ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Obóz Żeglarski | OPTYMIST INTENSE | Jastarnia

0

TERMIN: 16 – 23 lipca 2022
MIEJSCE: Jastarnia na Półwyspie Helskim

ikonki jastarnia

MIEJSCE

Jastarnia – nowoczesny letni kurort położony w środkowej części Mierzei Helskiej, doskonałe miejsce do wszelkich nadmorskich aktywności! Wspaniała baza dla żeglarskiej drużyny!

OŚRODEK I ZAKWATEROWANIE

Ośrodek położony nad brzegiem Zatoki Puckiej to esencja wakacyjnej zabawy, sportu i żeglarskich klimatów! Na spocie króluje pasja do sportów wodnych, kreatywnych pomysłów i znakomitej zabawy. Spot spełnia wszelkie wymogi bazy żeglarskiej: jest wygodnie, bezpiecznie i sportowo. Otwarty w 2015 roku Camping Molo Surf SPOT Jastarnia to kontynuacja projektu bazy sportowo-rekreacyjnej MOLO SURF, działającej na Półwyspie Helskim od 2011 roku. Przepięknie położony Molo Surf to camp zlokalizowany bezpośrednio na plażach Jastarni z nowoczesnym zapleczem sanitarnym i bogatą infrastrukturą sportową, uzupełnioną o restaurację, CHiLLiBar, stylowy plac zabaw, freestyle’owe huśtawki oraz boiska sportowe a nawet sklepik spożywczy. Do dyspozycji obozowiczów, oprócz optymistów i motorówki asekuracyjnej, również wszelkie sprzęty wodniackie takie jak kajaki, pontony, sup’y i pianki. Zakwaterowanie w nowych domkach typu przyczepy, 4-5 osobowych. Nowoczesne sanitariaty 30 m od obozowiska.

PLAN OBOZU

Na obóz żeglarski zapraszamy do Jastarni, do znanej, kultowej bazy Molo Surf, tuż obok mariny LOK. Marina w Jastarni jest jednym z dwu portów żeglarskich na Półwyspie Helskim (drugi na Helu). Na obozie skupiamy się intensywnym, efektywnym i sprawnie prowadzonym szkoleniu żeglarskim. Uczestnicy przejdą również cykl treningów tenisowych oraz uzupełniające treningi ogólno sportowe. Każdego dnia odbywają się zajęcia na wodzie z zabezpieczeniem z lądu i z wody. Ponad to każdy uczestnik bierze udział w zabawach wodnych na pontonie, sup’ie, wake’u i kajakach. Codziennie po południu, po dużej dawce sportowych treningów, uprawiamy sławną nadmorską dyscyplinę „plażing”: dwa ognie, bieganie, piłka siatkowa oraz inne wyścigi rekreacyjne, np. kto szybciej na lody lub „ile dziś zjadłem gofrów”. A wieczorami aloha party, grillowisko, puszczanie światełek do nieba, ogniska z kalamburami i imprezki z muzyką!

SZKOLENIE ŻEGLARSKIE

Poczujcie prawdziwy klimat morskiego szkolenia żeglarskiego na łódkach typu Optymist. Dla dzieci w wieku 8-14 lat mamy program regatowy i naukę pływania na Optymistach z naszym regatowym mistrzem Mariuszem MOLO Kowalewskim.MOLO jest założycielem i wieloletnim współwłaścicielem spotu windsurfingowego, ma liczne uprawnienia i osiągnął wybitne rezultaty w sporcie regatowym. MOLO to charyzmatyczny instruktor windsurfingu, instruktor żeglarstwa, instruktor nurkowania, ratownik WOPR. Jako jeden z pierwszych w Polsce posiada certyfikaty instruktorskie PSW (Polskie Stowarzyszenie Windsurfingu ) oraz VDWS ( Verband Deutscher Windsurfing und Wassersportschulen). Jest byłym zawodnikiem i wielokrotnym mistrzem województwa zachodniopomorskiego i Polski w żeglarstwie regatowym. Szkolenie z MOLEM to nie tylko czysta przyjemność, ale więcej niż gwarancja sukcesu i postępów!

Podczas obozu w programie:

 • budowa łódki,
 • bezpieczeństwo na wodzie,
 • nauka podstaw ratownictwa,
 • pierwsza pomoc,
 • profesjonalne używanie kamizelki ratunkowej,
 • teoria żeglowania,
 • prace bosmańskie.
 • przygotowanie łódki, wodowanie i poruszanie się po łódce, sterowanie, pagajowanie,
 • żeglowanie różnymi kursami względem wiatru, zwroty, przewrócenie oraz postawienie łódki,
 • żeglowanie w parach oraz pojedynczo,
 • cumowanie łódki do pomostu.
 • na koniec turnusu regaty!

 

Godziny zajęć orientacyjnie: 9.00 – 11.30. W programie 10 modułów szkoleniowych x 2,5h z instruktorem i szkoleniowcem. Zapewniamy opiekę wykwalifikowanych wychowawców. Dzieci mają zapewniony sprzęt szkoleniowy: łódki typu Optymist. Asekuracja z wody odbywa się na motorówce. Dodatkowo w razie braku wiatru (zwanej flautą) organizujemy zajęcia skimboardingu na torze skimboardowym lub na plaży, dodatkowe szkolenie teoretyczne lub pływanie na nartach wodnych, szkolenie na deskach typu SUP – Stand Up Padding. Na każdym obozie organizujemy dodatkowo, w cenie obozu, przejażdżki motorówką połączone z zabawkami wodnymi (koło/banan), wycieczki alternatywne połączone z dodatkowymi atrakcjami (np. park linowy).  Dla młodszych obozowiczów cały czas dostępna jest też trampolina, starsi mogą spróbować swoich sił na trickboardzie.

ZAJĘCIA TENISOWE

Na obozie uczestnicy przejdą skrócony cykl szkoleniowy z tenisa ziemnego, w planach mamy zajęcia w 4 sesjach po 1,5h treningu tenisowego + sparingi i turnieje wieczorami. Treningi odbywają się na korcie na terenie ośrodka. Tenisiści podzieleni są na grupy zgodnie z umiejętnościami. Na koniec turnusu turniej tenisowy z pucharami i nagrodami.

TRENINGI SPORTOWE

W klubie kładziemy duży nacisk na całościowe przygotowanie kondycyjne naszych zawodników. Dlatego podczas obozu uczestnicy przechodzą mini cykl treningowy ukierunkowany na rozwój ogólno wzmacniający i kondycyjny. Tego typu sesje treningowe pełnią 2 ważne funkcje – wychowawczą i sportową. Z jednej strony treningi uzupełniające są świetną zabawą, wzmacniają relacje miedzy uczestnikami, uczą zdrowej rywalizacji i zasad grupowego współdziałania. Z drugiej strony budują ogólną kondycję organizmu, wytrzymałość i wspomagają trening danej dyscypliny. Do przeprowadzenia zaplanowanej sekwencji treningów uzupełniających wykorzystujemy boisko sportowe i koszykówkę, wyścigi, zawody sprawnościowe, unihokej oraz rozgrywki piłki nożnej.

REZERWACJE

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 500 PLN za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu lub przelewem na konto Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

CENA

cena obozu za osobę z pakietem szkoleniowym żęglarskim 10 dni x 2.5 h2.890 PLN
dojazd PKP Warszawa – Jastarnia190 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
4 % ceny pakietu


Cena zawiera:
zakwaterowanie w domkach 4-5 osobowych w obozowisku, ze wspólnym zadaszeniem w formie patio i świetlicą, 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, porządny podwieczorek i kolacja; w tym obiad w dniu przyjazdu oraz obiad w dniu wyjazdu), 10 sesji x 2,5 h szkolenia żeglarskiego, 3 sesje x 1,5 h zabaw wodnych na płytkich wodach zatoki, 4 sesje x 1,5 h treningu tenisowego, 5 sesji x 1,5 h gier zespołowych na boisku ze sztuczną nawierzchnią,  codziennie po 15.00 plażowanie na sportowo – czyli siatkówka plażowa, dwa ognie i bieganie po plaży, integracyjne wieczory na piaszczystym brzegu zatoki: aloha party, grill, puszczanie lampionów, ognisko, disco oraz wieczorne manewry po Jastarni, wyprawa na bunkry poniemieckie.
Cena nie zawiera: dojazdu oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dojazd planujemy pociągiem bezpośrednim relacji Warszawa – Jastarnia, zgodnie z rozkładem i cennikiem PKP.
DOJAZD

rodzaj dojazdupociąg lub dojazd własny

Comments are closed.

Call Now Button