ENG                          

Czy warto prosić o pomoc trenera personalnego.

0

Trening personalny – czego oczekiwać, jakiego zestawu ćwiczeń na start można się spodziewać.

Czym jest trening personalny

Taki trening opiera się na indywidualnych ćwiczeniach wykonywanych pod nadzorem trenera personalnego. Podczas treningu ćwiczenia są indywidualnie dopasowywane do klienta i jego celów, czas trwania zajęć zazwyczaj równy jest godzinie zegarowej. Treningi z trenerem dedykowane są wszystkim którzy chcą poprawić swoją kondycje i sprawność fizyczną. Trener podczas treningów pełni również rolę motywatora, dopinguje nas w naszych staraniach i pomaga dotrzeć do celu.

Planowanie treningu przez trenera

Być może kiedyś próbowałeś podjąć próbę poprawienia swojej kondycji fizycznej lub zrzucić kilka kilogramów, efekty okazały się znikome i niezadowalające dlatego odpuściłeś zabrakło ci motywacji. Wszyscy znamy tą lub podobną historię. I tu właśnie pojawia się światełko – nasz trener. Przeszkód do twojego sukcesu w tedy mogło być wiele, zły dobór ćwiczeń, nie najlepsza technika lub zła dieta. Każdą z tych wątpliwości pomoże ci rozwiać trener personalny.

Celem trenera jest ułożenie planu treningowego dedykowanego tobie. Pierwsze spotkanie opiera się na wnikliwym wywiadzie. Trener będzie chciał poznać twoje cele, motywację, historię przebytych urazów, stan twojego zdrowia, ilość czasu jaką planujesz poświęcić treningom. Po wywiadzie przechodzicie do ćwiczeń, na początek rozgrzewka, ćwiczenia właściwe i stretching. Nie spodziewaj się za pierwszym razem drastycznego wycisku, dobry trener najpierw sprawdzi co potrafisz i jakie są twoje możliwości, dopiero później ułoży plan treningu. Doświadczony trener dopasuje poszczególne ćwiczenia pod kątem obecnej dyspozycji oraz harmonogramu dnia swojego podopiecznego.

Personal trainer helping young woman lift weights

Czego oczekiwać od trenera podczas treningu

Trener na którego się zdecydujesz musi ci wytłumaczyć jak będziecie ćwiczyć, jakich przyrządów i maszyn będziecie używać, powinien również oszacować w jakim czasie możesz spodziewać się pierwszych efektów. Podczas wykonywania ćwiczeń trener powinien być zainteresowany tobą i tym co robisz, powinien poprawiać cię w ćwiczeniach i umieć odpowiedzieć na każde twoje nawet „najgłupsze” pytanie. Powinien również mówić o ćwiczeniach na jakie partie mięśni oddziaływują. Trener powinien być twoim przyjacielem, ale także osobą która będzie wskazywała ci błędy w ćwiczeniach i odżywianiu. Musi to być jednak osoba, która tym żyje, interesuje się ćwiczeniami i zdrowym odżywianiem. Zresztą sami ocenimy osobę, po pierwszym spotkaniu. Zawsze można zrezygnować i poszukać kogoś innego. Jedno jest pewne jak już się zdecydowałeś to spróbuj zaufać trenerowi.

Faktem jest to, że treningi personalne pomagają w osiągnieciu celu o wiele szybciej niżeli robilibyśmy to sami. Trenerzy dostarczają nam też garść cennych informacji na temat odżywiania i techniki ćwiczeń, jednak minusem jest wysoka cena treningów personalnych.

Musimy sami zdecydować czego chcemy, wykupmy kilka treningów i przekonajmy się o ich skuteczności na własnej skórze!

Young Caucasian woman doing exercise with dumbbells while training arms at the gym

 

Leave A Reply

Call Now Button