzystanie na treningu specjalistycznego sprzętu
– zajęcia od 30 do 60 min w zalezności od grupy wiekowej.

przedszkole_strona
Dlaczego MY:
– jedyny klub na Białołęce działający od 2001 roku, za nami stoi doświadczenie, wiedza i pasja tenisowa
– wykwalifikowana kadra trenerska ze wspaniałym podejściem do dzieci
– pierwsze zajecia GRATIS
– na zajęcia klub udostępnia bezpłatnie sprzęt tenisowy

Przedszkola, z którymi nawiązaliśmy tenisową współpracę:

  1. W Stumilowym Lesie
  2. Baby Gym
  3. Fabryka Snów
  4. Słoneczny Domek
  5. Krasnoludki
  6. Funny Kids
  7. Przedszkola Przy Lesie
Call Now Button