ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Race Camp Les2Alpes – Francja

0

TERMIN:  23-30 lipca 2022
MIEJSCE:
 Les Deux Alpes, Francja
HOTEL: Hotel Les 2 Alpes

Charakter wyjazdu

• trening narciarski dla grupy pucharowej (2007 – 2004) oraz dla grup ligowych (2008 – 2009),
• świetne warunki narciarskie latem, z dwoma strefami treningowymi (dla alpejczyków oraz dla frieride’rów),
• 4 sesje GS, 3 sesje SL, 6 sesji jazdy technicznej bez tyczek, perfekcja techniki skrętu,
• opieka trenerska i merytoryczna: Trener Bartek, Trenerka Agata (w zależności od zgłoszeń) oraz trener grupy U16 (trener kadr kadr seniorskich PZN),
• plan treningowy obejmuje również cykl treningów motorycznych,
• poznajemy nową elitarną stację narciarską, Alpy Francuskie i ich specyfikę, łączmy sport z rozwojem geograficznym i kulturowym.

Specyfika regionu i lodowców Mont de Lans i Girose

• jeden z nielicznych europejskich letnich ośrodków treningowych dla alpejskich i freestyle’owych kadr narodowych,
• nowoczesna infrastruktura i wielka różnorodność tras,
• letni obszar treningowy obejmujący startline’y od SL i GS po SG, duży snowpark,
• możliwość uprawiania wielu sportów: wspinaczka lodowa, parki linowe, rafting, ski touring, łyżwy, rower MTB, tenis, futsal.

Stacja narciarska Les Deux Alpes

Les Deux Alpes to jeden z najbardziej znanych, a zarazem największy letni teren narciarski obejmujący aż 120 hektarów terenu. Ośrodek położony jest w departamencie Isère, w masywie I’Oisans, 60 km od Grenoble, w centralnej części alp Delfinackic,h których widok wraz z masywem Ecrins zapiera dech w piersiach. Miejscowość położona jest na wysokości 1 650 m n. p. m. otaczają ją szczyty trzy- i cztero- tysięczników, nad którymi króluje Pis de la Meije. Lodowiec Mont de Lans i Girose umożliwiają trenowanie w okresie od połowy czerwca do końca sierpnia. Bardzo szybkie gondole i górskie metro sprawiają, że na lodowiec docieramy w ciągu 30 minut. Les Deux Alpes w okresie letnim oferuje 8 przygotowanych tras (o różnym stopniu trudności – 2 zielone, 4 niebieskie i 2 czerwone). Warty uwagi jest też tutejszy snow park, znajdują się w nim m.in: tor do boardercrossu, halfpipe, skocznie, ławki oraz big air. Poza ofertą narciarską Les Deux Alpes dysponuje szerokim wachlarzem propozycji sportowych. Znajdują się tutaj dwa świetnie wyposażone centra sportowe „Club Forme” oraz „Tanking Center” oraz cała gama multisportowych możliwości.

Nasz Hotel**

Hotel zlokalizowany jest centralnie w miasteczku, tuż u stóp ośrodka narciarskiego Les Deux Alpes. Wokół mamy sklepiki, barki, restauracje i szereg atrakcji. Lokalizacja jest fantastyczna! W hotelu mamy do dyspozycji saunę oraz wannę z hydromasażem na świeżym powietrzu, z której można podziwiać piękne widoki na okolicę. Do wyciągu mamy tylko 100 metrów. W pomieszczeniach ogólnodostępnych hotelu Le Cairn można bezpłatnie korzystać z WiFi.

Pokoje urządzone są w stylu górskiego domku, w każdym pokoju jest łazienka, TV, w większości balkon. W hotelowej restauracji z kominkiem serwowane są tradycyjne dania kuchni francuskiej (opcjonalnie). Codziennie rano podawane jest śniadanie w formie bufetu (w cenie obozu). Śniadania są chwalone przez gości, mają typowo francuski charakter, choć możemy liczyc na dodatki w stylu północnym (dania z jaj, wędliny, dodatki). Ponadto hotel zapewnia sprzęt do grillowania, z czego z pewnością skorzystamy.

Program obozu narciarskiego Race Camp

Realizujemy założenia treningowe Sekcji Sportowej na sezon 2019/2020.
•  rano w godzinach pracy lodowca (7:00 – 12:30) sesje treningowe race z wykorzystaniem elementów SL i GS, oraz freestyle’a w snow parku,
•  popołudnia zorganizowane są pod znakiem narciarskich zajęć motorycznych, rozwoju siły, gibkości i koordynacji. Wykorzystujemy dostęp do szeregu atrakcji, które oferuje francuski ośrodek,
•  wieczorami spotkania trenerskie, analiza video i teoretyczne omówienie treningów.
Ponad to przygotujcie się na harce w jeziorze, kąpiele w basenie, rowery, strzelanie z łuku, wysokie skoki na trampolinach, pertyjkę badmintona, wspinaczkę górską, skoki na poduchę, skatepark, siatkówkę, golfa, trickboard a także tor saneczkowy i łyżwy!

Plan obozu narciarskiego MTB Bike Camp – treningi poprowadzi trener Michał „Misiaka”

Obóz dedykowany dzieciom chcącym spróbować swoich sił na rowerze w górach, po specjalnie przygotowanych do tego trasach o rożnych poziomach trudności. Jest to bardzo korzystna forma treningu dla kształtowania wytrzymałości i wzmacniania siły mięśni nóg. Prędkość oraz szybkość wykonywanych skrętów, można porównać do jazdy na nartach, dlatego jest jak najbardziej uzasadnione aby wpleść tę formę aktywności fizycznej w nasze przygotowania do sezonu. Niedawno nasz trener Misiaka usłyszał od dobrego ridera downhillowego, że „…każdy dobry narciarz jeździ dobrze na rowerze” Sprawdźmy!

Program obozu narciarskiego MTB Bike Camp

•  6 x 2h treningu Bikeparkach Alpe d’Huez / Serre Chevalier / Montgenèvre / Puy St Vincent,
•  planowanie wyjazdu na rower – teoria,
 konfiguracja roweru pod swoje parametry i warunki w terenie,
•  elementy techniki: pozycja podstawowa, balans rowerem, hamowanie, pokonywanie zakrętów otwartych, pompowanie na pumptracku, jazda po nierównościach,
•  pokonywanie zakrętów profilowanych o różnym promieniu i ukształtowaniu,
•  w
arsztaty z serwisowania sprzętu,
• 
foto/video analiza. 

EasyJet do Genewy lub Wizzair do Lyonu!

Uwaga osoby, które chcą lecieć samolotem! Mamy bardzo dobre połączenie liniami easyJet z Warszawy do Genewy 9-16 sierpnia (koszt w dwie strony wynosił około 350 zł). Organizujemy przewóz sprzętu oraz transfer z lotniska klubowym busem. Jest możliwość wypożyczenia doskonale przygotowanego sprzętu RACE na miejscu. Z dziećmi lecącymi samolotem poleci Trener Bartek. Bilety kupujemy we wtorek 14 maja zatem chętnych na samolot prosimy o zgłoszenia do poniedziałku 13 maja, do końca dnia. W easyJet dzieci mogą lecieć tylko pod opieką osoby dorosłej i muszą mieć kupiony bilet razem z tą osobą.

Rezerwacje

W recepcji klubu, na email racing@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 100 EUR za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem przeliczone na złotówki po średnim kursie NBP EUR/PLN z danego dnia na konto Sporteum Fundacja: 82 1020 1042 0000 8502 0315 9704. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona przed wyjazdem.

Koszty obozu

Dzieci z Klubu do lat 12 obóz narciarski lub rowerowy650 €
Dzieci z Klubu 13 lat i starsze obóz narciarski lub rowerowy680 €
W cenie dla dzieci: 7 nocy w hotelu, 7 x śniadania, kolacje oraz pakiety lunchowe na stok, dojazd klubowym busem lub transport sprzętu z PL i transfer z lotniska, szkolenie&opieka, skipass na 6 dni, ubezpieczenie, wejścia na basen, jeden dzień rowerów górskich, 6 wejść na saneczki, jedne zajęcia tenisowe, sesja Golfa, zajęcia z łucznictwa, zniżki na park rozrywki. Dla dzieci z pakietem rowerowym lub na obozie rowerowym również transport rowerów oraz serwis rowerowy.
Dzieci bez dojazdu i transportu sprzętu (do 12 lat)/(13 lat i starsze)500 / 530  €
Dorośli bez szkolenia narciarskiego w zależności od rodzaju pokoju
W cenie dla dorosłych: 7 nocy w hotelu ze śniadaniem, ubezpieczenie.
 około 240 €
Pakiet rowerowy dla dzieci będących na obozie narciarskim (transport rowerów, serwis, szkolenie MTB)
120 €

Cena nie zawiera: innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Informacje: Igor igor@sporteum.pl lub 605 165 501.

dojazd_własnyklubowy_bus

Comments are closed.

Call Now Button