ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Obóz Windsurfingowy | Jastarnia

0

TURNUSY: 24 czerwca – 1 lipca | 1-8 lipca | 8-15 lipca | 15-22 lipca 2023
MIEJSCE: Jastarnia na Półwyspie Helskim

ikonki jastarnia

MIEJSCE

Jastarnia – nowoczesny letni kurort położony w środkowej części Mierzei Helskiej, doskonałe miejsce do wszelkich nadmorskich aktywności! WSpaniała baza wypadowa do eksploracji pięknej okolicy.

OŚRODEK

Ośrodek położony nad brzegiem Zatoki Puckiej to esencja wakacyjnej zabawy, sportu i surferskich klimatów! Na spocie króluje pasja do sportów wodnych, kreatywnych pomysłów i znakomitej zabawy, infrastruktura, zaprojektowana jest dla zapewnienia najwyższego komfortu wypoczynku i szerokiego wyboru aktywności sportowo-rekreacyjnych. Otwarty w 2015 roku Camping Molo Surf SPOT Jastarnia to kontynuacja projektu bazy sportowo-rekreacyjnej MOLO SURF, działającej na Półwyspie Helskim od 2011 roku. Przepięknie położony Molo Surf to camp zlokalizowany bezpośrednio na plażach Jastarni z nowoczesnym zapleczem sanitarnym i bogatą infrastrukturą sportową, uzupełnioną o restaurację, CHiLLiBar, stylowy plac zabaw, freestyle’owe huśtawki oraz boiska sportowe a nawet sklepik spożywczy. Centrum wind & kite Molo Surf to przede wszystkim doskonały poziom szkolenia windsurfingu, kitesurfingu i wake’a, szkolenia na katamaranach i optymistkach. Do dyspozycji obozu również wszelkie sprzęty wodniackie takie jak miedzy innymi kajaki, pontony, sup’y i pianki. Zakwaterowanie w nowych domkach typu przyczepy, 4-5 osobowych. Nowoczesne sanitariaty 30 m od obozowiska.

ZAKWATEROWANIE

Dzieci mieszkają w nowych, czystych domkach kontenerowych urządzonych mebelkami z IKEA. Domki kontenerowe są skromnie urządzone, aczkolwiek są łatwe w utrzymaniu porządku, mają nowoczesny wystrój i spisują się dużo lepiej niż przyczepy campingowe. Wszystkie domki ustawione są bezpośrednio obok siebie w formie kolorowego obozowiska. W ramach obozowiska mamy na wyłączność do wykorzystania dla naszego obozu przestrzenne zadaszone patio z pufami i leżakami, 4 łazienki (łącznie 10 prysznicy i WC) oraz klubowy sprzęt sportowy. Obozowisko, w którym zakwaterowani są uczestnicy jest wydzielone, bezpieczne i przeznaczone tylko dla uczestników obozu SPORTEUM.

PLAN OBOZU

Na obóz windsurfingowy lub kitesurfingowy zapraszamy do Jastarni, do znanej, kultowej bazy Molo Surf,  wiodącej szkoły Wind & Kite na półwyspie Helskim.

Na obozie skupiamy się intensywnym, efektywnym i sprawnie prowadzonym szkoleniu wind lub kite – zgodnie z wyborem programu. Uczestnicy przejdą również cykl treningów tenisowych oraz uzupełniające treningi ogólno sportowe. Każdego dnia odbywają się zajęcia na wodzie z zabezpieczeniem z lądu i z wody. Ponad to każdy uczestnik bierze udział w zabawach wodnych na pontonie, sup’ie, wake’u i kajakach. Codziennie po południu, po dużej dawce sportowych treningów, uprawiamy sławną nadmorską dyscyplinę „plażing”: dwa ognie, bieganie, piłka siatkowa oraz inne wyścigi rekreacyjne, np. kto szybciej na lody lub „ile dziś zjadłem gofrów”. A wieczorami aloha party, grillowisko, puszczanie światełek do nieba, ogniska z kalamburami i imprezki z muzyką!

SZKOLENIE WIND lub KITE

Poczujcie prawdziwy klimat surfingowego życia obozowego nad brzegiem morza, połączonego ze szkoleniem na najwyższym poziomie! Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych wychowawców oraz instruktorów VDWS/IKO i ratowników WOPR podczas zajęć na wodzie. W ramach szkolenia wind lub kite odbędzie się szkolenie teoretyczne przed rozpoczęciem zajęć na wodzie, w zakresie przygotowania sprzętu, zasad bezpieczeństwa, oceny warunków wiatrowych, zasad prawa drogi i zachowania na wodzie. Każdego dnia odbywa się szkolenie praktyczne na wodzie z instruktorem w grupach 4-6 osób podzielonych wg wieku lub stopnia zaawansowania. Dzieci mają zapewniony sprzęt szkoleniowy i funboardowy firm North Sails oraz Starboard. Każde zajęcia są zabezpieczony z wody (skuter i motorówka). Dla wszystkich naszych kursantów wypożyczenie pianki, trapezu oraz kamizelki asekuracyjnej jest wliczone w cenę szkolenia. Sprzęt można dobierać, dopasowywać, zmieniać i wypróbowywać w ramach dostępności oraz oczekiwań i pogłębiających się umiejętności na wodzie. Dodatkowo w razie braku wiatru (zwanej flautą) organizujemy zajęcia skimboardingu na torze skimboardowym lub na plaży, dodatkowe szkolenie wakeboard’u lub pływania na nartach wodnych, szkolenie na deskach typu SUP – Stand Up Padding, zajęcia surfingu na falach na pełnym morzu,  szkolenie żeglarskie na katamaranach, przejażdżki motorówką połączone z zabawkami wodnymi (koło/banan), wycieczki alternatywne połączone z dodatkowymi atrakcjami (np. park linowy).  Dla młodszych obozowiczów cały czas dostępna jest też trampolina, starsi mogą spróbować swoich sił na trickboardzie.

ZAJĘCIA TENISOWE

Na obozie uczestnicy przejdą skrócony cykl szkoleniowy z tenisa ziemnego, w planach mamy zajęcia w 6 sesjach po 1,5h treningu tenisowego + sparingi i turnieje wieczorami. Treningi odbywają się na korcie na terenie ośrodka. Tenisiści podzieleni są na grupy zgodnie z umiejętnościami. Na koniec turnusu turniej tenisowy z pucharami i nagrodami.

TRENINGI SPORTOWE

W klubie kładziemy duży nacisk na całościowe przygotowanie kondycyjne naszych zawodników. Dlatego staramy się, by treningi kierunkowe rozszerzać o ogólno wzmacniające treningi uzupełniające. Dodatkowe treningi pełnią 2 ważne funkcje – wychowawczą i sportową. Z jednej strony treningi uzupełniające są świetną zabawą, wzmacniają relacje miedzy uczestnikami, uczą zdrowej rywalizacji i zasad grupowego współdziałania. Z drugiej strony budują ogólną kondycję organizmu, wytrzymałość i wspomagają trening danej dyscypliny. Do przeprowadzenia zaplanowanej sekwencji treningów uzupełniających wykorzystujemy boisko sportowe i koszykówkę, wyścigi, zawody sprawnościowe, unihokej oraz rozgrywki piłki nożnej.

REZERWACJE

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 500 PLN za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu lub przelewem na konto Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

CENA

cena obozu za osobę z pakietem szkoleniowym windusfing 10 dni x 1.5 h3 080 PLN
cena obozu za osobę z pakietem szkoleniowym kite 6 dni x 1,5 h3 420 PLN
dojazd PKP Warszawa – Jastarnia210 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
5 % ceny pakietu


Cena zawiera:
zakwaterowanie w domkach 4-5 osobowych w obozowisku, ze wspólnym zadaszeniem w formie patio i świetlicą, 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, porządny podwieczorek i kolacja; w tym obiad w dniu przyjazdu oraz obiad w dniu wyjazdu), 10 sesji x 1,5 h szkolenia windsurfingowego lub 6 sesji x 1,5 h szkolenia kite z całym sprzętem i pianką, 3 sesje x 1,5 h zabaw wodnych na płytkich wodach zatoki, 6 sesji x 1,5 h treningu tenisowego, 5 sesji x 1,5 h gier zespołowych na boisku ze sztuczną nawierzchnią,  codziennie po 15.00 plażowanie na sportowo – czyli siatkówka plażowa, dwa ognie i bieganie po plaży, integracyjne wieczory na piaszczystym brzegu zatoki: aloha party, grill, puszczanie lampionów, ognisko, disco oraz wieczorne manewry po Jastarni, wyprawa na bunkry poniemieckie.
Cena nie zawiera: dojazdu oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dojazd planujemy pociągiem bezpośrednim relacji Warszawa – Jastarnia, zgodnie z rozkładem i cennikiem PKP.
DOJAZD

rodzaj dojazdupociąg lub dojazd własny


Zachęcamy, zajrzyj do naszych kultowych relacji obozowych na FB. Zobaczysz, poczujesz, pojedziesz!

 

Jastarnia – zdjęcia z obozów 2019          Jastarnia – zdjęcia z obozów 2021

Comments are closed.

Call Now Button