ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Szkoła Tenisa

Warszawa Choszczówka

Witamy w Klubie SPORTEUM tennis&ski! Zapraszamy Dzieci i Rodziców do udziału w zajęciach naszej Szkoły Tenisa. Działamy od 2000 roku w północnej części Warszawy, w zielonej części Białołęki. Oddajemy do dyspozycji graczy 6 całorocznych kortów o nawierzchni naturalnej i syntetycznej. Prowadzimy zajęcia na każdym poziomie zaawansowania, w naszej szkółce tenisa uczy się ponad 200 dzieci w wieku od 4 do 18 lat. Najlepsi adepci szkółki uczestniczą w sponsorowanym programie zawodniczym.

Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu zajęć z dziećmi pozwala z całą pewnością potwierdzić, iż tenis jest wspaniałą drogą, która wspiera młodych ludzi w rozwoju fizycznym oraz społecznym. Dołączając do grona graczy tenisowych, dzieci uczą się etykiety sportowej i nabierają wprawy w tej wybitnej dyscyplinie. Dzięki treningom tenisowym dzieci rozwijają koncentrację, uczą się współpracy z trenerem, nabywają umiejętności obserwacji, współpracy oraz rywalizacji. Nasza kadra, to doświadczeni, przyjaźni i zaangażowani trenerzy i instruktorzy.

 

 

Organizacja zajęć grupowych:

GRUPY GRAJĄCE: od 4 do 6 dzieci z trenerem tenisa na korcie,
GRUPY POCZĄTKUJĄCE: 2 trenerów, 2 korty,
ZAJĘCIA DWA RAZY W TYGODNIU: 55min, od września do czerwca
ZAJĘCIA W GODZINACH 15:00 – 20:00: w dni powszednie oraz w weekendy,
ZIMA od października do kwietnia zajęcia prowadzone w ogrzewanych halach i balonach,
LATO od maja do września w zależności od pogody, zajęcia w halach lub na kortach odkrytych,

 

Dzięki regularnym treningom w Szkole Tenisa SPORTEUM tennis&ski dzieci:

> Ćwiczą koordynację wzrokowo-ruchową,
> Trenują kondycję ogólno-fizyczną,
> Pracują nad systematycznością, regularnością i cierpliwością,
> Rozwijają umiejętność rywalizacji i współpracy, ponoszenia porażek i odnoszenia zwycięstw,
> Uczą się zasad gry fair play i etykiety nie tylko na korcie,
> Poznają inne dzieci, dla których pozytywne wartości i sport mają priorytetowe znaczenie,
> Nawiązują przyjaźnie podczas wspólnych turniejów, imprez i wyjazdów klubowych.

Program

Program Tenis 10 to element propagowanego przez ITF programu „Play and Stay”. W 2009 Międzynarodowa Federacja Tenisa (ITF) wyodrębniła z programu „Play and Stay” część poświęconą treningowi dzieci do 10 roku życia, stawiającym pierwsze kroki w tenisie.  Dzięki dostosowaniu gry do możliwości psychofizycznych młodych adeptów tenisa, ci w szybki i przyjemny sposób opanowują podstawowe umiejętności techniczno – taktyczne. Receptą na sukces Programu Tenis 10 jest fakt, że wymiary tenisa rosną wraz z zawodnikiem. Najmłodsi zaczynają grać najmniejszymi rakietami, używając najwolniejszych piłek na najmniejszym korcie. Z wiekiem i z nabywaniem nowych umiejętności sprzęt oraz otoczenie się zmienia, rośnie. Dzięki temu zawodnicy od pierwszej lekcji mogą odbijać piłki między sobą co daje radość, gdyż im „wychodzi”. Dzieci oraz młodzież w drodze do dorosłego tenisa pokonuje następujące poziomy:

niePoczątek treningów dla dzieci w wieku 4-6 lat – poziom niebieski.
Mali tenisiści rozgrywają mecze piłkami z gąbki na korcie o wymiarach 8 – 9m x 5 – 6m. Na tym etapie za pomocą gier i zabaw rozwijamy wszechstronną sprawność fizyczną dzieci. Poziom niebieski to okres okres nauki podstawowych umiejętności taktycznych (utrzymanie piłki w korcie)  i technicznych tzw. czucie piłki i jej trafianie przed sobą.

czerDla dzieci w wieku 7 – 8 lat – poziom czerwony.
Na tym poziomie mali tenisiści grają na korcie o wymiarach 11 – 12m x 5 – 6m piłkami 75% wolniejszymi od piłki żółtej . Na poziomie czerwonym następuje dalszy rozwój umiejętności taktycznych (np. „gonienie” przeciwnika) oraz technicznych (prawidłowy chwyt rakiety oraz początki przyszłych „pełnych uderzeń”).

 

pomDla dzieci w wieku do 9 lat – poziom pomarańczowy.
Na tym poziomie mali tenisiści grają na nieco mniejszych kortach od kortów pełnowymiarowych (18m x 6,5m – 8,23m) piłkami 50% wolniejszymi od żółtych. Na tym etapie w rozwoju sprawności ogólnej skupiamy się na rozwoju szybkości i zwinności. Podczas zajęć zawodnicy stosują różnorodne sposoby rozegrania akcji w 5 sytuacjach meczowych. Gra na tym etapie przypomina „dorosły” tenis.

14973406-balle-de-tennis1Dzieci do 10 lat – poziom zielony.
Na tym poziomie gra odbywa się już na pełnowymiarowym korcie, ale piłki są wolniejsze od żółtych. Tym razem o 25%. Na tym etapie rozwoju młodego zawodnika ma miejsce utrwalenie prawidłowej techniki, praca nad bardziej zaawansowanymi uderzeniami oraz wszechstronnym stylem gry. Zawodnicy na poziomie zielonym charakteryzują się umiejętnością zastosowania podstawowych rozwiązań taktycznych podczas meczu.

zolDla dzieci powyżej 10 lat – poziom żółty.
Na ostatnim poziomie Programu Tenis 10 gra odbywa się na pełnowymiarowym korcie, piłkami żółtymi, czyli o klasycznej prędkości. Zawodnik, który przeszedł wszystkie poziomy Tenis 10 jest gotowy do treningu oraz rywalizacji żółtą piłką na pełnowymiarowym korcie. Szkolenie tenisowe prowadzimy zgodnie z wytycznymi programu PZT TENIS10.

szkoloateniasaDodatkowo w klubie SPORTEUM tennis&ski:

> Tenisowa sekcja zawodnicza – turnieje, licencje zawodnicze PZT, treningi 4xtyg,
> Wyposażenie niezbędne do nauki tenisa – kręgle, słupki i szereg pomocy sportowych,
> Pełne zaplecze socjalne – szatnia, toalety, restauracja,
> Urodziny tenisowe, podczas których koledzy jubilata odkrywają sportowe i wesołe aspekty tenisa jako
> Gry towarzyskiej. Zabawy na korcie wraz z poczęstunkiem w klubowej Cafe Tenis są wspaniałą
> Alternatywą dla standardowych imprez urodzinowych.

Tenis Warszawa!
Dołączcie do klubu! Szkoła tenisa zaprasza!
Uprzejmie prosimy o wypełnienie formularza a my skontaktujemy się z Państwem i zaproponujemy udział w odpowiednio dobranych grupach szkoleniowych. W razie pytań wszelkich informacji z przyjemnością udzieli Państwu Dyrektor Szkoły Tenisa Tomasz Tomczak pod numerem telefonu + 48 606 101 711.