ENG                          

W DRODZE PO KORONĘ ZIEMI

“Gratuluję. Łukasz, jesteś na szczycie. Twój pierwszy ośmiotysięcznik.” – mówi mój Szerpa. Jest 1 października 2011 roku, godzina 9.37 czasu nepalskiego. Stoimy właśnie na szczycie Cho Oyu (czyt. czo-o-ju) – szóstej góry świata o wysokości 8201 metrów.

Od 20 lat marzyłem, aby wspinać się w Himalajach. Mallory, Bonatti, Zawada, Kukuczka – to byli moi bohaterowie. Od pierwszego wyjazdu w Tatry, przed oczami miałem ośmiotysięczniki. Gdy biwakowałem zimą w okolicach Kasprowego, wierzyłem, że jest to trening przed najwyższymi górami świata. Krok po kroku zdobywałem kolejne doświadczenia, pokonując coraz trudniejsze ściany w Tatrach, wspinając się w lodzie i skale na Mont Blanc i Matterhorn, biwakując na wysokości 6400 metrów w masywie Aconcagua, samotnie wchodząc na Pik Lenina 7134m w Pamirze i zdobywając uchodzący za najzimniejszą górę świata McKinley na Alasce.

Mogę śmiało powiedzieć, że 20 lat przygotowywałem się do wspinaczki na Cho Oyu. Moim kolejnym celem jest zdobycie Mount Everestu przed czterdziestką. Wierzę, że najważniejsze w życiu to gonić swoje marzenia. Tego też, Państwu życzę.

Łukasz Stebelski (ur. 1975) – Dyrektor zarządzajacy w firmie szkoleniowej DENALI Lessons. Były Dyrektor ds. Marketingu w Procter & Gamble. Prezenter motywacyjny, podróżnik i wspinacz wysokogórski. W oparciu o swoje wyjątkowe połączenie 14 lat pracy w korporacji oraz wspinaczki na najwyższe góry świata, stworzył szkolenie „DENALI Lessons. Passionate people, real results.” Żyje w przekonaniu, ze życie zaczyna się tam, gdzie kończy się nasza strefa komfortu, a najpiękniejsze są te „dni których jeszcze nie znamy”.

Call Now Button