ENG                          

Obóz Tenisowy | Mazury Maradki

0

TURNUS: 23 czerwca – 3 lipca 2024
MIEJSCE: Mazury Maradki

 

MIEJSCE

Maradki – to piękne miejsce na Mazurach, spełniające nasze oczekiwania – jest bezpiecznie, czysto, wokół otacza nas natura, jeziora i lasy! Mamy tu do naszej dyspozycji świetne korty tenisowe, cudowne jezioro oraz masę szlaków na wycieczki. W okolicy obozowiska znajduje się baza wodna, w której dzieci mogą uczyć się pływać na kajakach, stadnina koni oraz leśne ścieżki rowerowe. W Maradkach organizujemy campy od wielu lat i zawsze są to niezapomniane przygody.

OŚRODEK

Ośrodek położony jest nad jeziorem Piłakno w kompleksie leśnym Maradzki Chojniak. Jezioro charakteryzuje duża głębokość oraz krystaliczna, pierwszej klasy czystości woda. Obszar objęty jest strefą ciszy, tworzy znakomity rezerwat przyrody i wspaniałe miejsce do wypoczynku. Wkomponowany w ten teren kompleks hotelowy spełnia wszelkie wymogi ekologiczne. Rozległy i malowniczo pofałdowany teren Ośrodka zapewnia komfort intymności i spokoju, ale też wiele rozrywek, np.: trzy korty tenisowe, bar z bilardem i kominkiem, kawiarnia na wolnym powietrzu, stół do ping-ponga, plac zabaw, boisko do siatkówki plażowej, plac z zadaszeniem do grillowania i na ognisko, wypożyczalnia sprzętu wodnego i rowerów górskich, sauna, siłownia.

ZAKWATEROWANIE

Dzieci mieszkają w komfortowych 2 i 3 pokojowych domkach w schludnym, raczej skromnym stylu. Wierzymy, ze dzieci będą zachwycone! Wszystkie domki ustawione są bezpośrednio obok siebie. Każdy domek ma pełen węzeł sanitarny. Obozowisko, w którym zakwaterowani są uczestnicy campu jest wydzielone, bezpieczne i przeznaczone tylko dla uczestników obozu SPORTEUM.

OGÓLNY PROGRAM CAMPU – TENIS PRO

Camp tenisowy to intensywny program dla ambitnych zawodników oraz dzieci, które lubią tenisowe wyzwania i mają turniejowy poziom zaawansowania. Równolegle do treningów tenisowych codziennie mamy blok zajęć ogólnorozwojowych, treningi motoryczne oraz sprawdziany kondycji fizycznej zgodne wytycznymi Sportowej Federacji Norweskiej dla dzieci i młodzieży (typu „junior iron man”).
Ponadto wieczorami urządzamy sparingi i mamy nieco więcej czasu na odpoczynek, integrację i zabawy.

TRENINGI TENISOWE

Treningi tenisowe PRO prowadzone są przez szefa wyszkolenia tenisowego Klubu Sporteum, który na swym koncie ma wyszkoleniu wielu zawodników i zawodniczek oraz ma udokumentowane sukcesy na tenisowej arenie Polski.
Program obejmuje 10 sesji po 4 godziny treningu dziennie, co daje łącznie 40 godzin treningu w ciągu obozu. Dodatkowo wieczorem organizowane są sparingi, które pozwalają na praktyczne zastosowanie ćwiczeń i technik poznanych podczas treningów.
Treningi odbywają się na trzech ziemnych kortach tenisowych oraz ściance tenisowej w Camp Maradki. Dzięki takiej intensywności treningów uczestnicy obozu mają możliwość ugruntowania swoich umiejętności oraz ich konfrontacji z innymi tenisistami.
Na koniec turnusu organizowany jest turniej, w którym biorą udział wszyscy uczestnicy. Zawodnicy rywalizują między sobą o puchary i nagrody, co dodatkowo motywuje ich do ciężkiej pracy na treningach.

SPORT I PRZYGOTOWANIE KONDYCYJNE

Rozwój ogólnofizyczny i koordynacyjny jest kluczowy dla młodych sportowców, dlatego codziennie podejmujemy sportowe wyzwania i różnorodne aktywności. Rozwój kondycji naszych uczestników wspieramy poprzez treningi kondycyjne w lesie, zabawy biegowe oraz zaawansowane testy sprawnościowe, w tym Federacji Norweskiej. Na plaży odbywają się z kolei treningi, które kończą się kąpielą w jeziorze. Do tego dochodzą spływy kajakowe oraz piesze wędrówki po lesie, w formie podchodów, szukania skarbu a także biegów na orientację z mapą i kompasem.

RAMOWY PROGRAM DNIA

Ramowy program dnia różni się codziennie oraz różni się w grupach wiekowych. Podczas camp’u realizujemy program ramowy dostosowany do możliwości uczestników:

 DZIECI 7-9 latJUNIORZY 10-13 latMŁODZIEŻ 14-15
08.30ŚNIADANIE
10.00-11.30SPORT lightMINI IRON MANTENIS
11.30-13.00TENISTENISIRON MAN
13.30OBIAD
15.00-16.30ZAJĘCIA WODNE NAD JEZIOREM
16.30-18.00TENISTENIS/SPARINGI
18.00-19.00KOLACJA, ODPOCZYNEK, CZYTANIE
20.00-21.00TURNIEJE/nie codziennieTURNIEJE/nie codziennie
21.00-22.00CISZA NOCNACISZA NOCNA

Podczas obozu zachęcamy dzieci i młodzież do aktywności, współpracy w duchu sportu i kreatywności. Będzie się działo:

 • Przygoda z kajakami,
 • Zabawy i wyścigi na SUP’ach,
 • Test sprawnościowy wg Norweskiej Federacji Narciarskiej – celem sprawdzenia swojej kondycji w porównaniu z rówieśnikami,
 • Wyprawa na rancho i spotkanie z pasjonatami sztuki hippicznej w Zielonym Koniu,
 • Chrzest uczestnika z Prozerpiną i Neptunem,
 • Ognisko z udziałem gościa specjalnego – nurkowie opowiedzą o swojej pasji i tajemnicach jeziora Piłakno.

OPIEKA TRENERSKA I INSTRUKTORSKA

 • Wszyscy instruktorzy posiadają uprawnienia w dziedzinie tenisa lub sportu,
 • Nasza kadra wyróżnia się umiejętnością współpracy z dziećmi – cierpliwość, szacunek oraz odpowiedzialność i troska o dobrą zabawę przyświecają nam na każdym camp’ie,
 • Każdy z nas – instruktorów – ma swoją pasję, którą dzieli się z dziećmi i wdraża młodych ludzi w jej tajniki,
 • W zespole trenerskim jesteśmy nie tylko instruktorami i opiekunami – ale doskonale się znamy, tworzy zgrany zespół i jesteśmy przyjaciółmi na co dzień,
 • Nasze priorytety to zgodnie z kolejnością: bezpieczeństwo dzieci, dobra atmosfera zabawy i aktywności, zaangażowanie wszystkich członków zespołu, nauka nowych umiejętności.

REZERWACJE

W recepcji klubu, na email biuro@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 500 PLN za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu lub przelewem na konto Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

CENA

cena obozu2 910 PLN
Dojazd autokarem oraz transport roweru200 PLN
ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu5 % ceny pakietu

W cenie: zakwaterowanie w domkach 4-5 os., 4 posiłki dziennie (śniadanie, obiad, podwieczorek, kolacja), min 3h profesjonalnego treningu tenisowego dziennie + sparingi i turnieje,  program sportowy poza treningami tenisowymi, w tym SUP, kajaki, rowery, siatkówka plażowa, program integracyjny (turniej, ognisko, wyprawa na rancho, gry terenowe), wykwalifikowana kadra, dla każdego uczestnika koszulka i dyplom oraz nagrody i puchary dla zwycięzców,  ubezpieczenie NW/KL PZU.
Cena nie zawiera: dojazdu autokarem, innych świadczeń nie ujętych w cenniku.

Comments are closed.

Call Now Button