ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Kurs SITN – Tonale – Ferie

0

MIEJSCE: Tonale – Ponte di Legno, Włochy
HOTEL: Hotel*** Sciatori

TERMIN:

  • 20-27 stycznia 2024

Specyfikacja wyjazdu narciarskiego:

• szkolenie SITN na Pomocnika Instruktora oraz Demonstratora PZN,
• rodzinny hotel z dużym kompleksem saun, oddalony tylko 400 m od stoku,
• dla osób oczekujących autentycznej alpejskiej atmosfery miasteczka, regionu i hotelu w rozsądnej cenie,
• podczas trwania kursu zajęcia praktyczne na stoku i teoretyczne w hotelu.

Region Tonale – Presena Glacier – Ponte di Legno – Temù ski area

Passo Tonale to renomowana stacja i wioska narciarska położona na przełęczy i otoczona trasami narciarskimi. Do naszej dyspozycji mamy ponad 100 km tras położonych od 1120 m w Ponte di Legno poprzez Tonale 1884 m aż do 3100 m na  Lodowcu Presena. Na większości stoków są specjalnie wygrodzone start line’y treningowe o różnej długości i kontach nachylenia. Na stoku Casola w 2022 odbywał się Puchar Europy w GS. W Tonale trenują najlepsze kluby z Trentino i Lombardii. Dla najmłodszych pasjonatów narciarstwa dostępne są wyciągi taśmowe i ogródek narciarski z licznymi zabawkami. W miasteczku panuje świetna, sportowa atmosfera, wybór barów, restauracji i pizzeri, liczne sklepy sportowe, spożywcze i z lokalnym rękodziełem, kilka pubów a nawet dwie dyskoteki. Co więcej w ramach dodatkowych atrakcji narciarze mogą wybrać: lodowisko, jazdę na skuterach śnieżnych i kilka basenów ogólnodostępnych.

Mapa regionu 1 Mapa regionu 2

Hotel Sciatori

Malowniczo położony wśród obszarów masywu Adamello, przypomina włoską kamienicę z duszą. Stylowy i zadbany, znany z rodzinnej atmosfery i miłej obsługi. Hotel oferuje 36 pokoi, każdy pokój dysponuje telewizorem z płaskim ekranem oraz prywatną łazienką z suszarką do włosów i zestawem kosmetyków. Niektóre pokoje oferują balkon. Dla gości dostępne jest bezpłatne WiFi.

W sezonie zimowym hotel zapewnia przechowalnię sprzętu narciarskiego. Obiekt oddalony jest o 300 metrów od wyciągów narciarskich w ośrodku Ponte di Legno.

Goście mogą korzystać ze wspaniałego centrum odnowy biologicznej, oferującego: hydromsaż, saunę fińską, saunę z chromoterapią, łaźnię turecką, komore solną, tunel sensoryczny z prysznicami oraz strefę relaksu z pijalnią herbat. W Hotelu Sciatori goście mogą korzystać ze strefy wellness, warto wziąć odpowiedni strój kąpielowy. Wejście do strefy wellness należy rezerwować w recepcji hotelu. Koszt pojedynczego wejścia (płatne w recepcji hotelu) wynosi 20 EUR za osobę a karnet na 6 dni wejść wynosi 55 EUR za osobę. Dzieci mogą korzystać ze strefy wellness od 12 roku życia, pod kontrolą rodziców. Rezerwacja, informacja i płatność w recepcji hotelu.

Śniadanie w hotelu Sciatori serwowane jest w formie bufetu i obejmuje wędliny, sery i świeże pieczywo. Hotelowa restauracja specjalizuje się w daniach mięsnych.

Program obozu na Demonstratora PZN

Program obozu przewiduje realizację założeń treningowych Sekcji na sezon 2022/2023. Rano dwugodzinna sesja GS lub SL. Po drugim śniadaniu szkolenie SITN na Demonstratora lub zadaniówka dla dzieci nie uczestniczących w szkoleniu na Demonstratora. Po nartach będą się odbywały zajęcia w terenie a wieczorem wykłady dla kursantów SITN a dla pozostałych sesje videocoaching oraz inne zajęcia.

Demonstrator PZN (roczniki 2009 i starsi). Celem kursu jest doskonalenie techniki jazdy, w tym jazdy sportowej oraz zapoznanie młodzieży z podstawowymi zasadami poruszania się po trasach, zachowaniem bezpieczeństwa w górach, przygotowaniem sprzętu i „osłuchanie” z fachowym słownictwem narciarskim. Absolwenci kursu mogą być wykorzystani jako demonstratorzy podczas lekcji w-f i zimowisk prowadzonych przez nauczycieli w-f. Uzyskany stopień ma być zachęta dla młodzieży do dalszego podnoszenia kwalifikacji narciarskich i popularyzacji tego sportu. Demonstratorzy PZN mają prawo podejść do kursu na Pomocnika PZN bez kursu kwalifikacyjnego oraz zaliczenia zawodów regionalnych. Więcej na stronach SITN PZN…

Program obozu na Pomocnika Instruktora PZN

Pomocnik Instruktora PZN jest etapem w uzyskiwaniu pełnych uprawnień instruktorskich.

Warunkiem dopuszczenia do kursu jest wiek (od 16 roku życia – część I i od 17 roku życia cześć II kursu) oraz konieczność zaliczenia zawodów regionalnych SITN przed kursem (spis zawodów regionalnych SITN…). Należy przedłożyć zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do uprawnia sportu lub podpisane oświadczenie o możliwości uprawiania narciarstwa. Osoby niepełnoletnie składają pisemną zgodę rodziców lub opiekunów na udział w kursie. Kurs dzieli się na 2 etapy przeprowadzane na dwóch obozach:

  • CZĘŚĆ I – TECHNICZNA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: doskonalenie techniki jazdy, w tym jazda terenowa, doskonalenie pokazu ewolucji. Teoria: analiza techniki, historia narciarstwa w Polsce i na świecie, organizacja narciarstwa (Polska i świat), zagadnienia bezpieczeństwa.
  • CZĘŚĆ II – METODYCZNO-SPORTOWA 6 dni (5 dni zajęć + 1 dzień egzamin). Praktyka: jazda sportowa, doskonalenie pokazu ewolucji, praca z grupą (instruowanie). Teoria: metodyka, NRS (część zjazdowa), seminarium: sprzęt i ekwipunek.

Łączny czas trwania kursu wynosi 12 dni i przewidujemy podział kursu na dwa obozy.

Celem kursu jest opanowanie podstawowej wiedzy niezbędnej dla przyszłych nauczycieli narciarstwa. Należy wykazać się poprawną techniką jazdy na nartach, opanowaniem podstaw metodyki (praca z grupą) oraz umiejętnością jazdy sportowej.

W klubie posiadamy i udostępniamy do wglądu wszystkie materiały, wytyczne i kryteria oraz konspekty wykładów, które mogą służyć naszym kursantom w drodze rozwoju zawodowego. Szef Wyszkolenia Szkoły Narciarstwa Sporteum Pan Ludwik Żukowski jest niezwykle doświadczonym szkoleniowcem i charyzmatycznym wykładowcą, który wiedzę przekazuje w sposób łatwy do zrozumienia. Podczas wykładów i zajęć praktycznych omówicie szereg przykładów, historii z życia wziętych i z pewnością nie raz zrobi się wesoło. Szef Wyszkolenia jest nie tylko wykładowcą, ale też uznanym w Polsce i Europie specjalistą w zakresie pełnego spektrum problemów i tematyki narciarskiej, co ważne jest Prezesem Warszawskiego Okręgowego Związku Narciarskiego oraz Członkiem Zarządu Polskiego Związku Narciarskiego. Korzystajcie z tej fantastycznej okazji!
Więcej na stronach SITN PZN…

REZERWACJE

W recepcji klubu, na email rezerwacje@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Klubu Narciarskiego Sporteum: 65 1140 2004 0000 3302 3941 5222 lub przelewem na rachunek walutowy klubu w EUR: PL 04 1140 2004 0000 3412 0589 6917 SWIFT/BIC: BREXPLPWMBK. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona minimum 40 dni przed wyjazdem.

Ceny wyjazdu w standardowych pokojach hotelowych oraz szkoleń narciarskich

Cena za osobę
Cena szkolenia narciarskiego
 Dorośli ze szkoleniem kadrowym 730 w cenie obozu
 Młodzież samodzielnie na obozie ze szkoleniem SITN645 w cenie obozu
W cenie wyjazdu: 7 noclegów, 7 śniadań i obiadokolacji, szkolenie kadrowe SITN, azajęcia sportowe dla dzieci po nartach, kursowe zawody narciarskie, program wieczorny, spotkania integracyjne, opieka kierownika wyjazdu, ubezpieczenie NW/KL PZU Wojażer, ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Pomocowego.
Cena wyjazdu nie zawiera: dojazdu autokarem, wejścia do hotelowej strefy wellness, szkolenia narciarskiego dla dorosłych, przedszkola narciarskiego, skipassu oraz innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Dodatkowe informacje:  rezerwacje@sporteum.pl
*Powyższa informacja jest zaproszeniem do zawarcia umowy turystycznej i nie stanowi oferty handlowej w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego. Szczegółowa oferta zostanie przedstawiona po dokonaniu wstępnej rezerwacji w przesłanej do Państwa propozycji umowy turystycznej oraz ogólnych warunków wyjazdu turystycznego., 

Dodatkowe koszty 

Pakiet 4h szkolenia indywidualnego220 €
Dojazd autokarem z Polski i do Polski oraz przejazdy na miejscu170 €
Przelot samolotem: Warszawa – Mediolan – Warszawa z bagażem do 20 kg oraz z transferem do hotelu. 410 €
Transfer autokarem lub busem z lotniska w dwie strony z bagażami140 €
Przewóz nart + kijki lub deski snowboardowej klubowym transportem w dwie strony (bez butów)65 €
Podatek turystyczny dla osób powyżej 14 roku życia płatny w recepcji hotelowej2 EUR za dzień pobytu
Skipass 6-dniowy dorośliI tydzień – 220 €
II tydzień – 265 €
Skipass 6-dniowy młodzież urodzona po 30.04.2007I tydzień – 160 €
II tydzień – 190 €
Skipass 6-dniowy dzieci urodzone po 30.04.2015 do skipassu rodzicaGRATIS
Skipass 6-dniowy dla dwóch osób dorosłych, z możliwością korzystania na zmianęwkrótce
Ubezpieczenie kosztów rezygnacji z wyjazdu
5 % kosztu pakietu
Pakiet szkoleniowy ( indeks + Podręcznik rocznik 2018)125 zł
Obowiązkowa opłata rejestracyjna SITN (dla KK, KPI, KP2) – demonstrator nie ponosi opłaty administracyjnej
60 zł

Comments are closed.

Call Now Button