MIEJSCE: Chorwacja7fl

REJSY MORSKIE DLA STERNIKÓW, DLA AMATORÓW ŻEGLARSTWA ORAZ DLA DEBIUTANTÓW…

 

 

Klubowe rejsy na jachtach Flying Colours oraz HM Ino to świetna alternatywa dla samodzielnego czarterowania jachtu. Sprawnie, bezpiecznie i korzystnie finansowo. Pod okiem doświadczonego sternika pasjonaci żeglarstwa przemierzają wody chorwackiego Adriatyku w dowolnym kierunku. Świetnie wyposażone jednostki o doskonałych właściwościach nautycznych pozwolą Wam w pełni wykorzystać morską przygodę. Będziecie żeglować od zatoczki do zatoczki, odwiedzać porty, odkryjecie nowe mariny, poćwiczycie manewry portowe, wprawicie się w sterowaniu wielką jednostką, zgłębicie tajniki urządzeń nawigacyjnych takich jak UKF, AIS, chart ploter, echosonda, wiatromierz. Słowem – klubowe rejsy to możliwość żeglowania w rozsądnej cenie oraz unikalna okazja sprawdzenia oraz rozwoju Waszych żeglarskich umiejętności i techniki.

 

 

JACHTY: 
 • Beneteau Oceanis 50 Family Flying Colours POL 12227 (2012)
 • Bavaria 37 Cruiser HM Ino (2015)
MIEJSCE POSTOJOWE: Marina Dalmacija Pier 15 www.marinadalmacija.hr

 

TERMINY: zapytaj nas o najbliższy rejs poprzez poczta@sporteum.pl lub 606 966 788
KOSZT UCZESTNICTWA dla 1 osoby: 1500 zł w tym: miejsce w kabinie 2-osobowej, prowadzenie jachtu przez uprawnionego sternika, ubezpieczenie NNW i KL.

 

Przejęcie jachtu i rozpoczęcie rejsu: sobota godz. 17:00
Powrót do mariny: piątek do godz. 17.00
Przekazanie jachtu i zakończenie rejsu: sobota godz. 9:00.

 

 

Rozkład-Kabin1

 

Beneteau Oceanis 50 Family

To wyjątkowy jacht dla wyjątkowych ludzi. Nasz jacht to nowoczesna 50-cio stopowa jednostka z prestiżowej francuskiej stoczni Beneteau. OCEANIS 50 to konstrukcja bezpieczna, bardzo dzielna charakteryzująca się świetnymi właściwościami nautycznymi, sprawdzająca się w każdych warunkach pogodowych. Jacht jest w pełni wyposażony w najnowocześniejszy sprzęt nawigacyjny (m.in. Radar, AIS) oraz wyposażenie bezpieczeństwa wymagane do żeglugi oceanicznej. Na jachcie zainstalowano nowoczesny system audio. Do dyspozycji uczestników rejsów 4 przestronne dwuosobowe kabiny oraz piąta kabina z piętrową koją, 3 łazienki z prysznicem, przestronna mesa ze stołem na 12 osób oraz wyposażona kuchnia do samodzielnego przygotowania Waszych ulubionych potraw i delektowania się morskimi specjałami.

 

DANE TECHNICZNE I WYPOSAŻENIE JACHTU
 • Długość całkowita: 15,36 m
 • Silnik: Yanmar 55KW (75 KM) Diesel
 • Powierzchnia Żagli: około 120 m2
 • Ster strumieniowy
 • Sterowanie windy kotwicznej z kokpitu wraz z licznikiem łańcucha
 • Elektronika: Radar, Chartplotter 9 calowy w kokpicie,  Autopilot, Dwie lodówki w kambuzie, Mikrofalówka, System audio z głośnikami w mesie i w kokpicie

 

WNETRZEFLYING

 

 

Bavaria 37 Cruiser HM Ino

Bavaria 37 Cruiser jest świetną jednostką przygotowaną i zaprojektowaną na potrzeby rejsów rodzinnych, towarzyskich i spokojnego żeglowania po ciepłych wodach morskich. Wysoka pokładówka daje w konsekwencji przestronną, dobrze oświetloną i wygodną mesę. Z myślą o skipperze zainstalowano duży stół nawigacyjny. Specjalnie dla załogi i jej komfortu jacht wyposażono w dużą ilość schowków w mesie oraz w kabinach. Dla pasjonatów budowy jachtu, z pewnością ważne będą informacje na temat ożaglowania. Szoty, fały i topenanta są poprowadzone do kokpitu. Genua jest pełna. Grot jest rolowany. Powierzchnia całkowita żagli jest wystarczająca do osiągania dobrej prędkości na wszystkich kursach. Podsumowując należy podkreślić, że Bavaria 37 Cruiser świetnie sprawdza się w manewrach pod żaglami jak i przy wykorzystaniu silnika.

 

DANE TECHNICZNE i WYPOSAŻENIE
 • Długość całkowika: 11,35 m,
 • Silnik: Volvo-Penta 29 KM,
 • Powierzchnia żagli: 67.00 m2,
 • szerokość: 3,80 m,
 • Elektronika: kompas, echo sounder, mapy żeglarskie, GPS, VHF radio, bimini, spreyhood, radio/CD player, warm water, wind speedometr, cockpit table, log meter, lodówka, mikrofalówka etc.

 

 

KAUCJA: Konieczna jest wpłata kaucji od każdego załoganta 50 EUR w przypadku rejsów sterników lub szkoleniowych. Kaucję wpłacamy gotówką w momencie przejęcia jachtu, a odbieramy w momencie oddania jachtu.

 WYPOSAŻENIE HOTELOWE JACHTU: 5 dwuosobowych kabin w tym jedna z piętrową koją z czystą pościelą i poduszkami, bez ręczników, 3 łazienki z prysznicem, przestronna mesa ze stołem na 12 osób, kuchnia – w pełni wyposażona: czajnik, kuchenka gazowa, mikrofalówka, 2 lodówki w kambuzie, komplet garnków i naczyń.

WYŻYWIENIE: we własnym zakresie jako załogi, składka na wyżywienie do kasy jachtowej, do rozliczenia po rejsie, sternik nie bierze udziału w zrzutce. Załogi najczęściej dokonują zaprowiantowania pod nadzorem sternika i po ustaleniu listy zakupów oraz trasy rejsu.

NA JACHT NIE ZAPOMNIJCIE ZABRAĆ: ręcznik kąpielowy, ręcznik plażowy, zestaw do snurklowania (jeśli ktoś lubi), czapka z daszkiem, okulary słoneczne, krem z filtrem, kostium kąpielowy, sztormiak i czapki albo szalik na wypadek zimniejszych nocy (w miesiącach IX, X).

DODATKOWE KOSZTY: zgodnie z ofertą i/lub umową.

INFORMACJE NA TEMAT MARINY:

Centralny Adriatyk. Całoroczna Marina Dalmacija jest położona pomiędzy Sukošanem a Bibnje, zaledwie 7 km od historycznego miasta Zadar. Marina Sukošan to jedna z najważniejszych baz czarterowych w Chorwacji. Tutaj swoją siedzibę mają wszystkie ważniejsze firmy oferujące czartery jachtów na Adriatyku.

W marinie znajduje się 1200 miejsc postojowych i 500 miejsc na lądzie, co czyni ją największą chorwacką mariną i największym centrum sportów wodnych i czarterów jachtów na Adriatyku. Głębokość morza wynosi od 3 m dla miejsc postojowych przeznaczonych dla mniejszych łodzi, dla tych powyżej 7 m są przeznaczone inne miejsca postojowe. W centralnej części zatoki mariny, głębokość wynosi od 4-10 m.

Oprócz bazowego serwisu w marinie znajdują się: sklepy, kawiarnie, restauracje, stacje benzynowe, wiele obiektów rekreacyjnych, pralnia, centrum nurkowe, garaż i parking.

Proponowana trasa

Rejs proponujemy wypełnić zarówno żeglarsko, jak i turystycznie. Planowana trasa obejmuje popularne i urokliwe miasteczka takie jak Skradin czy Primosten, jak również mniej licznie odwiedzane, takie jak Iż Veli czy Piskera – „marina na końcu świata”. Nocować będziemy w marinach i na kotwicowiskach (przy sprzyjającej pogodzie) – blisko natury i zabytków, aby w pełni móc rozkoszować się urokiem Chorwacji. Nie zapomnimy również posmakować chorwackiej kuchni i rozkoszować się słońcem oraz morskimi kąpielami.

Przykładowa trasa: 

 • Sukosan – zaokrętowanie
 • Murter, 20 Mm
 • Skradin, 30 Mm
 • Priomsten, 20 Mm
 • Piskera (Kornaty), 30 Mm
 • Veli Iż, 25 Mm
 • Sukosan, 20 Mm
 • Sukosan – wyokrętowanie

 

ORGANIZATOR REJSÓW: SPORTEUM Fundacja Promocji Sportu

Sporteum Fundacja Promocji Sportu | ul. Zawiślańska 27 | 03-068 Warszawa

NIP: 524-276-95-86 | KRS: 0000507337 | REGON: 147459842

Numer Rachunku: 82 1020 1042 0000 8502 0315 9704