ENG                          
facebook
twitter
youtube
instagram
vimeo
flickr

Majówka rowerowa i regeneracyjna dla rodzin i zawodników

0

 

TERMIN:  30 kwietnia-4 maja 2021
MIEJSCE:
Piwniczna i szlaki beskidzkie
HOTEL: www.hotelpiwniczna.pl ****

Charakter wyjazdu

• majówka sportowa, z elementami regeneracji po sezonie zimowym,
• wspaniały, butikowy hotel**** urządzony w stylu ETNO ze znakomitym SPA oraz basenem, w którym regenerujemy siły po intensywnym sezonie,
• treningi i wyprawy rowerowe w grupach wiekowych dla grupy pucharowej (2005 – 2009) oraz dla grup ligowych (2010 – 2015) a także dla chętnych rodziców,
• świetne trasy, szlaki i ścieżki rowerowe o zróżnicowanym poziomie trudności,
• nowy, zadbany i wysokiej jakości sprzęt rowerowy, w tym rowery MTB oraz E-BIKE – dla chętnych dostępne na miejscu,
• serwis rowerowy na każdym etapie wycieczki i treningu,
• opieka trenerska i merytoryczna: Trenerzy Brzoza i Misiaka oraz inni (w zależności od zgłoszeń),
• cykl regeneracyjny w ośrodku leczniczym, w tym basen, motoryka, sala, konsultacje.

Region i szlaki rowerowe okolic Piwnicznej

Szlaki rowerowe w Beskidzie Sądeckim są malownicze! Każdy znajdzie dla siebie odpowiedni poziom trudności. Opisujemy kilka ciekawych możliwości, ale żadne słowa nie oddadzą uroku tych widoków i możliwości doświadczenia górskich przestrzeni:

Aquavelo – rowerowy szlak w Dolinie Popradu, który łączy polskie i słowackie miejscowości uzdrowiskowe, łącznie 230 km. Szlak łączy miejscowości uzdrowiskowe Doliny Popradu od Krynicy poprzez Muszynę, Piwniczną, Szczawnicę, Vyzne Ruzbachy, Stara Lubovnia, Lubonianiskie Kupele, aż do Bardejova i Bardejovskich Kupeli,
Szczawnica – Rytro – Piwniczna – to trudna trasa 69 km, trzeba przewidzieć min. 6h na jej pokonanie,
Stary Sącz – Głębokie – Stary Sącz – to trasa 29 km, znacznie łatwiejsza niż poprzednia, liczymy ok. 3h na jej pokonanie,
Turystyczna Pętla Muszyńska – oznaczona kolorem czerwonym, daje możliwość przejechania 32 km pętli wokół Gór Leluchowskich. Droga prowadzi wzdłuż Popradu, granicy ze Słowacją, następnie zapomnianymi przez świat połemkowskimi wioskami, aby wreszcie przewieźć zalesionymi wzgórzami i malowniczymi halami,
Z Piwnicznej przez Eliszówkę  – to ambitna trasa 21 km od Piwnicznej Zdrój przez Kosarzyska i Suchą Dolinę, Przełęcz Obidza aż do Eliaszówki i z powrotem przez Piwowary do Piwnicznej Zdrój.

Hotel Piwniczna**** SPA

Hotel Piwniczna SPA & Conference, czarna owca wśród hoteli, to zdobywca wielu tytułów i nagród branży hotelarskiej, np. Super Star w kat. Rising Star OBJAWIENIE ROKU SPA, w konkursie SPA PRESTIGE AWARDS, Sukces Roku, Najlepszy Obiekt Noclegowy Beskidu Sądeckiego oraz NAJWYŻSZA JAKOŚĆ QUALITY INTERNATIONAL.

Piwniczna SPA & Conference to jedyny butikowy hotel w Polsce zaprojektowany w stylu etnodesign, który łączy elementy folkloru łemkowskiego z oszczędnym i eleganckim minimalizmem. Wystrój i kolorystyka hotelu nawiązują do bogatej kultury Czarnych Górali, jak nazywa się górali rytersko-piwniczańskich. Tradycyjne motywy regionalne wyrażają się w licznych dodatkach i elementach użytkowych, które wzbogacają luksusowe, nowoczesne i funkcjonalne wnętrza. Zobaczycie ciekawą lampę nad barem oraz niezwykłą ladę recepcji w formie mozaiki z cienkich kawałków drewna, wykonane przez zakopiańskiego artystę, Jerzego Sarkowicza. W dwu pokojach można relaksować się w salonach kąpielowych z wannami projektu francuskiego wizjonera wzornictwa Philippe’a Starcka.

Hotel posiada salę zabaw, plac zabaw z widokiem na góry i nabrzeże Popradu. Hotel proponuje strefę basenową, grotę solną, strefę saun, łaźnie z jacuzzi i prysznicami wrażeń.

Pokoje są z widokiem na rzekę lub góry.  Barwy dominujące to biel, limonka, czerwień oraz ultramaryna. Wszystkie nawiązują do stroju Czarnych Górali, górali piwniczańskich, oraz Łemków – góralskiej grupy etnicznej zamieszkującej niegdyś tereny Piwnicznej. To co wyróżnia wystrój to oryginalne zagłowia łóżka “w owce” lub zdobione wzorami góralskimi, faktury przytulnych wykładzin i etnododatki. Do dyspozycji gości są również 4 osobowe apartamenty, wyposażone w dwa łóżka oraz rozkładaną kanapę. Ich stonowaną, dystyngowaną wręcz kolorystykę przełamuje szalona czerwień dodatków i elementów kluczowych wystroju wnętrz jak np. wykładzin.

Program majówki „regeneracja i rowery”

• po śniadaniu – wyprawy rowerowe w grupach treningowych, z przewodnikiem, po pełnym serwisie sprzętu,
• przed obiadokolacją dla dorosłych ➡ tenis na kortach tartanowych, basen, regeneracja, masaże i zabiegi dla chętnych,
• przed obiadokolacją dla dzieci ➡ akrobatyka na sali, basen, rolki, hokej na rolkach oraz ognisko, Wykorzystujemy dostęp do szeregu atrakcji, które mamy w zasięgu w Piwnicznej oraz w hotelu,
•  po kolacji – dzieci odpoczywają, dorośli mają odprawy trenerskie.

Treningi rowerowe z trenerami Piotrem „Brzozą” i Michałem „Misiaką”

Majówka to frajda dla dzieci i rodzin. Regeneracja jest ważnym etapem w cyklu szkoleniowym. Uzupełniające treningi rowerowe przyniosą powiew nowej energii. Każdy może spróbować swoich sił na rowerze w górach, po specjalnie przygotowanych do tego trasach o rożnych poziomach trudności. Jest to korzystna forma treningu dla kształtowania wytrzymałości i wzmacniania siły mięśni nóg. Prędkość oraz szybkość wykonywanych skrętów, można porównać do jazdy na nartach, dlatego jest jak najbardziej uzasadnione, aby wpleść tę formę aktywności fizycznej w nasz roczny cykl treningowy. Niedawno Trener Misiaka usłyszał od dobrego ridera downhill’owego: „każdy dobry narciarz jeździ dobrze na rowerze”. Sprawdźmy!

Rowerowe TOP 5, czyli czego może jeszcze nie wiesz a się dowiesz:

•  planowanie wyjazdu na rower – teoria,
 konfiguracja roweru pod swoje parametry i warunki w terenie,
•  elementy techniki: pozycja podstawowa, balans rowerem, hamowanie, pokonywanie zakrętów otwartych, pompowanie na pumptracku, jazda po nierównościach,
•  pokonywanie zakrętów profilowanych o różnym promieniu i ukształtowaniu,
•  w
arsztaty z serwisowania sprzętu.

Rezerwacje


W recepcji klubu, na email racing@sporteum.pl lub pod telefonem 796 998 234, rezerwacja powinna zostać potwierdzona wpłatą zaliczki w wysokości równowartości 500 PLN za osobę. Płatności można dokonać w recepcji klubu, przelewem na konto Sporteum Fundacja: 82 1020 1042 0000 8502 0315 9704. Pozostała część kosztu wyjazdu powinna zostać wpłacona przed wyjazdem.

Koszty obozu

Dzieci z pełnym szkoleniem sportowym i rowerowym1590 zł
W cenie dla dzieci: 4 noce w hotelu****, 4 śniadania, 4 obiado-kolacje, 4 dni szkolenie rowerowe & opieka trenerska, wejścia na basen oraz do strefy SPA, trening akrobatyczny na sali, ubezpieczenie NW/KL, Ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, Ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Pomocowego.
Dorośli 1190 PLN
W cenie dla dorosłych:4 noce w hotelu****, 4 x śniadania, 4 obiado-kolacje, wejścia na basen oraz do strefy SPA, ubezpieczenie NW/KL, Ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego, Ubezpieczenie Turystycznego Funduszu Pomocowego.
Dodatkowy instruktor/przewodnik dla grupy dorosłych350 PLN / wycieczka
Dojazd klubowym busem wraz z transportem rowerów200 PLN
Wypożyczenie roweru elektrycznego w Piwnicznej typu full Kross dla dorosłych
200 PLN / doba
Wypożyczenie roweru juniorskiego Kross, Marin w Piwnicznej dla dzieci70 PLN / doba

Cena nie zawiera: dojazdu, lunch’y, transportu rowerów innych świadczeń nie ujętych w cenniku. Informacje: racing@sporteum.pl lub 796 998 234.

 

Comments are closed.

Call Now Button