ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Szkoła Tenisa – Warszawa Choszczówka – Korty Warszawa Białołęka


Zapraszamy na treningi Szkoły Tenisa Sporteum. Odkryj pasję, rozwiń skrzydła, zacznij grać! A jeśli już grasz – sprawdź, jak szybko i przyjemnie wzmocnimy Twoją taktykę i efekty w rozgrywkach. Tenis dla dzieci (Warszawa). Tenis dla dorosłych (Warszawa). Świetna atmosfera, wspaniałe otoczenie klubu i wieloletnia tradycja sprawiają, że nasi gracze czują się w klubie znakomicie. Działamy od 2000 roku w zielonej części Białołęki (Warszawa).
  • 6 x całoroczne korty o nawierzchni naturalnej oraz Hard Court Mapei ITF3 Medium,
  • zajęcia na każdym poziomie zaawansowania,
  • tenis dla dzieci – trenuje z nami 200 zawodników i zawodniczek w wieku od 4 do 16 lat,
  • najlepsi adepci szkółki uczestniczą w sponsorowanym programie zawodniczym.

Tenis jest wspaniałą drogą, która wspiera dzieci, młodzież oraz dorosłych graczy w rozwoju fizycznym oraz społecznym. Dołączając do grona graczy tenisowych, rozwijamy się, kształtujemy postawy sportowe, przestrzegamy etykiety sportowej i nabieramy wprawy w tej wybitnej dyscyplinie. Dzięki treningom tenisowym gracze (zarówno młodsi jak i starsi) rozwijają koncentrację, uczą się współpracy z trenerem, nabywają umiejętności obserwacji, współpracy oraz rywalizacji. Nasza kadra, to doświadczeni, przyjaźni i zaangażowani trenerzy i instruktorzy.

 

Organizacja zajęć grupowych. Tenis dla dzieci:

GRUPY GRAJĄCE: od 4 do 6 dzieci z trenerem tenisa na korcie,
GRUPY POCZĄTKUJĄCE: 2 trenerów, 2 korty, Warszawa
ZAJĘCIA DWA RAZY W TYGODNIU: 55min, od września do czerwca
ZAJĘCIA W GODZINACH 15:00 – 20:00: w dni powszednie oraz w weekendy,
ZIMA od października do kwietnia zajęcia prowadzone w ogrzewanych halach i balonach,
LATO od maja do września w zależności od pogody, zajęcia w halach lub na kortach odkrytych,

Dzięki regularnym treningom w SPORTEUM:

 

> Ćwiczymy koordynację wzrokowo-ruchową,
> Trenujemy kondycję ogólno – fizyczną,
> Pracujemy nad systematycznością, regularnością i cierpliwością,
> Rozwijamy umiejętność rywalizacji i współpracy, ponoszenie porażek i odnoszenie zwycięstw,
> Uczymy się zasad gry fair play i etykiety nie tylko na korcie,
> Poznajemy innych graczy, dla których pozytywne wartości i sport mają priorytetowe znaczenie,
> Nawiązujemy przyjaźnie podczas wspólnych turniejów, imprez i wyjazdów klubowych.

Program nauki tenis dla dzieci

 

Program Tenis 10 to element propagowanego przez ITF programu „Play and Stay”. Klub posiada licencję Polskiego Związku Tenisowego. W 2009 Międzynarodowa Federacja Tenisa (ITF) wyodrębniła z programu „Play and Stay” część poświęconą treningowi dzieci do 10 roku życia, stawiającym pierwsze kroki w tenisie.  Dzięki dostosowaniu gry do możliwości psychofizycznych młodych adeptów tenisa, ci w szybki i przyjemny sposób opanowują podstawowe umiejętności techniczno – taktyczne. Receptą na sukces Programu Tenis 10 jest fakt, że wymiary tenisa rosną wraz z zawodnikiem. Najmłodsi zaczynają grać najmniejszymi rakietami, używając najwolniejszych piłek na najmniejszym korcie. Z wiekiem i z nabywaniem nowych umiejętności sprzęt oraz otoczenie się zmienia, rośnie. Dzięki temu zawodnicy od pierwszej lekcji mogą odbijać piłki między sobą co daje radość, gdyż im „wychodzi”. Dzieci oraz młodzież w drodze do dorosłego tenisa pokonuje następujące poziomy:

niePoczątek treningów dla dzieci w wieku 4-6 lat – poziom niebieski.
Mali tenisiści rozgrywają mecze piłkami z gąbki; Korty są o wymiarach 8 – 9m x 5 – 6m. Na tym etapie za pomocą gier i zabaw rozwijamy wszechstronną sprawność fizyczną dzieci. Poziom niebieski to okres okres nauki podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie)  i technicznych tzw. czucie piłki i jej trafianie przed sobą.

czerDla dzieci w wieku 7 – 8 lat – poziom czerwony.
Na tym poziomie mali tenisiści grają na korcie o wymiarach 11 – 12m x 5 – 6m piłkami 75% wolniejszymi od piłki żółtej . Na poziomie czerwonym następuje dalszy rozwój umiejętności taktycznych (np. „gonienie” przeciwnika) oraz technicznych (prawidłowy chwyt rakiety oraz początki przyszłych „pełnych uderzeń”).

pomDla dzieci w wieku do 9 lat – poziom pomarańczowy.
Na tym poziomie mali tenisiści grają na nieco mniejszych kortach niż korty pełnowymiarowe (18m x 6,5m – 8,23m) piłkami 50% wolniejszymi od żółtych. Na tym etapie w rozwoju sprawności ogólnej skupiamy się na rozwoju szybkości i zwinności. Podczas zajęć zawodnicy stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji w 5 sytuacjach meczowych. Gra na tym etapie przypomina „dorosły” tenis.

14973406-balle-de-tennis1Dzieci do 10 lat – poziom zielony.
Na tym poziomie gra wchodzimy na pełnowymiarowe korty, ale piłki są wolniejsze od żółtych. Tym razem o 25%. Na tym etapie rozwoju młodego zawodnika ma miejsce utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy na poziomie zielonym charakteryzują się umiejętnością zastosowania podstawowych rozwiązań taktycznych podczas meczu.

zolDla dzieci powyżej 10 lat – poziom żółty.
Na ostatnim poziomie Programu Tenis 10 gra odbywa się na pełnowymiarowym korcie, piłkami żółtymi, czyli o klasycznej prędkości. Zawodnik, który przeszedł wszystkie poziomy Tenis 10 jest gotowy do treningu oraz rywalizacji żółtą piłką na pełnowymiarowym korcie. Szkolenie tenisowe prowadzimy zgodnie z wytycznymi programu PZT TENIS10.

AKTUALNE GRUPY W SEZONIE 2020 / 2021

POCZĄTKUJĄCY. Dzieci od 5 roku życia
nowaGrupa 5-6 lat WOLNE 3 MIEJSCAśroda 16.00
nowaGrupa 7-9 latsobota 10.00
2WGrupa 5-6 latsobota 15.00
nowaGrupa 7-9 latsobota 16.00
ŚREDNIOZAAWANSOWANI. Dzieci od 9 roku życia
G1Grupa 11-13 latpon 18.00 i śr 19.00
o3Grupa 12-14 latwt 19.00
G5Grupa 9-10 latczw 19.00
o6Grupa 12-15 latpt 17.00
G6Grupa 9-10 latsob 14.00
G3Grupa 9-10 latniedz 12.00
ZAAWANSOWANI. grupy sportowe
2Swtorek, czwartek 11-14 lat17.00 – 19.00
3SŚroda 14-16 lat17.00 – 19.00
4SPiątek 15 lat18.00 – 20.00
2Ssobota 11-14 lat12.00 – 13.00

 

Program nauki tenis dla dorosłych

Program Tenis Xpress jest specjalnie dedykowany dla dorosłych początkujących, chcących rozpocząć przygodę z tenisem. Tenis w Warszawie może być fantastyczny! W szybkim, grupowym cyklu treningowym przygotowanym i rekomendowanym przez światową organizację ITF uczestnicy kursu poznają tajniki gry, techniki i strategii, tak by jak najszybciej samodzielnie wejść na kort i po prostu grać. Prowadzimy treningi indywidualne oraz grupowe dla dorosłych na każdym poziomie zaawansowania. Osoby na poziomie średnio zaawansowanym otrzymają efektywne wskazówki, jak polepszyć poszczególne elementy techniki. Osoby zaawansowane będą mogły wzmocnić taktykę tenisową lub wybrane aspekty tenisowej techniki, tak by wzmocnić efektywność w rozgrywkach. Treningi tenisowe z nasza kadrą pozwolą rozwinąć skrzydła, pokażemy Ci jaką frajdę i satysfakcję można czerpać z systematycznej gry z trenerem oraz w sparingach.

Dodatkowo w klubie SPORTEUM:

> Tenisowa sekcja zawodnicza – turnieje, licencje zawodnicze PZT, treningi 4xtyg,
> Wyposażenie niezbędne do nauki tenisa – kręgle, słupki i szereg pomocy sportowych,
> Pełne zaplecze socjalne – szatnia, toalety, restauracja,
> Urodziny tenisowe, podczas których koledzy jubilata odkrywają sportowe i wesołe aspekty tenisa. Zabawy na korcie wraz z poczęstunkiem w klubowej kawiarni,
> Cykliczne turnieje tenisowe dla dzieci i dla dorosłych.

| Tenis | Warszawa | korty | Warszawa | Mazowieckie
Dołączcie do klubu! Szkoła tenisa zaprasza!
Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza a my skontaktujemy się z Państwem i zaproponujemy udział w odpowiednio dobranych grupach szkoleniowych. W razie pytań wszelkich informacji z przyjemnością udzieli Państwu nasza recepcja numer telefonu + 48 796 165 501

Call Now Button