ENG                          

Listopad – Race Camp na lodowcu Stubai

0

TERMIN: 5 – 12 listopada 2022
MIEJSCE:
Stubai, Austria
HOTEL: Rezydencja Stubai

TERMIN:

  • 5 – 12 listopada 2022

Specyfikacja wyjazdu:

•  super stoki treningowe zarówno GS jak i SL,
• najważniejszy wprowadzający camp treningowy sezonu,
• mentalna, kondycyjna i integracyjna inicjacja w nowy sezon startowy,
• dzieci do 10 r. ż. skipass FREE do skipasu rodzica,
•  możliwość trenowania z zawodnikami Pucharu Świata przygotowującymi się do sezonu,
•  program szkoleniowy Sporteum Racing Team ®,
•  popołudniami zajęcia w Parku Trampolin oraz Aquaparku,
•  codzienny videocoaching.

 Region

Stubai to największy spośród austriackich ośrodków narciarskich położonych na lodowcu. Trasy są doskonale przygotowane, charakteryzują się zróżnicowaniem, co świetnie wzbogaca proces szkoleniowy grup od najmłodszych ligowych do juniorów. Do dyspozycji narciarzy stacja oddaje 26 kolei linowych i wyciągów, 35 tras od łatwych po wymagające oraz naturalną pokrywę śnieżną wzbogaconą siecią armatek (98% pokrycia). Dzieci poniżej 10 r. ż. do skipassu rodzica dostają skipass gratis. Gwarancja śniegu od października do czerwca.

Mapa regionu

Rezydencja – NOWOŚĆ!

Rezydencja Apartamentów Stubai blisko centrum miejscowości Fulpmes zlokalizowana jest 30 min. od lodowca. Rezydencja leży wśród urokliwych zabudowań turystycznej wioski alpejskiej ze sklepami, restauracjami, nieopodal Aquaparku i Air Parku. Każdy apartament ma w pełni wyposażoną kuchnię, gdzie można przygotowywać wszelkie posiłki. Apartamenty mają balkony, są przytulnie urządzone, są duże, wygodne i wyposażone we wszelkie udogodnienia typu między innymi zmywarka, suszarka, ręczniki. W rezydencji mamy do dyspozycji fantastyczną siłownię, tutaj kadra będzie trenować w ramach zajęć popołudniowych. Ponad to w rezydencji do dyspozycji naszej grupy mamy dwie dodatkowe, duże kuchnie, gdzie będziemy mieć posiłki dla zawodników biorących udział w campie bez rodziców. Fajnym miejscem wieczornym spotkań jest super urządzona stube – czyli świetlica, tutaj odbywają się videocoachingi i wieczorne odprawy. W rezydencji mamy piękną strefę saun: dwa rodzaje saun oraz pokój relaksu i nowoczesne prysznice będą doskonałym miejscem odprężenia po dniu na lodowcu. Miłym udogodnieniem dla najmłodszych uczestników camp’u jest sala zabaw z dywanem i mnóstwem fajnych zabawek.

Istnieje możliwość wykupienia wyżywienia w restauracji w Fulpmes. Dla dzieci będących samodzielnie na obozie śniadanie, lunchpakiety oraz obiadokolacje przygotowuje kadra wraz z zawodnikami. Osoby z dojazdem autokarem będą codziennie dowożone klubowym autokarem bezpośrednio pod gondolkę na lodowiec.

Nasz ulubiony punkt programu, czyli trening freestyle w Air Park odbędzie się jak co roku, robimy tam wieczorne zajęcia kondycyjne i koordynacyjne na materacach, trampolinach i pump tracku.

Program obozu RACE CAMP

Program obozu przewiduje realizację założeń treningowych sekcji narciarskiej Sporteum Racing Team na nadchodzący sezon. Szczególny nacisk kładziemy na przygotowanie dzieci do startu w zawodach GS. Zawodnicy i rodzice w grupach treningowych ze swymi trenerami ustawiają strategię treningową, intensywność oraz cele na cały sezon. Po nartach będą odbywają się spotkania w grupach i analizy video, treningi uzupełniające kondycyjne, sesje funkcjonalne oraz projekcje filmów o tematyce narciarskiej. Zaplanowaliśmy odpoczynek w formie treningów rozluźniających oraz zabawy w pobliskim Aqua Parku. Na kończących obóz zawodach sprawdzimy swoją formę na długich trasach.

Plan trenerski

Camp Stubai to najważniejszy wyjazd zbliżającego się sezonu, w którym nacisk postawimy na wejście w odpowiedni rytm systematycznych treningów i odpowiednie przygotowanie do startów w najważniejszych ligach narciarskich oraz Pucharze Polski. Pracujemy nad odpowiednim “wejściem” mentalnym i fizycznym w sezon startowy.

Szkolenie narciarskie dla dorosłych

Na obozie jest możliwość dołączenia do szkolenia narciarskiego dla dorosłych uczestników z naszym Euroinstruktorem Mariuszem Garwackim. I tutaj nowość: szkolenie będzie prowadzone zarówno w formie grupowej, jak i indywidualnej.

Wielu z naszych klubowiczów zna i docenia warsztat szkoleniowy Mariusza. Ci, którzy jeszcze nie znają Mariusza lub nie słyszeli o jego naprawdę fajnych metodach pracy, będą mogli poznać nowy level treningu narciarskiego dla osób dorosłych. Mariusz posiada najwyższe możliwe międzynarodowe kwalifikacje instruktorskie, ale przede wszystkim potrafi z pasją, empatią i z wielką życzliwością prowadzić cały proces szkoleniowy. Treningi z Mariuszem, możemy to powiedzieć z pełną odpowiedzialnością, gwarantują zauważalne postępy osiągnięte w przyjaznej atmosferze, bez straty dla profesjonalizmu procesu.

Koszty:
– szkolenie grupowe półdniowe: 2,5 h dziennie x 6 dni 160 € , grupy 6-8 osobowe, trening poranny
– szkolenie indywidualne: 1h – 40 €, w pakiecie 4h i więcej godzin – treningi popołudniowe

Kolejności zapisów jest wiążąca. Na marginesie można dodać, że podczas wyjazdu większość uczestników nabiera wielkiej ochoty, by dołączyć do szkolenia, ale niestety, grupa zwykle jest i tak za duża, miejsc nie ma i cały tydzień narciarski spędzamy na niezbyt rozwojowych dla naszej techniki zjazdach i krążeniu po górskich barach. Z Mariuszem – przerwa jest jedna i to też trzeba zasłużyć ? Ale warto! Wasze narciarstwo może wejść w nowy, bezpieczny i technicznie piękny etap. Należy też zauważyć, że narciarstwo to sport niezwykle towarzyski i tylko grupowa dyscyplina pozwoli Wam cieszyć się w pełni postępami i sympatycznym urlopem w gronie znajomych.

szkolenie_dorosli

Zajęcia i treningi popołudniowe

W tym roku przygotowaliśmy specjalny program zajęć w treningowym Parku Trampolin oraz w Aquaparku. Do kompleksu treningowego i aquaparku mamy 15 minut spacerem. Zajęcia zaplanował i prowadzi Trener Misiaka. Plan treningów motorycznych, obwody funkcjonalne i sesje strechingowe przygotował Trener Przygotowania Motorycznego Kuba.

Rezerwacje

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL 04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

Cena w Apartamentach 2, 3, 4 i 6 – osobowych

młodzież i dzieci z sekcji sportowej bez rodziców na obozie, cena ze śniadaniami, lunch pakietami i obiadokolacjami przygotowywanymi pod kierownictwem kadry we wspólnej kuchni w rezydencji 595
 dzieci z rodzicami w apartamencie bez wyżywienia 525
dorośli bez szkolenia narciarskiego 320
dopłata do niewykorzystanego łóżka w apartamencie190
obowiązkowe sprzątanie końcowe apartamentów (nie dotyczy dzieci będących samodzielnie na obozie) w apartamentach 2 / 4 / 6 – osobowychw cenie wyjazdu
szkolenie sportowe dla dzieci z poza obozu350

W cenie: 7 noclegów w apartamentach 2-, 4- lub 6-osobowych, sportowe szkolenie narciarskie dla dzieci, zawody narciarskie, opieka, pościel, ręczniki, ubezpieczenie NNW i KL, ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Gwarancyjnym, ubezpieczenie w Turystycznym Funduszu Pomocowym. Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, szkolenia narciarskiego dla dorosłych, skipassu, oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dodatkowe informacje: racing@sporteum.pl lub Igor +48 605 165 501.
GWARANCJA PEŁNEGO ZWROTU KOSZTÓW. W sezonie 2022/2023 wszystkie obozy i wyjazdy Klubu Sporteum objęte są gwarancją pełnego zwrotu zadatku oraz wpłat za wyjazd w przypadku wystąpienia przeszkód w realizacji wyjazdu związanych z Covid19, typu: zamknięcie granic, wprowadzenie kwarantanny w kraju docelowym lub w Polsce, zamknięcie ośrodka narciarskiego.

dojazd_własnyklubowy_busDodatkowe koszty i dojazd

Szkolenie narciarskie dla dorosłych w grupie 6-8 osobowej 2,5 h dziennie przez 6 dni:170 € rodzaj dojazduautokar lub dojazd własny
Dopłata do szkolenia dla dorosłych w grupach 4 i 5 osobowych
40 € 
Pakiet 4h szkolenie indywidualne dla dorosłych160 € 
Dojazd autokarem lub klubowym busem:135 €
obiadokolacje w hotelu obok rezydencji dla dorosłychokoło 140 € za 7 dninajbliższe lotnisko

Innsbruck -około 30 min

Monachium -około 3 h

Tourist TAX dla osób powyżej 14 roku życia, płatny w recepcji rezydencji2,80 EUR za dzień pobytu
Skipass 6-dniowy:dorośli: 270,90 EUR
dzieci 2008-2012: 135,50 EUR;
młodzież 2004-2007: 176,10 EUR
dzieci do 10 lat GRATIS (przy zakupie dorosłego skipassu).
Kaucja za skipass 2 EUR.
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
4 % kosztu pakietu

Comments are closed.

Call Now Button