ENG                          

Ferie I – Rodzinny Obóz Narciarski, Monte Bondone

0

naglowek_montebondoneŚwietna proporcja ceny i jakości. Polecamy.

lottUntitled-1TERMIN: 26.01 –  2.02 2019
MIEJSCE:
Monte Bondone, Trentino – Alto Adige, Włochy
HOTEL: Alpine Mugon****s

Specyfikacja wyjazdu:

• nowoczesny, luksusowy hotel alpejski z basenem i strefą wellness na stoku,
• piękna strefa saun, basenów, fontann i brodzików oraz siłownia,
• włoska kuchnia w rodzinnym stylu,
• duża sala zabaw specjalnie dla dzieci,
• nocne narty jeszcze nigdy nie było tak spektakularne – panorama na całą dolinę i światła Trento,
• narciarskie safari w Paganelli,
• dla rodzin oczekujących luksusowych warunków hotelowych na najwyższym poziomie w alpejskim stylu.

 

Region

Monte Bondone to szczyt w paśmie Prealpi Garddesane, we Wschodnich Alpach regionu Trydent – Górna Adyga. Leży na zachód od jeziora Garda i tylko 15 minut od Trento, co sprawia, że dojazd do regionu jest szybki. Monte Bondone stworzone jest z myślą o narciarzach, wioska w sezonie zimowym wprost tętni atmosferą sportów zimowych. Większość hoteli skupiona jest wokół wyciągów u podnóża stoków, tak więc na piechotę dojdziemy do stoku, do wypożyczalni, do parku zabaw śnieżnych dla dzieci, do kościółka, sklepików oraz barów. Wysoka na 2180 m n.p.m. góra to 79 ha tras narciarskich, 20 km tras, 6 wyciągów, z których można korzystać w obrębie miasteczek Vason, Norge, Vaneze, Candriai i Sardagna. Wszystkie trasy w razie potrzeby są dodatkowo sztucznie naśnieżane. Do dyspozycji turystów ciekawy snowpark o długości 120 m i szerokości 18 m. Narciarze docenią z pewnością trasę Gran Pista o długości 3,5 km z różnicą poziomów 800 metrów. W ramach karnetu w bezpośredniej okolicy narciarze mają do dyspozycji sześć wyciągów oraz pobliską stację narciarską Paganella w ramach jednego karnetu Skirama Dolomiti. W zimie regularnie jeżdżą tu skibusy, obsługiwane przez Trentino Transporti. Warto dodać, że to właśnie w Monte Bondone w 1934 r. zbudowano pierwszy w Europie profesjonalny tor saneczkowy. W okresie powojennym w rejonie stacjonowała baza wojskowa, jednak armia włoska opuściła te tereny z korzyścią dla narciarzy, którzy mogą dowoli korzystać z uroków góry i przepięknej panoramy na dolinę Trentino. Uwaga – ze względu na dość kręty odcinek po zjeździe z autostrady A22 zalecane są łańcuchy. W przypadku opadów śnieżnych policja kontroluje pod tym względem kierowców.

 

zobacz-trasy-1

Hotel

Hotel Alpine Mugon to odpowiedź na oczekiwania wymagających turystów. Odnajdziecie tu wysmakowane wnętrza, elegancko urządzone, duże pokoje, wielką strefę basenowo – saunową o powierzchni 1000 m2 oraz szereg udogodnień, które sprawiają, że urlop w Hotelu Alpine Mugon przebiega pod znakiem luksusu, wygody i rozpieszczania zmysłów. Hotel umiejętnie łączy atuty bazy alpejskiej o najwyższym standardzie z kameralną atmosferą ośrodka rodzinnego (jedynie 40 pokoi). Stylowe tyrolskie wnętrza, przestronne pokoje z balkonami, świetnie zorganizowany barek z lokalnymi trunkami oraz designerska restauracja hotelowa sprawiają, że uczestnicy obozu szybko odnajdują relaks i wakacyjną harmonię. Do dyspozycji gości: kryty, duży basen oraz mały basen specjalnie dla dzieci, jacuzzi, sauna fińska, łaźnia parowa, pokój relaksacyjny, siłownia,  sala konferencyjna, ogród, taras widokowy, winda. Parking w ramach dostępności, lub dodatkowo płatny garaż. Hotel oferuje szereg dodatkowych zabiegów SPA. Ocieplany ski room.

Plan wyjazdu

Dzień narciarskiRegiony i plan dnia

 sobota

Wieczorne spotkanie w Hotelu: omówienie programu szkolenia, podział na grupy, sprawdzenie sprzętu, filmy instruktażowe i tematyczne.

 niedzielaRozjeżdżenie w grupach z instruktorami w regionie. Maluchy z przedszkola wraz z nianią szkolą się w przedszkolu śniegowym u podnóża stacji, mamy tam magic carpet oraz zabawki śniegowe. Wieczorem animacje dla dzieci. Dla dorosłych spotkanie organizacyjne.
poniedziałek

Kontynuacja szkolenia w regionie. Po południu zorganizowane zajęcia dla dzieci na basenie. Dla dorosłych degustacja win lokalnych z regionów Trentino oraz Południowy Tyrol.

 wtorek

Szkolenie w grupach z instruktorami. Maluchy z przedszkola szkolą się w przedszkolu śniegowym wyposażonym w magic carpet oraz mnóstwo zabawek i karuzelę. Wieczorem zajęcia twórczo – przygodowe dla dzieci oraz nocne narty tuż przy hotelu!

 środa

Wycieczka narciarska dla chętnych do regionu Paganella. Po południu dla chętnych wspólny wyjazd do Muzeum Natury w Trento z wartościowymi eksponatami (szkielet dinozaura). Dla dzieci wieczorem – sesja videocoaching.

 czwartek

Kontynuacja szkolenia w regionie. Wieczorem zajęcia dla dzieci na basenie.

 piątek

Zawody narciarskie dla dzieci i dorosłych. Wzajemnie sobie kibicujemy. Na zawodników czekają numery startowe, bramki startu i mety, fotocela, wygrodzona i zabezpieczona trasa – prawie jak zawodowcy!

piątek wieczór

Uroczyste ogłoszenie wyników zawodów dla dorosłych oraz dzieci. Rozdanie pucharów oraz nagród. Narciarska impreza podsumowująca szkolenie.

Sportusie_logo2-300x163

PRZEDSZKOLE NARCIARSKIE SPORTUSIE dla dzieci od 3 do 6 lat

• zajęcia prowadzone są w specjalnym ogródku śniegowym na wyznaczonym stoku,
• od 4 do 5h zajęć dziennie z przerwą na lunch lub na życzenie opieka podczas lunchu,
• grupy max 6 osobowe, które bawią się i szkolą pod opieką instruktorów oraz niani,
• kadra przedszkola to wyselekcjonowani, doświadczeni instruktorzy o specjalnych predyspozycjach,
• nauka odbywa się poprzez zabawę i spokojną adaptację narciarską,
• wykorzystujemy akcesoria i zabawki śniegowe typu grzybki, ramki, specjalne miękkie tyczki,
• na koniec obozu – zawody na wydzielonym stoku,
• każdy Sportuś otrzyma medal i upominek a na najlepszych narciarzy czekają puchary.

Niania

Pomocnikiem instruktora jest niania, która wspiera zmęczone lub potrzebujące pocieszenia maluszki. W przypadku zmarznięcia lub spadku sił niania organizuje zabawy w pobliskiej restauracji.

SZKOLENIE NARCIARSKIE dla dzieci od 7 do 15 lat

• szkolimy dzieci na każdym poziomie zaawansowania – od początkujących po zawodników,
• zapewniamy całodzienne szkolenie, 4-5h dziennie z przerwą na lunch,
• dzieci dobieramy w grupy max. 6 osobowe, biorąc pod uwagę wiek dziecka oraz umiejętności,
• dużą uwagę przywiązujemy do szkolenia sportowego i „wyławiamy” talenty narciarskie do Sekcji Sportowej,
• nasi instruktorzy to sympatyczni i radośni profesjonaliści, doświadczeni w pracy z dziećmi
• szkolenie uatrakcyjniamy akcesoriami typu grzybki, kolorowe ramki, specjalne miękkie tyczki, na koniec obozu dla wszystkich dzieci organizujemy zawody na wydzielonym stoku,
• każde dziecko wyjedzie z obozu z medalem i upominkiem, a na najlepszych narciarzy czekają puchary.

Bezpieczeństwo na stoku

Bezpieczne narciarstwo jest dla nas priorytetem. Na początku każdego turnusu dzieci przechodzą szkolenia z zasad bezpieczeństwa oraz poznają Dekalog Narciarza w sposób zabawowy i z humorem, aczkolwiek z nastawieniem na dokładne wytłumaczenie powagi omawianych sytuacji. Najmłodsze dzieci dostają kolorowe kamizelki odróżniające grupę na stoku oraz naklejkę na kask z numerem telefonu do organizatora.

dzieci_szkolenie2

Zajęcia przygodowo-twórcze po nartach

• codziennie warsztaty twórcze, sportowe i animacje w hotelu lub na basenie,
• zajęcia edukacyjne na temat bezpiecznego zachowania na stoku – pokażemy zabawne filmiki instruktażowe, odegramy scenki ilustrujące niebezpieczne sytuacje na nartach, a na koniec sprawdzimy w quizie z wiedzy i nagrodzimy najaktywniejszych uczestników,
• sesja videocoaching, czyli obejrzymy filmy nagrane podczas zajęć narciarskich, a instruktorzy przeanalizują technikę oraz poradzą, jak skorygować błędy,
• wesołe konkurencje dla najmłodszych: skoki w workach, rzut do celu, zawijanie mumii i inne szalone rozgrywki,
• dla chętnych przygotowanie przedstawienia na koniec turnusu, w naszym talent show każdy może udowodnić, że jest gwiazdą,
• podczas zajęć plastycznych wykonamy śmieszne karykatury instruktorów, a wykonanymi pracami pochwalimy się na wystawie obozowej,
• na basenie rozegramy wesołe konkursy i zawody pływackie.

caniada_animacje

Szkolenie narciarskie dla dorosłych

• szkolenia na wszystkich poziomach zaawansowania, od początkujących do ekspertów,
• wybór poziomu grupy odbywa się przed obozem na podstawie deklaracji – wyboru stopnia zaawansowania według zaproponowanych poziomów umiejętności,
• na koniec obozu zawody giganta, szkolenie dla początkujących dorosłych (poziom „to moje pierwsze kroki na nartach”) odbywa się po uprzednim ustaleniu i zebraniu grupy minimum 3 osób,
• dla średnio-zaawansowanych narciarzy proponujemy szkolenie techniki jazdy na krawędziach, śmigu oraz jazdy terenowej, dodatkowo wycieczki narciarskie i freeride w zależności od priorytetów grupy,
• dla zaawansowanych narciarzy i ekspertów prowadzimy szkolenie na tyczkach GS i SL z kadrą sportową,
• wieczorami w ramach szkolenia: omówienie technicznych aspektów sprzętu, videocoaching oraz konsultacje szkoleniowe z trenerami i pokazy filmów narciarskich.

dorosli_szkolenie

Rezerwacje

zarezerwuj

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 200 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 30 dni przed wyjazdem.

Cena

Dorośli580 €
Dzieci do lat 7,99 z dwójką rodziców w pokoju z przedszkolem lub szkoleniem narciarskim

pierwsze dziecko w pokoju: 305 €
drugie dziecko w pokoju: 530

Dzieci do lat 13,99 z dwójką rodziców w pokoju ze szkoleniem narciarskimpierwsze dziecko w pokoju: 530 €
drugie dziecko w pokoju: 620
Dzieci powyżej 13,99 z dwójką rodziców w pokoju ze szkoleniem narciarskimpierwsze dziecko w pokoju: 620 €
drugie dziecko w pokoju: 660

W cenie: 7 noclegów, 7 śniadań i obiadokolacji, przedszkole narciarskie, szkolenie dla dzieci 4,5h dziennie, klubowe zawody narciarskie, wstęp na baseny i sauny, program wieczorny, spotkania integracyjne, zajęcia dla dzieci w wieku 3-10 lat w godz. 18.00 – 19.30, ubezpieczenie NW/KL Signal Iduna, ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, opieka pilota. Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, szkolenia narciarskiego dla dorosłych, skipassu, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku.

Dodatkowe koszty

Szkolenie narciarskie dla dorosłych160 € 
Podatek turystyczny dla osób powyżej 14 roku życia płatny w recepcji hotelowej1,5 za dzień pobytu
Skipass 6-dniowy dorośli Monte Bondone i (w tym 1 dzień Paganella)166 €
Skipass 6-dniowy młodzież urodzona po 30.11.2002116 €
Skipass 6-dniowy dzieci urodzone po 30.11.2010 do skipas’u rodzicaGRATIS

Koszty dojazdudojazd_własny

Dojazd własny, samochodem około 15h0 €
Dojazd autokarem135 €
Przelot samolotem LOT Warszawa – Venice – Warszawa z bagażem do 23 kg oraz z transferem do hotelu (godziny wylotu z Warszawy 9.25, powrót z Venice 12.00) 

325 €lot2

 

Przewóz sprzętu narciarskiego klubowym transportem w dwie strony (jedna para nart, buty narciarskie i kask)50 €
Przewóz walizki do 23 kg klubowym transportem w dwie strony40 €

 

zarezerwuj

Comments are closed.

Call Now Button