ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Obóz Windsurfingowy Jastarnia 2018

0

TERMIN: 24 czerwca – 6 lipca 2018

MIEJSCE: Jastarnia na Półwyspie Helskim

ikonki jastarnia

Film z poprzednich edycji:

PLAN OBOZU

Na obóz windsurfingowy zapraszamy do Jastarni, do znanej, kultowej bazy Molo Surf,  wiodącej szkoły Wind & Kite na półwyspie Helskim.

Na obozie skupiamy się intensywnym, efektywnym i sprawnie prowadzonym szkoleniu windsurfingowym. Uczestnicy przejdą też cykl treningów tenisowych oraz uzupełniające treningi ogólno sportowe. Każdego dnia odbywają się zajęcia na wodzie z zabezpieczeniem z lądu i z wody. Ponad to każdy uczestnik bierze udział w dodatkowych zabawach wodnych na motorówce, pontonie, sup’ie, wake’u i kajakach. Codziennie po południu, po dużej dawce sportowych treningów, uprawiamy sławną nadmorską dyscyplinę „plażing”: dwa ognie, bieganie, piłka siatkowa oraz inne wyścigi rekreacyjne, np. kto szybciej na lody lub „ile dziś zjadłem gofrów”. A wieczorami aloha party, grillowisko, puszczanie światełek do nieba, ogniska z kalamburami i imprezki z muzyką!

MIEJSCE

Jastarnia – nowoczesny letni kurort położony w środkowej części Mierzei Helskiej, doskonałe miejsce do wszelkich nadmorskich aktywności! Doskonała baza wypadowa do eksploracji pięknej okolicy.

OŚRODEK

Ośrodek położony nad brzegiem Zatoki Puckiej to esencja wakacyjnej zabawy, sportu i surferskich klimatów! Na spocie króluje pasja do sportów wodnych, kreatywnych pomysłów i znakomitej zabawy, infrastruktura, zaprojektowana jest dla zapewnienia najwyższego komfortu wypoczynku i szerokiego wyboru aktywności sportowo-rekreacyjnych. Otwarty w 2015 roku Camping Molo Surf SPOT Jastarnia to kontynuacja projektu bazy sportowo-rekreacyjnej MOLO SURF, działającej na Półwyspie Helskim od 2011 roku. Przepięknie położony Molo Surf to camp zlokalizowany bezpośrednio na plażach Jastarni z nowoczesnym zapleczem sanitarnym i bogatą infrastrukturą sportową, uzupełnioną o restaurację, CHiLLiBar, stylowy plac zabaw, freestyle’owe huśtawki oraz boiska sportowe a nawet sklepik spożywczy. Centrum wind & kite Molo Surf to przede wszystkim doskonały poziom szkolenia windsurfingu, kitesurfingu i wake’a, szkolenia na katamaranach i optymistkach. Do dyspozycji obozu również wszelkie sprzęty wodniackie takie jak miedzy innymi kajaki, pontony, sup’y i pianki. Zakwaterowanie w nowych domkach typu przyczepy, 4-5 osobowych. Nowoczesne sanitariaty 30 m od obozowiska.

SZKOLENIE WINDSURFINGOWE

Poczujcie prawdziwy klimat surfingowego życia obozowego nad brzegiem morza, połączonego ze szkoleniem na najwyższym poziomie! Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych wychowawców oraz instruktorów VDWS/IKO i ratowników WOPR podczas zajęć na wodzie. W ramach szkolenia windsurfingowego odbędzie się szkolenie teoretyczne przed rozpoczęciem zajęć na wodzie, w zakresie przygotowania sprzętu, zasad bezpieczeństwa, oceny warunków wiatrowych, zasad prawa drogi i zachowania na wodzie. Każdego dnia odbywa się szkolenie praktyczne na wodzie z instruktorem w grupach 4-6 osób podzielonych wg wieku lub stopnia zaawansowania. Dzieci mają zapewniony najnowszy sprzęt szkoleniowy i funboardowy firm North Sails oraz Starboard. Każde zajęcia są zabezpieczony z wody (skuter i motorówka). Dla wszystkich naszych kursantów wypożyczenie pianki, trapezu oraz kamizelki asekuracyjnej jest wliczone w cenę szkolenia. Sprzęt windsurfingowy można dobierać, dopasowywać, zmieniać i wypróbowywać w ramach dostępności oraz oczekiwań i pogłębiających się umiejętności na wodzie. Dodatkowo w razie braku wiatru (zwanej flautą) organizujemy zajęcia skimboardingu na torze skimboardowym lub na plaży, dodatkowe szkolenie wakeboard’u lub pływania na nartach wodnych, szkolenie na deskach typu SUP – Stand Up Padding, zajęcia surfingu na falach na pełnym morzu,  szkolenie żeglarskie na katamaranach, przejażdżki motorówką połączone z zabawkami wodnymi (koło/banan), wycieczki alternatywne połączone z dodatkowymi atrakcjami (np. park linowy).  Dla młodszych obozowiczów cały czas dostępna jest też trampolina, starsi mogą spróbować swoich sił na trickboardzie.

 

ZAJĘCIA TENISOWE

Na obozie uczestnicy przejdą skrócony cykl szkoleniowy z tenisa ziemnego, w planach mamy zajęcia w 6 sesjach po 1,5h treningu tenisowego + sparingi i turnieje wieczorami. Treningi odbywają się na korcie na terenie ośrodka. Tenisiści podzieleni są na grupy zgodnie z umiejętnościami. Na koniec turnusu turniej tenisowy z pucharami i nagrodami.

 

TRENINGI SPORTOWE

W klubie kładziemy duży nacisk na całościowe przygotowanie kondycyjne naszych zawodników. Dlatego staramy się, by treningi kierunkowe rozszerzać o ogólno wzmacniające treningi uzupełniające. Dodatkowe treningi pełnią 2 ważne funkcje – wychowawczą i sportową. Z jednej strony treningi uzupełniające są świetną zabawą, wzmacniają relacje miedzy uczestnikami, uczą zdrowej rywalizacji i zasad grupowego współdziałania. Z drugiej strony budują ogólną kondycję organizmu, wytrzymałość i wspomagają trening danej dyscypliny. Do przeprowadzenia zaplanowanej sekwencji treningów uzupełniających wykorzystujemy boisko sportowe i koszykówkę, wyścigi, zawody sprawnościowe, unihokej oraz rozgrywki piłki nożnej.

REZERWACJE

w recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 500 PLN za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu lub przelewem na konto Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

CENA

cena obozu za osobę2.640 PLN
dojazd PKP Warszawa – Jastarnia160 PLN

Cena zawiera: zakwaterowanie w domkach 4-5 osobowych w obozowisku, ze wspólnym zadaszeniem w formie patio i świetlicą, 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, porządny podwieczorek i kolacja; w tym obiad w dniu przyjazdu oraz obiad w dniu wyjazdu), 11 sesji x 1,5h treningu windsurfingowego z całym sprzętem i pianką, 3 sesje x 1,5h zabaw wodnych na płytkich wodach zatoki, 6 sesji x 1,5 h treningu tenisowego, 5 sesji x 1,5h gier zespołowych na boisku ze sztuczną nawierzchnią,  codziennie po 15.00 plażowanie na sportowo – czyli siatkówka plażowa, dwa ognie i bieganie po plaży, integracyjne wieczory na piaszczystym brzegu zatoki: aloha party, grill, puszczanie lampionów, ognisko, disco oraz wieczorne manewry po Jastarni, wyprawa na bunkry poniemieckie.

DOJAZD

rodzaj dojazdupociąg lub dojazd własny

Cena nie zawiera dojazdu. Dojazd planujemy pociągiem bezpośrednim relacji Warszawa – Jastarnia, zgodnie z rozkładem i cennikiem PKP.

 

Comments are closed.