ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Obóz Sportowy | Mazury Maradki

0

TURNUS: 23 czerwca – 3 lipca 2024
MIEJSCE: Mazury Maradki

 

MIEJSCE

Maradki – to piękne miejsce na Mazurach, spełniające nasze oczekiwania – jest bezpiecznie, czysto, wokół otacza nas natura, jeziora i lasy! Mamy tu do naszej dyspozycji świetne korty tenisowe, cudowne jezioro oraz masę szlaków na wycieczki. W okolicy obozowiska znajduje się baza wodna, w której dzieci mogą uczyć się pływać na kajakach, stadnina koni oraz leśne ścieżki rowerowe. W Maradkach organizujemy campy od wielu lat i zawsze są to niezapomniane przygody.

OŚRODEK

Ośrodek położony jest nad jeziorem Piłakno w kompleksie leśnym Maradzki Chojniak. Jezioro charakteryzuje duża głębokość oraz krystaliczna, pierwszej klasy czystości woda. Obszar objęty jest strefą ciszy, tworzy znakomity rezerwat przyrody i wspaniałe miejsce do wypoczynku. Wkomponowany w ten teren kompleks hotelowy spełnia wszelkie wymogi ekologiczne. Rozległy i malowniczo pofałdowany teren Ośrodka zapewnia komfort intymności i spokoju, ale też wiele rozrywek, np.: trzy korty tenisowe, bar z bilardem i kominkiem, kawiarnia na wolnym powietrzu, stół do ping-ponga, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, plac z zadaszeniem do grillowania i na ognisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów górskich, sauna, siłownia.

ZAKWATEROWANIE

Dzieci mieszkają w komfortowych 2 i 3 pokojowych domkach w schludnym, raczej skromnym stylu. Wierzymy, ze dzieci będą zachwycone! Wszystkie domki ustawione są bezpośrednio obok siebie. Każdy domek ma pełen węzeł sanitarny. Obozowisko, w którym zakwaterowani są uczestnicy campu jest wydzielone, bezpieczne i przeznaczone tylko dla uczestników obozu SPORTEUM.

PROGRAM CAMPU

Nasze camp’y dzielimy pod względem programów. Każdy program dedykujemy jednej z 3 grup wiekowych, tak by dopasować się do potrzeb dzieci zgodnie z poziomem rozwoju ich umiejętności fizycznych i psychicznych:
– najmłodsi aktywizują się poprzez zajęcia twórcze, sportowe zabawy i trening na mini kortach,
– grupa uczestników od 10 roku życia uczestniczy w treningach już poważniejszych, z większą dawką sportowej rywalizacji i ambitnego trenerskiego podejścia,
– seniorzy sprawdzają swoje możliwości w treningach ogólnorozwojowych, sparingach oraz mają więcej swobody w godzinach wieczornych.

TRENINGI TENISOWE

Treningi tenisowe to jeden z ciekawszych punktów programu sportowego. Na treningach tenisowych uczestnicy pod okiem doświadczonych trenerów sekcji sportowej kadry Sporteum mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności tenisowych i poprawienia kondycji fizycznej. Program obejmuje zarówno treningi grupowe, jak i sparingi oraz turnieje. Uczestnicy wezmą udział w minimum 15h zajęć tenisowych. Podczas sparingów uczestnicy w praktyczny sposób realizują program treningowy, wykorzystując umiejętności i technikę poznaną podczas treningów. Na koniec turnusu organizowany jest turniej, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy, w grupach wiekowych. Zawodnicy rywalizują między sobą o puchary i nagrody.

SPORT I PRZYGOTOWANIE KONDYCYJNE

Rozwój ogólnofizyczny i koordynacyjny jest kluczowy dla młodych sportowców, dlatego codziennie podejmujemy sportowe wyzwania i różnorodne aktywności. Rozwój kondycji naszych uczestnikó wspieramy poprzez treningi kondycyjne w lesie, zabawy biegowe oraz zaawansowane testy sprawnościowe, w tym Federacji Norweskiej. Na plaży odbywają się z kolei treningi, które kończą się kąpielą w jeziorze. Do tego dochodzą spływy kajakowe oraz piesze wędrówki po lesie, w formie podchodów, szukania skarbu a także biegów na orientację z mapą i kompasem.

RAMOWY PROGRAM DNIA

Ramowy program dnia różni się codziennie oraz różni się w grupach wiekowych. Podczas camp’u realizujemy program ramowy dostosowany do możliwości uczestników:

 DZIECI 7-9 latJUNIORZY 10-13 latMŁODZIEŻ 14-15
08.30ŚNIADANIE
10.00-11.30SPORT lightMINI IRON MANTENIS
11.30-13.00ZAJĘCIA KREATYWNETENISIRON MAN
13.30OBIAD
15.00-16.30ZAJĘCIA WODNE NAD JEZIOREM
16.30-18.00TENISSPARINGI NA KORTACH/WYCIECZKI
18.00-19.00KOLACJA, ODPOCZYNEK, CZYTANIE
20.00-21.00WIECZORNE WYPRAWY, OGNISKAWIECZORNE WYPRAWY, OGNISKA
21.00-22.00CISZA NOCNACISZA NOCNA

Podczas obozu zachęcamy dzieci i młodzież do aktywności, współpracy w duchu sportu i kreatywności. Będzie się działo:

 • Przygoda z kajakami na bezpiecznej płytkiej wodzie rzeki Krutyni
 • Zabawy i wyścigi na SUP’ach
 • Test sprawnościowy wg Norweskiej Federacji Narciarskiej – celem sprawdzenia swojej kondycji w porównaniu z rówieśnikami
 • Podchody z wykorzystaniem mapy
 • Wyprawa na rancho i spotkanie z pasjonatami sztuki hippicznej w Zielonym Koniu
 • Turniej mini tenisa lub tenisa w grupach wiekowych
 • Chrzest uczestnika z Prozerpiną i Neptunem
 • Ognisko z udziałem gościa specjalnego – nurkowie opowiedzą o swojej pasji i tajemnicach jeziora Piłakno

OPIEKA TRENERSKA I INSTRUKTORSKA

 • Wszyscy instruktorzy posiadają uprawnienia w dziedzinie tenisa lub sportu,
 • Nasza kadra wyróżnia się umiejętnością współpracy z dziećmi – cierpliwość, szacunek oraz odpowiedzialność i troska o dobrą zabawę przyświecają nam na każdym camp’ie,
 • Każdy z nas – instruktorów – ma swoją pasję, którą dzieli się z dziećmi i wdraża młodych ludzi w jej tajniki,
 • W zespole trenerskim jesteśmy nie tylko instruktorami i opiekunami – ale doskonale się znamy, tworzy zgrany zespół i jesteśmy przyjaciółmi na co dzień,
 • Nasze priorytety to zgodnie z kolejnością: bezpieczeństwo dzieci, dobra atmosfera zabawy i aktywności, zaangażowanie wszystkich członków zespołu, nauka nowych umiejętności.

REZERWACJE

W recepcji klubu, na email biuro@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 500 PLN za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu lub przelewem na konto Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

CENA

cena obozu2 890 PLN
Dojazd autokarem oraz transport roweru200 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu5 % ceny pakietu

W cenie: zakwaterowanie w domkach 4-5 os., 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), 1,5h profesjonalnego szkolenia tenisowego dziennie + sparingi i turnieje,  program sportowy poza treningami tenisowymi, w tym SUP, kajaki, rowery, siatkówka plażowa, program integracyjny (turniej, ognisko, wyprawa na rancho, gry terenowe), wykwalifikowana kadra, dla każdego uczestnika koszulka i dyplom oraz nagrody i puchary dla zwycięzców,  ubezpieczenie NW/KL PZU.
Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, innych świadczeń nie ujętych w cenniku.

Comments are closed.

Call Now Button