ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Półkolonie letnie | sportowe & przygodowe | ul. Zawiślańska 27 | Warszawa – Choszczówka | Białołęka | Mazowieckie

Mamy dla dzieci świetną propozycję spędzenia aktywnych wakacji blisko domu w formie półkolonii. Półkolonie trwają przez dwa miesiące wakacji. Podczas pięciodniowych turnusów dzieci bawią się, uprawiają różne dyscypliny sportu, poznają nowych przyjaciół i oddychają leśnym powietrzem naszego zatopionego w zieleni klubu tenisowego. Zajęcia i treningi w Klubie Sporteum to tyle radości, że nie możemy opisać, ale postaramy się:

 • tenisowe treningi i sparingi odbywają się codziennie, z naszymi ulubionymi trenerami,
 • strefa aqua, czyli 2 baseny i zjeżdżalnia wodna to ulubione miejsce uczestników (nie dziwi nas to, my też kochamy bezpieczne harce w wodzie!)
 • siatkówka plażowa i rozgrywki w dwa ognie na piasku, sprawiają, że czujemy się jak nad morzem,
 • piłka nożna to sport narodowy i my to szanujemy, orlik z automatycznie podlewaną murawą czeka na dzieciaki,
 • wyprawy po skarby i podchody w naszym klubowym leśnym parku (2,5 ha) to codzienność naszych małych zawodników,
 • strefa zabaw linowych, czyli huśtawki, tyrolki, most zwodzony i wielki pająk rozwieszony pomiędzy konarami drzew to centrum harcy na świeżym powietrzu,
 • programy dedykowane sprawiają, że dzieci mogą wybrać taki zestaw zajęć, by spełnić swe wakacyjne marzenia, dlatego mamy dla Was aż 7 różnych opcji tematycznych Półkolonii:  tenisowa, eko, sportowa, przygodowa, wodniacka a nawet szkółka dla zawodników.

SPORT to zdrowie i wychowanie poprzez radość i szacunek. Dlatego:

 • w centrum naszych działań jest dziecko, a nie widowisko czy zwycięstwo,
 • wychowawca i trener jest aktywnym uczestnikiem zajęć – uczestniczy, a nie nadzoruje, dba o dobrą atmosferę w grupie i jest nastawiony na dialog z dziećmi,
 • szanujemy dzieci i wspieramy postawy wzajemnego szacunku pomiędzy dziećmi,
 • uczymy zdrowej rywalizacji – u nas dzieci nie mają przeciwników, tylko przyjaciół, z którymi uczą się zmagać i rozwijać,
 • przegrana nie jest porażką, uczymy jak nie tracić ducha w momentach rozczarowań,
 • uczymy jak żyć w grupie – przestrzeganie reguł oraz gotowość do współpracy wypływające z zasad fair play, wspieramy dobre relacje i pomagamy rozwiązywać konflikty.

PÓŁKOLONIE SPORTOWE WARSZAWA
Zapraszamy dzieci w wieku 5-13 lat.
Półkolonie w Warszawie odbywają się przez całe wakacje.
Od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-18.00

SURVIVAL

Jak przetrwać w puszczy w XXI wieku? Nauczymy Was! Kompasy, mapy, poszukiwanie skarbów, nauka kierunków świata i zdobywanie umiejętności rozumienia przyrody! Zbudujemy szałas, ułożymy ognisko, poznamy rodzaje drzew i dowiemy się, gdzie jest koniec świata. Nie zabraknie wspinania, przeprawy tyrolskiej i mostu linowego. Zwieńczeniem programu jest olimpiada sprawności, na wesoło i z dużą dawką sportu.
Program dedykowany dzieciom powyżej 5 roku życia.

SPORT & FUN

Tenis, piłka nożna, wspinaczka, pływanie, koszykówka, siatkówka plażowa – wszystkich tych dyscyplin spróbujemy. Będzie na wesoło, na sportowo i bez stresu. Ten program to idealny wybór dla kochających aktywność. Dla zainteresowanych treningiem piłkarskim – możliwość rozszerzenia programu „football”. Jest możliwość odkrycia w sobie nowych talentów, które w przyszłości można dalej szlifować. Na koniec olimpiada sportowa na wesoło.
Program dedykowany dzieciom powyżej 5 roku życia.

TENISOWA AKADEMIA

Tydzień pełen zaawansowanych treningów tenisowych pod opieką wyspecjalizowanych trenerów tenisa, to idealny pomysł na spędzenie wakacji dla miłośników tenisa. Jest to kontynuacja przygody z tenisem, mali zawodnicy  szybko dojdą do samodzielnego poziomu gry. Zaawansowani uczestnicy podszlifują technikę, tak by odczuć widoczne rezultaty. Na koniec Turniej Tenisa Ziemnego, by odczuć turniejową frajdę.
Program tenisowy dedykowany jest dzieciom powyżej 9 roku życia, które już miały styczność z tenisem.

WIKINGOWIE

Półkolonie Windsurfingowe nad Zegrzem to propozycja dla pasjonatów przygód na wodzie. Program realizujemy z najlepszą szkołą windurfingu nad naszym warszawskim oceanem, czyli nad Zegrzem. W programie codziennie szkolenie windsurfingowe na wodzie, teoria windsurfingu, sup’y, ratownictwo oraz pierwsza pomoc, siatkówka plażowa, treningi na trenażerach i chwile na odpoczynek. Jednym słowem podwarszawskie Hawaje witają Wikingów. Na koniec turnusu olimpiada sportowo – sprawnościowa – na terenie klubu. Nasi Wikingowie obiady jedzą po królewsku, w Hotelu 500 w restauracji z widokiem na nasz warszawski ocean, znaczy Jezioro Zegrzyńskie.
Program dedykowany dzieciom powyżej 9 roku życia.

AKROBATYKA I TRAMPOLINY

Ciężko usiedzieć w jednym miejscu? Twoje dziecko rozpiera energia ? Program ten skierowany jest do aktywnych dzieci, które lubią skakać, wspinać się, biegać, ale przede wszystkim szukają ciekawego sposobu na spędzenie wolnego czasu. Podczas turnusu dzieci zwiększają swoją siłę, wytrzymałość oraz gibkość pod okiem trenera akrobatyki. Wzmocnimy mięśnie głębokie, które odpowiedzialne są za utrzymanie prawidłowej postawy ciała.
Program skierowany do dzieci od 7 roku życia.

RACING WEEK – dla narciarzy i sportowców

Program racingowy dla ambitnych dzieci! Każdego dnia zawodnicy biorą udział w zróżnicowanych treningach dedykowanych poszczególnym zdolnościom: szybkość, zwinność, dynamika, koordynacja i bieganie. Odbędą się treningi uzupełniające tenisowe oraz rowerowe. Zawodnicy korzystają z klubowego parku siłowego oraz przygotowanych narzędzi typu: heksagon, skrzynia, ławeczka i inne. Celem programu jest wszechstronny rozwój motoryczny, poprawa wskaźników wydolnościowych i sprawnościowych, zgodnie z wytycznymi norweskiego systemu szkolenia młodych sportowców.
Program skierowany dla dzieci z narciarskiej sekcji sportowej, dla zawodników, którzy chcą wzmocnić kondycję. Zapraszamy dzieci powyżej 8 roku życia.

PIŁKA NOŻNA DLA PASJONATÓW

Program piłkarski dla dzieci, które są pasjonatami football’u. Podania, przyjęcia, strzały – to podstawowe elementy treningu. Klubowe boisko zapewnia doskonałe warunki treningowe: zadbana murawa i automatyczne podlewanie zapewniają komfort gry. Doświadczony trener dba o rozwój skrzatów: są dedykowane zabawy, ćwiczenia, dydaktyka oraz strategia na boisku. Dodatkowo tenis, zajęcia na basenie oraz sporty drużynowe. Piłkarze odbędą również cykl uzupełniający w klubowym parku siłowym. Celem programu jest wzmocnienie piłkarskich umiejętności i dostarczenie dzieciom zabawy połączonej z profesjonalnym treningiem.
Zapraszamy dzieci od 6 roku życia.

EKO ŚWIAT – ekologia i twórczość

Program dla dzieci, które lubią się angażować, chcą zrozumieć prawdziwe znaczenie dbałości o przyrodę i chcą własnoręcznie tworzyć rzeczy potrzebne i w zgodzie z naturą. Łączymy twórczość, ekologię i prawdziwe zaangażowanie dzieci.  Pójdziemy na Wyprawę Młodego Ekologa, nauczymy się robić las w słoiku, nadamy drugie życie przedmiotom, które używamy na co dzień i szybko wyrzucamy, zamiast zachować. Zbudujemy naszego EKO Olbrzyma, bo to super zabawa a w ruch pójdą farby, kartony, gorący klej i leśne skarby. Ptaki to nasi przyjaciele w przestworzach, dlatego lubimy je obserwować, uczymy się rozpoznawać i przede wszystkim w każdym turnusie zawiesimy kilka domków dla tych lotnych istot, którym tak wiele zawdzięczamy – dowiemy się o tym więcej!  Każdego dnia mamy również porządną dawkę sportu, jak zawsze z nami jest aktywnie..
Zapraszamy dzieci od 6 roku życia.

TERMINY NA 2023 ROK (rozwiń)
Turnus
I
Turnus
II
Turnus
III
Turnus
IV
Turnus
V
Turnus
VI
Turnus
VII
Turnus
VIII
Turnus
IX
Turnus
X
26-30 czerwca 3-7
lipca
10-14
lipca
17-21
lipca
24-28
lipca
31 lipca -4 sierpnia7-11 sierpnia14-18 sierpnia21-25 sierpnia28 sierpnia – 1 września
RAMOWY PROGRAM DNIA (rozwiń)
PÓŁKOLONIE | Klub SPORTEUM | wakacje 2023
PRZYKŁADOWY PLAN DNIA
8.00 – 9.30Przyprowadzanie dzieci, gry i zabawy na trampolinach i w klubowym mini parku linowym
9.30 – 10.00II ŚNIADANIE
10.00 – 11.00I blok tematyczny w zależności od wybranego programu
11.00 – 12.00II blok tematyczny w zależności od wybranego programu
12.00 – 13.00III blok tematyczny w zależności od wybranego programu
13.00 – 14.00OBIAD dwudaniowy
14.00 – 15.00IV blok tematyczny w zależności od wybranego programu
15.00 – 16.00V blok tematyczny w zależności od wybranego programu
16.00 – 16.30PODWIECZOREK
16.30 – 18.00Zajęcia w mini parku linowym, na placu zabaw, na kortach lub na siatkówce plażowej – odbiór dzieci.
KLUBOWY WESOŁY AUTOKAR WAKACYJNY (rozwiń)

Zapraszamy do skorzystania z transportu klubowym autobusem – przejazd na półkolonię:
Orientacyjny rozkład jazdy, który może ulec nieznacznym zmianom:

PAMIĘTAJ O REZERWACJI MIEJSC

OdjazdKLUBOWY WESOŁY AUTOKAR WAKACYJNY podczas wszystkich turnusów
08:10Metro Politechnika
08:20COS Torwar
08:40Metro Marymont

Koszt transportu na półkolonie w podanych terminach:
– w przypadku dojazdu 15 dzieci i więcej : 160 zł / tydzień
– w przypadku dojazdu 7  – 14 dzieci : 175 zł / tydzień
Klubowy autokar rusza dopiero przy uzbieraniu odpowiedniej liczby chętnych. Zapytaj nas o szczegóły!

WARUNKI REZYGNACJI I ZWROTÓW (rozwiń)
WARUNKI UBEZPIECZENIA, REZYGNACJI I ZWROTÓW
 1. Ubezpieczenie NNW od następstw nieszczęśliwych wypadków – 15 000 zł
 2. Przy wykupieniu dla dziecka półkolonii na 5 dni, w  przypadku rezygnacji z pojedynczego dnia półkolonii rodzic otrzymuje obniżenie kosztów w wysokości dziennej stawki żywieniowej – 20 zł /dzień po zgłoszeniu przed rozpoczęciem turnusu (dotyczy to pełnego tygodnia wakacyjnej szkółki sportowej).
 3. Rezygnacji z półkolonii można dokonać tylko drogą elektroniczną, wysyłając e-mail na adres: biuro@sporteum.pl
 4. Zadatek potwierdzająca miejsce na półkoloniach nie podlega zwrotowi. Istnieje możliwość zmiany turnusu w terminie poniżej 30 dni przed rozpoczęciem turnusu w cenie 50 zł, zmiana imienia i nazwiska uczestnika na danym turnusie jest bezpłatna.

CENNIK

Ceny bazowe na rok 2023:
760 zł za osobę przy zapisie potwierdzonym wpłatą zaliczki do 15 kwietnia,
825 zł za osobę przy zapisie potwierdzonym wpłatą zaliczki do 31 maja,
875 zł za osobę przy zapisie potwierdzonym wpłatą po 31 maja,
935 zł przy dokonaniu zapisu dziecka na mniej niż 7 dni przed rozpoczęciem turnusu (nie obowiązują zniżki),
210 zł cena za jeden dzień Szkółki, jeżeli będą miejsca w grupach,

Istnieje możliwość wykupienia ubezpieczenia od kosztów rezygnacji. Koszt 5% ceny programu (w zależności od wybranego ubezpieczyciela).
Takie ubezpieczenie można wykupić do 24h od założenia rezerwacji.

Dopłaty do programów na rok 2023:
Program SPORT & FUN: ceny bazowe
Program SURVIVAL: ceny bazowe
Program PIŁKA NOŻNA: ceny bazowe
Program EKO ŚWIAT: ceny bazowe
Program TENISOWA AKADEMIA: cena bazowa + 245 zł
Program WIKINGOWIE: cena bazowa + 430 zł
Program AKROBATYKA I TRAMPOLINY: ceny bazowa +245 zł
Program RACING WEEK: cena bazowa + 245 zł (zawodników sekcji narciarskiej obowiązuje tylko cena bazowa)
Dieta na życzenie: bezmięsna lub bezglutenowa lub bezmleczna lub z uczuleniami pokarm.: + 45 zł za turnus
Zmiana uczestnika (nazwiska): bezpłatnie
Zmiana turnusu: + 50 zł za zmianę


W cenie:

5 dni zajęć na terenie Klubu SPORTEUM w godz. 8.00-18.00, pod opieką doświadczonej kadry,
codzienny trening tenisowy na krytym korcie, minimum 1 godzina z trenerem w grupie,
udział w minimum 1 wycieczce autokarowej (w zależności od programu i aktualnej sytuacji sanitarnej – centrum alpinistyczne, aquapark, park trampolin lub inna atrakcja),
udział w minimum 1 sesji zabaw na dmuchańcu,
codziennie dla chętnych zajęcia piłki nożnej na klubowym boisku z naturalną nawierzchnią,
codziennie w zależności od warunków pogodowych: basen odkryty, plac zabaw, siatkówka plażowa, boisko wielofunkcyjne,
udział we wszystkich zajęciach będących w planie danego turnusu,
codziennie wyżywienie: herbatka do II śniadanka, obiad 2 daniowy, podwieczorek oraz woda (II śniadanie oraz inne napoje dzieci mogą przynieść z domu),
obowiązkowe ubezpieczenie NNW.

Cena nie zawiera: dojazdu oraz innych świadczeń nieujętych w cenniku.

Zniżki:

Uczestnicy poprzednich edycji półkolonii
(zniżka obowiązuje do 31.05): -50 zł,
Drugie dziecko z rodzeństwa na tym samym turnusie:  – 50 zł,
Zniżki niestety nie łączą się :-).
Honorujemy BON TURYSTYCZNY


Rezerwacje i informacje:

→ On-line przez poniższy formularz > przycisk zarezerwuj,

→ w recepcji klubu,

→ mailem: biuro@sporteum.pl

→ pod telefonem 576 930 370

Po wypełnieniu formularza lub telefonicznym zapisie otrzymasz od nas maila z potwierdzeniem rezerwacji miejsca dla dziecka na półkoloniach, wybranym tematem oraz terminem. W mailu zostaną zawarte również najpotrzebniejsze informacje tj. „jak przygotować dziecko na półkolonie sportowe”, karta uczestnika oraz regulamin. Jeżeli czegoś nie otrzymałeś lub chcesz się więcej dowiedzieć zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. W przypadku, gdy nie otrzymasz maila potwierdzającego wstępnej rezerwacji w ciągu 48 h roboczych prosimy o kontakt telefoniczny.

Płatności: zadatek do 24h od daty rezerwacji wysokości 350 PLN od osoby lub w przypadku dwójki uczestników (rodzeństwa), bądź 2 turnusów 600 PLN.

Organizujemy: Letnią Szkółkę Sportową dla dzieci | Letnią Szkółkę Sportową Warszawa | Letnią Szkółkę Sportową dla dzieci Warszawa | Letnią Szkółkę Sportową | Półkolonie | Półkolonie Warszawa

Call Now Button