ENG                          

Trening ogólnorozwojowy w tenisie

0

Nie raz obserwując najlepszych tenisistów świata , podziwiamy ich wspaniała technikę. Zdecydowanie rzadziej zastanawiamy się nad ogromem pracy , która włożyli w swój sukces poza kortem . Mam tu na myśli głównie przygotowanie fizyczne i mentalne . Pozwolę sobie skupić się na tym pierwszym czyli treningu ogólnorozwojowym.


tennis-3417792_1920
Dla wielu jest to trening żmudny i mało atrakcyjny , jednak jego wartość jest nieoceniona. Stanowi niejako bazę , z pomocą której tenisista jest w stanie pokazać na korcie swoją wyższość nad rywalem .
Systematyczne kształtowanie koordynacji , siły , szybkości , wytrzymałości oraz innych cech motorycznych rozpoczyna się już w najmłodszym wieku i towarzyszy każdemu zawodnikowi przez całą karierę .
Efekty tego treningu pozwalają wytrzymać trudy wielogodzinnego meczu w niesprzyjających warunkach , być ułamki sekundy szybszy w dojściu do piłek przeciwnika i posyłać je z większą prędkością .
Jest on bardzo pożyteczny na każdym stopniu zaawansowania , zarówno u zawodników ze ścisłej czołówki świata , jak i u graczy amatorskich . Dlatego trenując ta piękna i wymagającą dyscyplinę sportu , nie możemy zapomnieć o potrzebie kształtowania swojej sprawności motorycznej
Jakub Wojtaszek – trener tenisa

Leave A Reply

Call Now Button