ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Majówka – Race Camp i kurs SITN na lodowcu w Kaprun

0

ski-fastsitnPZN.svg

racing2

MIEJSCE: Kaprun, Lodowiec Kitzsteinhorn, Austria
HOTEL: Sport Zell am See

TERMIN:

  • 29 kwietnia – 6 maja 2023

Specyfikacja wyjazdu:

  • możliwość wzięcia udziału w szkoleniach SITN na Pomocnika oraz Demonstratora PZN,
  • szkolenia rekreacyjne,
  • treningi Sekcji Sportowej na tyczkach GS i SL,
  • zakwaterowanie w sportowym hotelu z własnym boiskiem, plażą i przystanią nad jeziorem, przy ścieżkach rowerowych i trekkingowych, polu golfowym, lotnisku szybowców,
  • zajęcia rowerowe na górskich ścieżkach Mountain Bike,

Region Kitzsteinhorn – Kaprun – Zell am See

Kaprun oraz Kitzsteinhorn – to więcej niż zwykły lodowiec i doskonałe miejsce do trenowania sportowego niemalże przez cały rok. Szerokie, puste stoki lodowca z trasami z naturalnym śniegiem, zróżnicowane trasy dla freeriderów, trzy snowparki i największa w Austrii superpipe dla freestylerów – sportowa różnorodność na Kitzsteinhorn nie ma równych sobie. Dodatkowo dla wszytskich niezapomniane przeżycia w świecie 3000-tysięczniów, chwile w stylowym ICE CAMP jak i również mnóstwo rozmaitych wydarzeń. Dla rodziców niechcących jeździć w Majówkę na nartach, region daje super możliwości na rowerowe eskapady, trekking, bieganie czy SPA w jednym z największych kompleksów wodnych w Alpach Tauern SPA!

Junges Hotel Zell am See

Junges Hotel Zell am See położony nad brzegiem jeziora Zell, oddalony 2 km od centrum miasta. Wszystkie pokoje w obiekcie są funkcjonalnie urządzone i obejmują łazienkę. Każdy z nich wyposażony został w łóżka piętrowe. Z okien roztacza się widok na panoramę jeziora i lodowiec. Na miejscu znajduje się bar oraz restauracja. W jadalni i na słonecznym tarasie podawane są tradycyjne dania kuchni austriackiej. Obiekt zapewnia także sprzęt do grillowania. Goście mogą korzystać z WiFi. Hotel oferuje piękną prywatną plażę, na miejscu znajduje się również boisko piłkarskie, boisko do siatkówki oraz szkoła surfingu.

Program obozu RACE CAMP oraz Demonstratora PZN

Program obozu przewiduje realizację założeń treningowych Sekcji na sezon 2022/2023. Rano dwugodzinna sesja GS lub SL. Po drugim śniadaniu szkolenie SITN na Demonstratora lub zadaniówka dla dzieci nie uczestniczących w szkoleniu na Demonstratora. Po nartach będą się odbywały zajęcia w terenie a wieczorem wykłady dla kursantów SITN a dla pozostałych sesje videocoaching oraz inne zajęcia.

Demonstrator PZN (roczniki 2009 i starsi). Celem kursu jest doskonalenie techniki jazdy, w tym jazdy sportowej oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami poruszania się po trasach, zachowaniem bezpieczeństwa w górach, przygotowaniem sprzętu i „osłuchanie” z fachowym słownictwem narciarskim. Absolwenci kursu mogą być wykorzystani jako demonstratorzy podczas lekcji w-f i zimowisk prowadzonych przez nauczycieli w-f. Uzyskany stopień ma być zachęta dla młodzieży do dalszego podnoszenia kwalifikacji narciarskich i popularyzacji tego sportu. Demonstratorzy PZN mają prawo podejść do kursu na Pomocnika PZN bez kursu kwalifikacyjnego oraz zaliczenia zawodów regionalnych. Więcej na stronach SITN PZN…

Program obozu na Pomocnika Instruktora PZN

Pomocnik Instruktora PZN jest etapem w uzyskiwaniu pełnych uprawnień instruktorskich.

Warunkiem dopuszczenia do kursu jest wiek (od 16 roku życia – część I i od 17 roku życia cześć II kursu) oraz konieczność zaliczenia zawodów regionalnych SITN przed kursem (spis zawodów regionalnych SITN…). Należy przedłożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawnia sportu lub podpisane oświadczenie o możliwości uprawiania narciarstwa. Osoby niepełnoletnie składają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w kursie. Kurs dzieli się na 2 etapy przeprowadzane na dwóch obozach:

  • CZĘŚĆ I – TECHNICZNA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: doskonalenie techniki jazdy, w tym jazda terenowa, doskonalenie pokazu ewolucji. Teoria: analiza techniki, historia narciarstwa w Polsce i na świecie, organizacja narciarstwa (Polska i świat), zagadnienia bezpieczeństwa.
  • CZĘŚĆ II – METODYCZNO-SPORTOWA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: jazda sportowa, doskonalenie pokazu ewolucji, praca z grupą (instruowanie). Teoria: metodyka, NRS (część zjazdowa), seminarium: sprzęt i ekwipunek.

Łączny czas trwania kursu wynosi 12 dni i przewidujemy podział kursu na dwa obozy.

Celem kursu jest opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej dla przyszłych nauczycieli narciarstwa. Należy wykazać się poprawną techniką jazdy na nartach, opanowaniem podstaw metodyki (praca z grupą) oraz umiejętnością jazdy sportowej. Więcej na stronach SITN PZN…

Program obozu narciarskiego Race Camp

Realizujemy założenia treningowe Sekcji Sportowej na sezon 2022/2023.
•  rano w godzinach pracy lodowca sesje treningowe race z wykorzystaniem elementów SL i GS,
•  popołudnia zorganizowane są pod znakiem narciarskich zajęć motorycznych, rozwoju siły, gibkości i koordynacji. Wykorzystujemy dostęp do szeregu atrakcji, które oferuje austriacki ośrodek,
•  wieczorami spotkania trenerskie, analiza video i teoretyczne omówienie treningów.

Zajęcia popołudniowe Mountain Biking oraz pływanie na SUP’ach

Zawodnicy spróbują swoich sił na rowerze w górach, po specjalnie przygotowanych do tego trasach o rożnych poziomach trudności. Jest to bardzo korzystna forma treningu dla kształtowania wytrzymałości i wzmacniania siły mięśni nóg. Prędkość oraz szybkość wykonywanych skrętów, można porównać do jazdy na nartach, dlatego jest jak najbardziej uzasadnione aby wpleść tę formę aktywności fizycznej w nasze przygotowania do sezonu. A podobno 'każdy dobry narciarz jeździ dobrze na rowerze’ Sprawdźmy!

Dodatkowym treningiem stymulującym pracę mięśni jest trening wodny na deskach SUP. Nawet 20-minutowa zabawa na desce z wiosłem, poprawia kondycję, koordynację, równowagę, siłę oraz muskulaturę. A konsekwentne uprawianie tej deskowej dyscypliny zaowocuje w późniejszym czasie zwiększeniem głębokiego czucia i stabilizację.

Rezerwacje

W recepcji klubu, na email racing@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 30 dni przed wyjazdem.

Koszty obozu

Młodzież i dzieci z Sekcji Sportowej
W cenie: 7 noclegów w hotelu młodzieżowym, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, sportowe szkolenie narciarskie, treningi rowerowe, zajęcia motoryczne w tym pływanie na SUP’ach, ubezpieczenie Funduszu Gwarancyjnego, ubezpieczenie NW/KL. 
595 €
Uczestnicy z kursem na Demonstratora lub Pomocnika Instruktora PZN
W cenie:
7 noclegów w hotelu młodzieżowym, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, treningi rowerowe, zajęcia motoryczne w tym pływanie na SUP’ach, ubezpieczenie Funduszu Gwarancyjnego, ubezpieczenie NW/KL. Kurs Pomocnika Instruktora PZN lub Demonstratora PZN. W cenie nie ma indywidualnych materiałów szkoleniowych oraz dzienniczka SITN.
 640 € w cenie kurs PZN
Dorośli
W cenie:
7 noclegów w hotelu w pokojach rodzinnych, 7 śniadań, 7 obiadokolacji, możliwość trenowania na tyczkach, treningi motoryczne z grupą młodzieżową, pływanie na SUP’ach, ubezpieczenie Funduszu Gwarancyjnego, ubezpieczenie NW/KL.

 430
ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
5 % ceny pakietu

Informacje: Igor igor@sporteum.pl lub 605 165 501.


dojazd_własny
klubowy_busDodatkowe koszty i dojazd

Dojazd autokarem lub klubowym busem145 €
Egzamin oraz wydanie legitymacji Demonstratora PZNwkrótce
Taksa klimatyczna płatna w recepcji dla dorosłych powyżej 16 roku życia2.10 €/dzień
Skipass 6-dniowy dla dzieci 2008 – 2017 z wliczoną kaucją 2 129,50 euro
Skipass 6-dniowy dla młodzieży 2005 – 2007 z wliczoną kaucją 2 193 euro
Skipass 6-dniowy dla dorosłych z wliczoną kaucją 2 267,50 euro
wypożyczenie roweru górskiego na 5 dnina zapytanieComments are closed.

Call Now Button