ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Rusken 2018

0

 

Męski wyjazd na ryby do Szwecji, 3h jazdy  na południe od Sztokholmu

TERMIN: 6  – 13 października 2018
MIEJSCE: Ohs, jezioro Rusken, Szwecja
ZAKWATEROWNIE: pokoje w apartamentach w szwedzkim domu wakacyjnym

 

PLAN WYJAZDU

06.10.2018 – przylot na lotnisko Sztokholm – Skavsta liniami Ryanair z Modlina, transfer, zakwaterowanie.

Od 7.10 – 12.10 – Wielkie wędkowanie! W kilkuosobowych grupkach organizowanie będzie łowienie zarówno z łodzi jak i z brzegu, na jeziorach jak i w rzece, za dnia jak i w nocy.

13.10.2018 – wykwaterowanie, transfer na lotnisko Sztokholm – Skavsta, przelot liniami Ryanair do Modlina, zakończenie imprezy

MIEJSCE

Największą atrakcją wyjazdu jest cisza i spokój w otoczeniu przepięknej przyrody, lasów i jezior południowej Szwecji. Jezioro Rusken znajduje się 3 godziny jazdy trasą E4 od lotniska w Sztokholmie – Skavsta, 2,5 godz jazdy z terminalu promowego w Kalskronie (codzienne promy Gdynia-Kalskrona) oraz 40 minut z lotniska Växjö-Smaland, do którego są bezpośrednie tanie loty z Gdańska liniamy Ryanair.

ZAKWATEROWANIE

Dom został wybudowany w 1940 roku. Przypomina domy jakie pamiętany z dzieciństwa, z książek Astrid Lindgren – „Dzieci z Bulerbyn” czy ,,Pippi Pończoszanka’. Położony jest w malowniczej okolicy, na pięknej działce o powierzchni 4000m2 znajdującej się pod lasem. Do brzegu jeziora Rusken jest zaledwie 100 metrów. Dom ,,z duszą” wyposażony jest w nowoczesne udogodnienia. W domu znajdują się 3 apartamenty.

Każdy apartament jest niezależnym mieszkaniem o powierzchni 65 m2, składa się z dwóch dużych pokoi, kuchni z jadalnią oraz łazienki z WC. W każdym pokoju znajdują się trzy łóżka. Widna kuchnia z jadalnią jest wyposażona w lodówkę z zamrażarką, kuchnię elektryczną z piekarnikiem, kuchenkę mikrofalowa, czajnik elektryczny oraz wszelkie potrzebne naczynia, sztućce, miski, garnki, patelnie, noże itp. Apartamenty są wyposażone także w telewizję satelitarną oraz bezpłatny dostęp do internetu – WiFi.

SPECYFIKACJA WYJAZU

 • Jeziora Rusken, Rymmen, Lyan, Furen … to raj dla miłośników wędkarstwa. Zarówno dla tych zaawansowanych, jak i tych, którzy zaczynają swoją przygodę z wędkowaniem.
 • Jezioro Rusken, Rymmen i Lyen to świetne łowiska sandacza i okonia, jezioro Kalvsjon to specjalne łowisko pstrągowe.
 • Dostęp do aktualnych informacji wędkarskich, map batymetrycznych okolicznych jezior, licencji wędkarskich oraz usługi przewodników wędkarskich.
 • Do dyspozycji zestawy pływające dla maks. 3 osób każdy – łodzie crescent 410s z silnikami Yamaha 5/6 KM lub crescent flexi (4,7m) z silnikami 15-20KM.
 • Zakwaterowanie przy samym jeziorze w pięknym, rustykalnym szwedzkim domu.

 

adv

REZERWACJE

w recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości 500 PLN za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu lub przelewem na konto Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

CENA

Cena wyjazdu za osobę: 3.220 PLN

W cenie: 7 noclegów, licencja, przewodnik wędkarski, końcowe sprzątanie, pościel, ręczniki, ubezpieczenia NW, KL i TFG, łódź motorowa, opieka przewodnika wędkarskiego SPORTEUM oraz lokalnego, transfer z lotniska.

DODATKOWE KOSZTY

 • Przelot liniami Ryanair z/do Modlina
 • Wyżywienie
 • Koszt paliwa do silników zaburtowych i transportu
 • Echosonda, KOSZT: 50 PLN
 • Atrakcje na miejscu:
  biwak na wyspie – nocne łowienie z przewodnikiem max 3 osoby na raz (w cenie przygotowanie miejsca, rozstawienie namiotów, przygotowanie sprzętu wędkarskiego, złowienie żywca, przewodnik do pomocy na miejscu) KOSZT: 150 PLN
  –  nocne łowienie z przewodnikiem sandacza i węgorza z łodzi – (3-4h) KOSZT: 150 PLN
  – wycieczka na pobliskie jezioro pstrągowe, KOSZT: 84 PLN
  łowienie leszczy na pobliskiej rzece, KOSZT: 26 PLN

 

GRATIS

– możliwość wędzenia ryb
– ognisko na terenie bazy
– wycieczka rowerowa ( 2- 3 rowery na miejscu)

 

Comments are closed.